Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Bombki od Ahmeda i nie tylko  (Przeczytany 6659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ahmed

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 4
  • Ahmed pracownik torowy
  • Distance Travelled: 642km
Bombki od Ahmeda i nie tylko
« dnia: 08 Marzec 2016, 22:32:16 »
Długo się zastanawiałem czy warto o tym pisać, ale obserwując prace nad klopem postanowiłem pokazać obecny stan EN57 serii 19xx. Model nie  mojego autorstwa. Autorem jest @Kacu, ja jedynie go doprowadzam do ładu składu + jakieś tam modyfikacje. Z jego mesha niewiele zostało, ale jakby nie było to on udostępnił maxa i od tego się zaczęło. Wózek też jest jego autorstwa + moje i @Stele'go poprawki. Wnętrzem zajmuje się Mateusz. Tekstury na moją prośbę przygotował upi i są to dwa wymienne reple o rozdzielczościach 4096 x2048. Trzeci to wózek o rozdzielczości 2048x1024. Od siebie dodam, że pudło już poprawiałem kilka razy. Wiadome jeszcze nieco poly dojdzie, bo przygotowane są ramy zewnętrze i wewnętrze 3D. Do tego klamki, jakieś poręcze itp. Na szczęście większość wymiarów udało nam się uzyskać gdy byłem przejazdem we Wrocku i wybraliśmy się w trójkę na wycieczkę do PRST. Tak to mniej więcej wygląda:
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2016, 10:29:32 wysłana przez Ahmed »

Offline Dariuszek

• Developer
  • Pioneer
  • *
  • Artist
  • Siła reputacji: 22
  • Dariuszek dróżnik przejazdowyDariuszek dróżnik przejazdowyDariuszek dróżnik przejazdowyDariuszek dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 961km
  • Trains Routed: 121
Re: Bombki od Ahmeda i nie tylko
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marzec 2016, 23:05:06 »
Wnętrze byś pokazał  ;D

Offline uetam

• Administrator
  • Pioneer
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Siła reputacji: 38
  • uetam toromistrzuetam toromistrzuetam toromistrzuetam toromistrzuetam toromistrzuetam toromistrzuetam toromistrz
  • Administrator Techniczny
  • Distance Travelled: 1589km
  • Trains Routed: 924
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marzec 2016, 23:05:33 »
Wygląda soczyście. Mamy już jako-tako jężdżącego EN57 dzięki Coyotkowi, Pitkowi i Marcinowi więc to będzie tylko kwestia dodania modelu do TD2.
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne dotyczące problemów, które mogą być rozwiązane na forum.
Kiedy czekasz na nowego SWDR... https://goo.gl/2t4N4y

Offline Ahmed

• Supporter
  • *
  • Ahmed pracownik torowy
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marzec 2016, 23:21:07 »
Wnętrze w swoim czasie się pojawi. Jest, ale trzeba je poskładać do kupy. Póki co dłubiemy przy rozrządczym. Jak już będzie bliżej niż dalej zrobię podejście do silnikowego. Co do wyglądu staramy się jak możemy :).
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2016, 23:57:15 wysłana przez Ahmed »

Offline Kacu

• Artist
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 23
  • Kacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowy
  • "Kaj hajer paczy dziynnie śmierci w łoczy..."
  • Distance Travelled: 292km
  • Trains Routed: 82
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Marzec 2016, 00:27:51 »
Z mojego protoplasty chyba tylko Scharfenberg z wózkami został:) Bo przyznam się szczerze, ze był troszeńkę robiony na oko z braku dobrych planów.
Teraz tylko zostaje mi wrzucić Wam tutaj do dokończenia SU45 i SU46 :)
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2016, 00:31:29 wysłana przez Kacu »
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę. Kocham śląską ziemię i śląską krainę..."

Offline Ahmed

• Supporter
  • *
  • Ahmed pracownik torowy
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marzec 2016, 00:34:15 »
I bodajże jeszcze rama się uchowała ;). Teraz jest już bardziej wymiarowy choć zapewne nie na 100%. Nie widzę problemu.
EDIT:
Co do wnętrza, to tak np wygląda wymiarowa pół kanapa bądź pół fotel jak zwał tak zwał. Są jeszcze przygotowane grzejniki, stoliczki, hamulce bezpieczeństwa itp.
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2016, 02:52:35 wysłana przez Ahmed »

Offline Jeżyk

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 15
  • Jeżyk zwrotniczyJeżyk zwrotniczyJeżyk zwrotniczy
  • Wódz Wielkiej Armii Jeża
  • Distance Travelled: 339km
  • Trains Routed: 242
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec 2016, 12:31:28 »
Pikne rzeczy cieszą moje oko, Boziu tak wiele rzeczy do zrobienia a tak mało czas! XD
Kto ma rację dzień wcześniej od innych ten przez dobę uchodzi za idiotę.

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 78
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
  • Distance Travelled: 5006km
  • Trains Routed: 1665
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Marzec 2016, 13:53:16 »
Modele są mistrzowskie, z niecierpliwością czekam na dalsze fotki z prac ;)

Offline Ahmed

• Supporter
  • *
  • Ahmed pracownik torowy
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Marzec 2016, 14:29:41 »
Dziękuję w imieniu swoim i osób zaangażowanych w tym projekcie. Planuję w sumie zrobić trzy odmiany tej serii. Na pierwszy ogień KM i w między czasie PR oraz te typowe pierwsze 19 nastki. No chyba, że ich już nie ma to będą te dwie. Ogólnie ten kibelek będzie niejako wstępem do przetarcia szlaków poprzednim seriom, bo z tego co widziałem po planach wymiary mają te same i głównie różnią się nazwijmy to mordką. No i wiadome jakąś moderną wózków. A jakby nie spojrzeć to ten jest jednak bliższy wymiarom niż te MaSzynowe. Pewnie i ten błąd bym dalej powielał gdyby nie mierzenie na spontanie we Wrocku, które notabene zorganizował Seba :). Potem chłopaki na moją prośbę zaczęli mierzyć drzwi, kąty, poręcze i schodki itd i tak po wielu wielu przeróbkach pudła nareszcie jesteśmy już bliżej niż dalej. Z drzwiami była zabawna historia bo te z MaSzyny zostały okrzyknięte drzwiami do stodoły he he. Tak to mnie więcej wyglądało po trzech podejściach. Plane za Plane'm by jak najbardziej wstrzelić się w wymiar. Najbardziej aktualny stan oczywiście póki co jest na screenach w pierwszym poście. Z czasem jak będzie widoczny jakiś większy progress postaram się wrzucić jakieś aktualne screeny.
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2016, 15:10:59 wysłana przez Ahmed »

Offline Coyotek

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 47
  • Coyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytor
  • Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił
  • Distance Travelled: 1624km
  • Trains Routed: 519
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Marzec 2016, 15:36:23 »
Oczywiście gratulacje za kolejną opcję kibelka i że tak w ramach żartu powiem "hańba wam (!)" , bo podbieracie mi robotę :D Zdaję sobie sprawę, że poprzeczka którą postawicie tym modelem będzie bardzo wysoka, ale postaram nie dać sobie w kaszę dmuchnąć  8)
The cake is a LIE!

Did somebody say MODERATOR?!

Naczelny Modulator. Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.

Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Banturday i Spamday

Forumowy Wąchacz

Offline Ahmed

• Supporter
  • *
  • Ahmed pracownik torowy
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Marzec 2016, 16:08:44 »
Cóż ta 19 nastka powstaje już od ponad roku, zatem my byliśmy prędzej jakby nie spojrzeć :). Staramy się jak możemy by model był jak najbardziej w miarę naszych możliwości bliski rzeczywistości. Po prostu jak zaczynałem to racjowały mnie proste boxy. Obecnie jak nie raz przeglądam swoje pierwsze sprzed dwóch, trzech lat jakieś tam dłubaniny " to się zastanawiam co ten autor tworząc to miał na myśli" i zdecydowanie inaczej bym to teraz zrobił he he. Bardzo dużo roboty robi też dobrze wykonana tekstura. No i rzecz jasna dobrze zrobione mapowanie. W tym przypadku nie jest mapowanie zrobione pod klucz i na pewno będzie poprawiane.
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2016, 16:13:54 wysłana przez Ahmed »

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 78
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
  • Distance Travelled: 5006km
  • Trains Routed: 1665
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Marzec 2016, 16:17:07 »
Zdaję sobie sprawę, że poprzeczka którą postawicie tym modelem będzie bardzo wysoka, ale postaram nie dać sobie w kaszę dmuchnąć  8)
Może zamiast nie dawać sobie w kaszę dmuchać, lepiej będzie jeśli połączycie siły i wspólnie podziałacie? Z pewnością przyspieszy to prace i nie spowoduje, że pod koniec któryś z modeli zostanie odrzucony przez publiczność 💪

Offline Ahmed

• Supporter
  • *
  • Ahmed pracownik torowy
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Marzec 2016, 16:33:56 »
Wszystko zależy od tego czy ten obecny klop od Coytka jest w miarę wymiarowy. Tak jak pisałem wyżej sam pudło z dobre trzy raz poprawiałem i pewnie jeszcze coś trzeba będzie poprawić. Ja wolę robić coś powoli, ale w miarę dokładnie by nie musieć do tego często powracać. Jeśli nie, to faktycznie dublowanie roboty okaże się zbędne. Ogólnie trochę tego już mi się już nazbierało. Dlatego pora wreszcie coś skończyć :). Tutaj np taki wstępny zrobiony zarys pudła ewki tj EW58 na wózkach 19xx. Z dostępem do nich jest gorzej niestety, bo są wycofane to raz, a dwa część z nich przerobiono na wagony pociągu sieciowego. Ogólnie to trochę już mi się tego nazbierało przez te kilka lat i wypadałoby wreszcie coś dokończyć, tylko problem jest taki że mnie dłubanie przy jednym projekcie po pewnym czasie nudzi. Dlatego w ramach odskoczni zaczynam kolejny i tak oto lista szybka wzrasta niestety. Jak się mawia coś za coś. Wolę to niż by dopadła mnie rutyna.
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2016, 16:43:01 wysłana przez Ahmed »

Offline MarcinW

• Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Siła reputacji: 12
  • MarcinW dróżnik obchodowyMarcinW dróżnik obchodowy
  • Distance Travelled: 281km
  • Trains Routed: 76
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Marzec 2016, 22:20:00 »
No ja też bym proponował abyście się jakoś dogadali, np jeden robi pudło, drugi jakieś elementy i potem to składacie razem. Byłoby szybciej :)

Offline Ahmed

• Supporter
  • *
  • Ahmed pracownik torowy
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Marzec 2016, 22:28:42 »
Dlatego otwarcie napisałem, że przy tym modelu bierze udział kilka osób, bo inaczej to pewnie by trwało kilka lat. A tak podzieliśmy się robotą i powoli to się kula do przodu.