Autor Wątek: Issue/Problem: Początki w Train Driver 2  (Przeczytany 13530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 78
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
  • Distance Travelled: 5006km
  • Trains Routed: 1665
Początki w Train Driver 2
« dnia: 02 Sierpień 2015, 23:33:03 »
Dobry wieczór!

To mój pierwszy post, więc chciałem się na wstępie ze wszystkimi przywitać.

Przekopałem Wasze forum i generalnie, prócz prostej instrukcji, nie znalazłem nic. Chciałem się dowiedzieć wszystkiego na temat wspólnej rozgrywki (symulacji), więc chciałbym zadać kilka pytań i prosiłbym, w razie możliwości, o odpowiedź. Być może pomoże to również przyszłym osobom, które zajrzą w ten wątek. Na wstępie zaznaczę, że jazdę mam opanowaną z MaSzyny, więc tutaj problemu nie ma żadnego, a jako dyżurny na razie się nie pcham :D

1) Dołączam się składem do gry, czy powinienem się zgłosić do dyżurnego, czy oczekiwać na odzew od niego, bądź sygnał?
2) Czy nadawać sobie jako nick numer, czy po prostu jeździć jako @Pitek? Dyżurny poprosił mnie dzisiaj o zalogowanie z numerem, ale nie wiem o co chodzi :o
3) Sprawy obsługi lokomotywy i gry (symulatora). Nie wiem co robią dane klawisze, czy jest opcja wyjścia bez ponownego logowania? Czy można się odczepić od wagonów, manewry itp.?
4) Co w sytuacji, gdy stawia mnie gdzieś losowo i nie ma dyżurnego? Oczekiwać na niego czy ponownie pójść tam, gdzie ktoś jest?
5) Jak z rozkładem? Sam sobie jest "władcą" i ew. zatrzymam się na peronie, czy mogę szurać dalej (gdzieś tak miałem, że stacja była w lesie), jak z jakimś czasem przejazdu itp.?
6) Widziałem, że wszystko działa na Unity3d, kiedyś coś w tym programie grzebałem, wstawiałem obiekty, robiłem mini mapki dla zabawy. Gorzej z programowaniem, bo wiedzę mam czysto podstawową. Jednak czy w jakiś sposób można wesprzeć projekt pomocą w czymś?

Pozdrawiam!
Piotr.

Offline Woku8

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 35
  • Woku8 toromistrzWoku8 toromistrzWoku8 toromistrzWoku8 toromistrzWoku8 toromistrzWoku8 toromistrzWoku8 toromistrz
  • maszynista stażysta
  • Distance Travelled: 1072km
  • Trains Routed: 518
Re: Początki w Train Driver 2
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień 2015, 00:44:37 »
Też jestem nowy, ale prosto do ogarnięcia. Sterowanie masz jak w MaSzynie (rozruch i hamowanie) i nic więcej, zero SHIFTÓW i innych klawiszy. A bardziej szczegółowo niech się wypowiedzą chłopaki.
PKP Cargo S.A.

czasem maszynista, czasem dyżurny ruchu, w zależności od chęci i podejścia.

Offline MarcinW

• Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Siła reputacji: 12
  • MarcinW dróżnik obchodowyMarcinW dróżnik obchodowy
  • Distance Travelled: 281km
  • Trains Routed: 76
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2015, 01:20:44 »
Hej :)

1,2,3,4 to w sumie pytania do pro graczy, więc im dam się wypowiedzieć. Co do 5 to czasu przejazdu jeszcze nie mam, planuję coś potem dodać, tak więc aktualnie 'rozkład' mówi nam tylko tyle, gdzie trzeba jechać, nic o zatrzymywaniu się czy czasie jeszcze nie ma.

Co do 5 to bez programowania to ciężko cokolwiek zdziałać. Niemniej gdzieś tam w jednym wątku (chyba od SPKS) są bardzo okrojone źródła samej jazdy. Możesz sobie bezproblemowo otworzyć w unity i zobaczyć, co jesteś w stanie zdziałać.

Offline Coyotek

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 47
  • Coyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytor
  • Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił
  • Distance Travelled: 1624km
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2015, 23:19:22 »
Może i pro nie jestem ale szybko poznałem zasady :D

1. Zgłoś się do dyżurnego ( na tsie, czy w czacie gry ) i oczekuj nowego rozkładu ( zazwyczaj tak się zaczyna ). A potem poproś o wyjazd, jeżeli jest taka opcja, bo możesz czekać 5 minut, 10, a nawet ruszyć od razu.
2. Najlepiej nadawać sobie dodatkowy numer, zawsze to jakaś atrakcja no i urealnienie rozgrywki :)
3. http://pastebin.com/EcxPC3Nh Pozbierałem parę klawiszy, bo sam nie wiedziałem :) Od loka można się odczepić i robić manewry, nawet zmienić kabinę .
4. Teoretycznie gra przyłącza Cię pierwszego jako dyżurnego, jeżeli nie ma go na stanowisku. Chociaż tutaj kwestia jest bardziej do omówienia, bo jej nie poznałem dokładnie.
5. Władcą to ty jesteś między stacjami. Jeżeli jest zmiana nastawni w grze ( przejeżdżasz pomiędzy obszarami ) , ZAWSZE się zgłaszaj do dyżurnego z prośbą o instrukcje odnośnie przejazdu. Czy postój, czy zielone, czy zajęte, czy wolne, itp. Po prostu dajesz sobie i innym krztyny realizmu jaki obowiązuje :) Zatrzymujesz się zazwyczaj na głównych stacjach, a takie jak te w lesie to się pomija.

Akurat na 6 nie wiem :D
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2015, 23:22:18 wysłana przez Coyotek »
The cake is a LIE!

Did somebody say MODERATOR?!

Naczelny Modulator. Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.

Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Banturday i Spamday

Forumowy Wąchacz

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Zbanowany!
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sierpień 2015, 01:09:02 »
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Teraz już mniej więcej wiem jak to działa, więc spróbuje się nie długo jakoś pojawić. Jak trochę pojeżdżę i poznam zasady, może spróbuję zrobić jakiś poradnik.

Offline taper

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 1
  • taper pracownik torowy
  • Distance Travelled: 134km
  • Trains Routed: 44
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Sierpień 2015, 11:57:10 »
Dobry obyczaj nakazuje przywitać się podczas wjazdu do kogoś na stację. Jak musisz na chwile wyjść poproś dyżurnego o skierowanie na bok. Nie wiesz jak się odczepić podłączyć do składu, to się zapytaj, od tego jesteśmy by pomóc. Aha i nie pędźcie 160 non stop, bo nawet niekiedy czasu nie ma by Wam przebieg ustawić, kiedy Wy jesteście już w peronach :)

Jakubek1993

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Sierpień 2015, 22:41:05 »
Witam,ja jako początkujący mam pytanie jak się cofa Impulsem ?

Offline Misiek5

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 20
  • Misiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowy
  • Młody programista z 5-letnim doświadczeniem
  • Distance Travelled: 3197km
  • Trains Routed: 1473
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Sierpień 2015, 22:42:20 »
Albo zmiana kabiny, albo guziki na pulpicie.

Offline sadzak

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 16
  • sadzak zwrotniczysadzak zwrotniczysadzak zwrotniczy
  • Distance Travelled: 1815km
  • Trains Routed: 325
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Marzec 2016, 21:00:25 »
Dzień Dobry ;-)

"Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku." - zaryzykuje :)

Ten wątek wg mnie najbardziej pasuje na przywitanie.

Jestem z Wami od niedawna, wcześniej miałem przyjemność używać Maszyny i ISDRa - ale to własnie dzięki regularnym czytaniu forum tej pierwszej - trafiłem na TD2 - wydawało się - ucieleśnienie moich marzeń (pojeździć wirtualnym składem w trybie multiplayer) ! Niestety, przyszło to troszkę za późno ...... teraz mam 4 z przodu, Żonę, 2 fajnych Chłopaków i małą Córeczkę, pracę, 3 koty i cholernie mało wolnego czasu.

Niestety jestem typowym pasożytem, tzn korzystam z Waszych gotowych rozwiązań i nie uczestniczę w procesie rozwoju TD2. Częściowo z braku czasu, częściowo z faktu iż w moim wieku nauka nowych rzeczy trwa baardzo długo ;-)

No dobra, dość użalania się nad sobą, dzięki że rozwijacie ten projekt, wszystkim mechanikom którym nagle znikam czasem z nastawni ślę wyrazy przeprosin (to nie tak że mi się nie chce - czasem w trybie pilnym muszę przewinąć i nakarmić), jeżeli kiedyś by się komuś chciało - proszę dodajcie Krynicę i Radwanki do SWDRa, ew. Leśną (dopiero rozpykałem SCSa i chciałbym spróbować)

Pozdrawiam serdecznie.

Sadzak

PS: najpierw troszkę narzekałem na SWDR (taki fajny IRJ, komu on przeszkadzał ? ;-) ) teraz twierdzę że to super krok naprzód w kierunku "urealnienia" zabawy - mam tylko nieśmiałe pytanie - nie można by (kosztem np zmniejszenia czatu) wrzucić blokad, rozkładu, telefonu na 1 pulpit ? Było by mniej przełączania się między okienkami, fajnie by też było gdybym w rozkładzie mógłbym odhaczać lub skreślać pociągi już obsłużone, to by starszym Panom nieprzyzwyczajonym do wielowątkowych procesów było by łatwiej... ;-)

Offline zolwik

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 10
  • zolwik dróżnik obchodowyzolwik dróżnik obchodowy
  • Dyspozytor trakcyjny
  • Distance Travelled: 396km
  • Trains Routed: 176
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Marzec 2016, 21:11:46 »
fajnie by też było gdybym w rozkładzie mógłbym odhaczać lub skreślać pociągi już obsłużone, to by starszym Panom nieprzyzwyczajonym do wielowątkowych procesów było by łatwiej... ;-)
to już jest, wystarczy w okienku rozkładu zaznaczyć wyświetlanie pociągów "niepotwierdzonych", to takie, którym nie zostały wpisane czasy przyjazdów/odjazdów

Offline MarcinW

• Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Siła reputacji: 12
  • MarcinW dróżnik obchodowyMarcinW dróżnik obchodowy
  • Distance Travelled: 281km
  • Trains Routed: 76
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Marzec 2016, 05:00:42 »
Niestety, przyszło to troszkę za późno ...... teraz mam 4 z przodu, Żonę, 2 fajnych Chłopaków i małą Córeczkę, pracę, 3 koty i cholernie mało wolnego czasu.
Cieszę się, że się podoba :) A żonę i dzieci posadź w nastawni/kabinach i będziecie razem jeździć i się bawić!

Offline Coyotek

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 47
  • Coyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytor
  • Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił
  • Distance Travelled: 1624km
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Marzec 2016, 11:18:11 »
No dobra, dość użalania się nad sobą, dzięki że rozwijacie ten projekt, wszystkim mechanikom którym nagle znikam czasem z nastawni ślę wyrazy przeprosin (to nie tak że mi się nie chce - czasem w trybie pilnym muszę przewinąć i nakarmić), jeżeli kiedyś by się komuś chciało - proszę dodajcie Krynicę i Radwanki do SWDRa, ew. Leśną (dopiero rozpykałem SCSa i chciałbym spróbować)

Teoretycznie olewam te sprawy, ale na życzenie dodałem własną stację do SWDRa  8)
The cake is a LIE!

Did somebody say MODERATOR?!

Naczelny Modulator. Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.

Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Banturday i Spamday

Forumowy Wąchacz

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Zbanowany!
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Marzec 2016, 11:51:38 »
Heh, jak dzisiaj czytam ten mój pierwszy post, to aż się łezka w oku kręci :'(

Offline sadzak

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 16
  • sadzak zwrotniczysadzak zwrotniczysadzak zwrotniczy
  • Distance Travelled: 1815km
  • Trains Routed: 325
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Marzec 2016, 10:31:39 »
Dzięki Żółwik, dzięki Kojocie za pomoc, do zobaczenia na szlaku :)

Offline MrLumi

• User
  • Siła reputacji: 2
  • MrLumi pracownik torowy
  • Distance Travelled: 577km
  • Trains Routed: 54
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Maj 2016, 11:12:38 »
Mam pytanie
Jak się cofać w SM42 lub EU07?