Autor Wątek: Info: Generator wpisów do semaforów świetlnych  (Przeczytany 91834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jakubg1

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 1173
  • Siła reputacji: 12
  • jakubg1 dróżnik obchodowyjakubg1 dróżnik obchodowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
Re: Generator wpisów do semaforów świetlnych - dyskusja (przepisanie na C#)
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Grudnia 2016, 21:49:53 »
Mam. Wyskakuje ten sam błąd.

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline Misiek5

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Siła reputacji: 21
  • Misiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowy
  • Młody programista z 5-letnim doświadczeniem
Re: Generator wpisów do semaforów świetlnych - dyskusja (przepisanie na C#)
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Grudnia 2016, 15:15:36 »
A nie lepiej by było generator przepisać np. na C++ albo Pythona? Chociaż niestety w Pythonie się trzeba chrzanić z UI

Offline jakubg1

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 1173
  • Siła reputacji: 12
  • jakubg1 dróżnik obchodowyjakubg1 dróżnik obchodowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
Re: Generator wpisów do semaforów świetlnych - dyskusja (przepisanie na C#)
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Grudnia 2016, 15:50:49 »
Zaczęliśmy na C#, i skończymy na C#. Tylko ten język umiem. Sprawa zamknięta.

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline Misiek5

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Siła reputacji: 21
  • Misiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowy
  • Młody programista z 5-letnim doświadczeniem
Re: Generator wpisów do semaforów świetlnych - dyskusja (przepisanie na C#)
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Grudnia 2016, 16:00:52 »
Jak C#, to mogę spróbować pomóc. Uczę się tego języka

Offline jakubg1

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 1173
  • Siła reputacji: 12
  • jakubg1 dróżnik obchodowyjakubg1 dróżnik obchodowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
Re: Generator wpisów do semaforów świetlnych - dyskusja (przepisanie na C#)
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Grudnia 2016, 17:25:48 »
Tak na przyszłość:
Cytuj
Jeśli chcesz współtworzyć projekt napisz PW na http://eu07.kolej.org.pl z prośbą o dołączenie do projektu.
Aha no i nazwę usera na githubie ;)

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline mikkeboss

  • Weteran
  • Wiadomości: 18
  • Siła reputacji: 2
  • mikkeboss pracownik torowy
Re: Generator wpisów do semaforów świetlnych - dyskusja (przepisanie na C#)
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Stycznia 2017, 01:51:34 »
A nie lepiej by było generator przepisać np. na C++ albo Pythona? Chociaż niestety w Pythonie się trzeba chrzanić z UI

Nie rozumiem dlaczego Jakub miałby przepisywać to na inny język. C# to przyjemny język z wsparciem winformsow, dzięki czemu odpada nam problem z gui, no i o zarządzanie pamięcią nie trzeba się martwić. Prędzej tego typu programy przepisuje się z c++ na c#. Nie wiem jak wygląda tworzenie exe w pythonie, o ile w ogóle się da, ale po kompilacji w c# masz od razu exeka.

Chociaż na miejscu Jakuba poszedłbym w większą obiektowość, tzn stworzenie klas komora, pas itd, a nie opieranie się na intach, bo to jest trudne do analizy kodu. Potem stworzyć odpowiednią metodę, która będzie sprawdzać ilość komór, ich rodzaje itd. i na podstawie tego generować wpisy do pliku.

Offline jakubg1

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 1173
  • Siła reputacji: 12
  • jakubg1 dróżnik obchodowyjakubg1 dróżnik obchodowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
Re: Generator wpisów do semaforów świetlnych - dyskusja (przepisanie na C#)
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Stycznia 2017, 14:57:26 »
Chociaż na miejscu Jakuba poszedłbym w większą obiektowość, tzn stworzenie klas komora, pas itd, a nie opieranie się na intach, bo to jest trudne do analizy kodu. Potem stworzyć odpowiednią metodę, która będzie sprawdzać ilość komór, ich rodzaje itd. i na podstawie tego generować wpisy do pliku.
Nie rozumiem. Zamiast marzyć, działaj, sposób naboru jest przecież opisany :P

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline mikkeboss

  • Weteran
  • Wiadomości: 18
  • Siła reputacji: 2
  • mikkeboss pracownik torowy
Re: Generator wpisów do semaforów świetlnych - dyskusja (przepisanie na C#)
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Stycznia 2017, 01:21:23 »
Na studiach c#, w pracy c#, póki co mi starczy. Jak mi się w wakacje będzie nudzić to przerobimy :P

Offline jakubg1

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 1173
  • Siła reputacji: 12
  • jakubg1 dróżnik obchodowyjakubg1 dróżnik obchodowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
Re: Generator wpisów do semaforów świetlnych - dyskusja (przepisanie na C#)
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Stycznia 2017, 11:47:55 »
Po trzygodniowej przerwie znowu się ruszyło. Zostały dodane nowe rzeczy.
Efekty pracy w najbliższym czasie przedstawi wam @l0stfake7 - u mnie otwarcie kodu jest niemożliwe.
Pozdrawiam.

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline jakubg1

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 1173
  • Siła reputacji: 12
  • jakubg1 dróżnik obchodowyjakubg1 dróżnik obchodowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
Re: Generator wpisów do semaforów świetlnych
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Lutego 2017, 11:00:59 »
Czekamy na nowych "dawców" kodu. U mnie edycja kodu nie wchodzi w grę, @l0stfake7 jest mocno zajęty innymi sprawami przez co są małe szanse że generator wyjdzie przed wakacjami.
Rekrutacja trwa do odwołania. Pozdrawiam.

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline _l0stfake7

  • Zarząd
  • Administrator
  • Developer
  • Weteran
  • Naczelnik deweloperów
  • Sponsor
  • Grupa VIII
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Siła reputacji: 116
  • _l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes
  • (∩ⴲ ε ⴲ)⊃━☆゚.*
    • kajmanzzaokladki.pl
Re: Generator wpisów do semaforów świetlnych
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Lutego 2017, 21:06:07 »
Brak czasu to jedno, a po drugie nie widzę sensu rozwoju tego narzędzia w tej formie(potrzeba pobierania exeka), największą jego dostępność uzyskamy implementując je bezpośrednio do edytora scenerii w symulatorze (oczywiście w dostosowanej formie).
P.S. Program doprowadzę do pierwotnego stanu używalności (oczywiście w wersji na wpf'ie), jak coś się zaczęło, to trzeba dokończyć  ;)
https://kajmanzzaokladki.pl
"Jaka jest cena kłamstw? Nie chodzi o to, że mylimy je z prawdą, ale o to, że usłyszawszy dość kłamstw, przestajemy rozpoznawać prawdę w ogóle. Co wtedy? Porzucamy nadzieję na poznanie prawdy i zadowalamy się opowieściami"
"To słuszność idei może nas zaprowadzić do sukcesu, a nie liczba jej wyznawców."

Offline jakubg1

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 1173
  • Siła reputacji: 12
  • jakubg1 dróżnik obchodowyjakubg1 dróżnik obchodowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
Odp: Generator wpisów do semaforów świetlnych
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Lutego 2017, 16:13:38 »
Chyba jednak lepszym pomysłem będzie powrót do wersji "czerwonej", bez WPF-a, no bo co, program zostanie przepisany na WPF, @l0stfake7 odejdzie od projektu, ja nie będę mógł go edytować i projekt umrze.
Jeśli nie będzie możliwe powrócenie do wersji "czerwonej", trzeba będzie niestety wydać wersję 2.0.2.

Aha, no i już kilka miesięcy temu wspominałem aby usunąć z wiki starą instrukcję generatora semaforów, bo nie wygląda estetycznie, jest w budowie i już nigdy nie będę mógł go dokończyć z powodu bana (ewentualnie mogę skopiować źródło, zmodyfikować stronę przez brudnopis i podać je w jakimś wątku).

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline Marek2704

  • Weteran
  • Wiadomości: 51
  • Siła reputacji: 4
  • Marek2704 pracownik torowy
Odp: Generator wpisów do semaforów świetlnych
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Marca 2017, 19:36:35 »
Karzełkowy, manewrowy, unieważniony
Cytuj
dynamic_ss_small,,2k-sm-k,,,,,,,,light07,light00,,,,wsk_w31
Problem w tym, że unieważnienie wisi nad semaforem :/ Sprawdzałem również normalne semafory - wskaźnik w31 był nieco nad poziomem gruntu. Ktoś, coś? :)

Offline greg86

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 994
  • Siła reputacji: 71
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
Odp: Generator wpisów do semaforów świetlnych
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Marca 2017, 20:16:08 »
Pooperuj położeniem wpisu wsk_w31 między innymi przecinkami :) właściwie nie jest nigdzie powiedziane, że wsk_w31 musi być na ostatnim miejscu ;)

Offline jakubg1

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 1173
  • Siła reputacji: 12
  • jakubg1 dróżnik obchodowyjakubg1 dróżnik obchodowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
Odp: Generator wpisów do semaforów świetlnych
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Marca 2017, 20:41:26 »
Jest błąd w składni kodu? Dajcie znać jak ma być poprawnie a się wyda kolejną wersję jeszcze na tej starej "platformie".
Chyba że nie zdążę bo podobno bana mam załapać

W dniu dzisiejszym została usunięta wersja 0.83p9 ze względu na bezużyteczność wraz z wydaniem wersji 0.9.0.

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej