Autor Wątek: Galeria screenów  (Przeczytany 771941 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tolek

  • Zasłużony
  • Wiadomości: 96
  • Siła reputacji: 6
  • Tolek pracownik torowy
  • Przecinki też ludzie
Odp: Galeria screenów
« Odpowiedź #375 dnia: 18 Maja 2016, 13:24:49 »
Jak byłem bachor, to kiedyś załapałem opóźnienie pociągu z godzinę oraz przechadzkę na Śródmieście i z powrotem (bo mieli puścić pociąg torem podmiejskim). Wszystko dzięki temu, że jakiś żul sobie ognisko rozpalił w tunelu. xD

Offline Jallah

  • Weteran
  • Wiadomości: 143
  • Siła reputacji: 36
  • Jallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrz
Odp: Galeria screenów
« Odpowiedź #376 dnia: 18 Maja 2016, 13:31:21 »
Ale ta druga komora jest w jednej głowicy z resztą semafora. I sterowana jest przez system PRZECIWPOŻAROWY tak więc uruchamia się tylko z okazji wykrycia pożaru.


Nie da się tego zrobić w jednej głowicy, po prostu jedna komora czerwonego nigdy się nie zapali. A z pożarem, zawsze można zrobić jakieś "eventy"  ;D

Offline bartek

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 380
  • Siła reputacji: 14
  • bartek dróżnik obchodowybartek dróżnik obchodowy
Odp: Galeria screenów
« Odpowiedź #377 dnia: 18 Maja 2016, 13:35:47 »
Spróbuj zrobić semafor 4-komorowy (dolna pusta lub np. biała), ten drugi tylko wpis soczewki (bez innych komponentów). A potem ustaw soczewkę tak, aby wyglądała jak przymocowana do drugiego.

Proszę poprawić post.
Tolek
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2016, 13:41:59 wysłana przez Tolek »

Offline uetam

  • Zasłużony
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Siła reputacji: 115
  • uetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezes
  • Administrator Techniczny
Odp: Galeria screenów
« Odpowiedź #378 dnia: 18 Maja 2016, 13:37:10 »
Tą dolna komorę będę sterować z puTTY i uruchamiać w szczególnych przypadkach. Na tym szlaku będzie SBL wiec bez obawy a tunel się również pojawi. Poprosiłem Coyotka aby zrobił jakiś pseudo-tunel, a tak to semafor będzie stać i czekać na ożycie  ;D



Mikus, chyba napisze specjalny program, który po włączeniu będzie na zmianę wysyłać komendy "S1" i "Off" do tego semafora, zmiana średnio co sekundę, wiec nie mogę się doczekać finalnego efektu  ;D

Semafory półsamoczynne (samoczynne oprócz dwóch przypadków z resztą też) nie podają takiego sygnału, więc jest to jakaś fikcja kompletnie niezgodna zupełnie z Ie-1.
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2016, 13:44:47 wysłana przez uetam »
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne dotyczące problemów, które mogą być rozwiązane na forum.

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Odp: Galeria screenów
« Odpowiedź #379 dnia: 18 Maja 2016, 13:38:17 »
Pytanie, czy programowo można dodać stare sygnały i taki S1a (do przemyślenia na samym końcu, po innych bajerach ;)).
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2016, 13:43:05 wysłana przez Tolek »
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline Jallah

  • Weteran
  • Wiadomości: 143
  • Siła reputacji: 36
  • Jallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrz
Odp: Galeria screenów
« Odpowiedź #380 dnia: 18 Maja 2016, 13:52:02 »
Spróbuj zrobić semafor 4-komorowy (dolna pusta lub np. biała), ten drugi tylko wpis soczewki (bez innych komponentów). A potem ustaw tą soczewkę tak aby wyglądała jak przymocowana do drugiego.
Efekt nawet fajny, gratki za pomysł, ale za to jak nazwy się zlewają to mnie kontrola będzie po całym świecie ścigać  ;D


Cytuj
Semafory półsamoczynne (samoczynne oprócz dwóch przypadków z resztą też) nie podają takiego sygnału więc jest to jakaś fikcja kompletnie niezgodna zupełnie z Ie-1.
Jak wspomniałem wcześniej, będzie to semafor SBL, również będzie się tam znajdować tunel (jak mi się uda zrobić), ale sam skrypt który będzie uruchamiać migające czerwone, będzie odpalany prze zemnie bo inaczej się nie da. ;D

Offline zolwik

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Siła reputacji: 13
  • zolwik dróżnik obchodowyzolwik dróżnik obchodowy
  • Dyżurny Ruchu ISE Wr. Brochów
Odp: Galeria screenów
« Odpowiedź #381 dnia: 18 Maja 2016, 14:27:43 »
Ale ta druga komora jest w jednej głowicy z resztą semafora. I sterowana jest przez system PRZECIWPOŻAROWY tak więc uruchamia się tylko z okazji wykrycia pożaru.

Sygnał jest obsługiwany ręcznie, na podstawie miedzy innymi systemu ppoż. ale również na podstawie innych zagrożeń mogących wystąpić w tunelu jak i na stacji

Offline Jallah

  • Weteran
  • Wiadomości: 143
  • Siła reputacji: 36
  • Jallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrz
Odp: Galeria screenów
« Odpowiedź #382 dnia: 19 Maja 2016, 21:25:22 »
Dzięki pomocy Mikusia przy skrypcie, semafor mruga jak należy  ;D

Offline ICC

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 212
  • Siła reputacji: 18
  • ICC zwrotniczyICC zwrotniczyICC zwrotniczy
Odp: Galeria screenów
« Odpowiedź #383 dnia: 19 Maja 2016, 21:55:08 »
Widzę PRO tunel powstaje.  ;D

Offline Jallah

  • Weteran
  • Wiadomości: 143
  • Siła reputacji: 36
  • Jallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrz
Odp: Galeria screenów
« Odpowiedź #384 dnia: 19 Maja 2016, 21:59:10 »
Nie mam pomysłu jak inaczej zrobić tunel, a jak zasypie te miejsce terra-pointami to wszyscy co mają komputer podobny do mojego (I7, GT 740M i 4GB ramu) sobie u mnie nie pojeżdżą (out of memory.)  ;D

Offline ICC

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 212
  • Siła reputacji: 18
  • ICC zwrotniczyICC zwrotniczyICC zwrotniczy
Odp: Galeria screenów
« Odpowiedź #385 dnia: 19 Maja 2016, 22:01:30 »
Lol heh, no na chwile obecną inaczej nie zrobisz tunelu, trzeba kombinować.  :D

Offline bartek

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 380
  • Siła reputacji: 14
  • bartek dróżnik obchodowybartek dróżnik obchodowy
Odp: Galeria screenów
« Odpowiedź #386 dnia: 19 Maja 2016, 22:07:18 »
Tylko przerobić na samoczynny. ;) Nie dało by się usunąć mocowania tego drugiego semafora? Teraz prześwitują przez siebie i nie wyglada to zbyt dobrze.

Offline shafter

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Wiadomości: 546
  • Siła reputacji: 221
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
Odp: Galeria screenów
« Odpowiedź #387 dnia: 19 Maja 2016, 22:13:17 »
Naprawde ładnie to wszystko wygląda w FHD Fantastic ;)

Proszę zamieścić obrazek w sposób zgodny z regulaminem forum.
Tolek
« Ostatnia zmiana: 20 Maja 2016, 16:20:35 wysłana przez mikson »

Offline Jallah

  • Weteran
  • Wiadomości: 143
  • Siła reputacji: 36
  • Jallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrzJallah toromistrz
Odp: Galeria screenów
« Odpowiedź #388 dnia: 19 Maja 2016, 22:18:58 »
Tylko przerobić na samoczynny. ;) Nie dało by się usunąć mocowania tego drugiego semafora? Teraz prześwitują przez siebie i nie wyglada to zbyt dobrze.

Niestety, ale nie da się. Symek wywala "cant find signal."  :'(

Offline kam55

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Wiadomości: 296
  • Siła reputacji: 188
  • kam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezes
Odp: Galeria screenów
« Odpowiedź #389 dnia: 19 Maja 2016, 22:34:48 »
Z tym tunelem to ładna prowizorka :)


Tymczasem w Tarnowie;
- pociąg towarowy kończy bieg
- Ekspres 62102 podstawia się w peron z którego za chwilę odjedzie.
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2016, 14:51:49 wysłana przez kam55 »