Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie  (Przeczytany 99849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg86

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 994
  • Siła reputacji: 71
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #120 dnia: 17 Stycznia 2016, 08:01:05 »
Jak już to możliwość ładowania/rozładowywania różnych ładunków.
Zwłaszcza na radwanach :D

Offline jakubg1

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 1173
  • Siła reputacji: 12
  • jakubg1 dróżnik obchodowyjakubg1 dróżnik obchodowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #121 dnia: 17 Stycznia 2016, 11:25:29 »
Myślałeś moze o cysternach?
Zrób byczka! :D Byczek, byczek, byczek... ;D

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline Superbarman

  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 325
  • Siła reputacji: 468
  • Superbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezes
  • Kto pyta nie błądzi...
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #122 dnia: 17 Stycznia 2016, 11:34:25 »
Jak już to możliwość ładowania/rozładowywania różnych ładunków.
To byłoby coś, urealniłoby manewry i dodało różnice w masie składu: ładowny/próżny
Szanuj dyżurnego swego i cierpliwość jego, bo możesz mieć gorszego.
Podstawa dobrej zabawy to plik autoexec!

Offline greg86

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 994
  • Siła reputacji: 71
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #123 dnia: 17 Stycznia 2016, 11:36:22 »
I możliwość gry jako sarna  ;) To by był szał! Czaić się w krzakach i przebiegać przed nadjeżdżającymi pociągami  8)

Goat Simulator już istnieje... Zdecydowanie nie...

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 552
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #124 dnia: 17 Stycznia 2016, 12:01:32 »
Za offtop dziękuję, bo nie o taborze będzie gadka a o kozach  8)

Myślałeś moze o cysternach?

Jak towar to towar, podejrzewam, że seria wagonów brutto będzie nadchodzić z kolejną, kolejną wersją. Najpierw paczka osobówek. Doceniam to, że skoro wyszedłem na ochotnika to warto zrzucić na niego wszystkie pomysły i niech robi, ale na litość, jednego nie skończyłem, a chcecie dwa razy tyle. Zrobi się to zrobi, nie mogę poświęcać 24/7 przy modelach  ;)

Coyotek, ile CI idzie tekstur na kabine, a ile na lokomotywe od zewnątrz? Jakie rozdzielczości?

Na oko? Główna zasada to taka by było jak najmniej. Rozdzielczości? Zależy, na pierdołki przeznaczam pole 1k x 1k, na takie większe obiekty, którego materiał jest brany ze zdjęcia idzie 2k x 2k. Pudła i jego elementy mają swój rozmiar, ale taki aby było widoczne wszystko w TD2. A i tak staram się ograniczać do kilku tekstur. Trzeba wziąć pod uwagę, że muszę model stworzyć, potem wykonać UV-Mapę, przygotować tekstury, nałożyć je dobrze... roboty od groma i uwierzcie, nie jest tak łatwo. Ile to już się naklnąłem podczas pracy to moje.
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline jakhajay

  • Zasłużony
  • Wiadomości: 92
  • Siła reputacji: 4
  • jakhajay pracownik torowy
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #125 dnia: 21 Stycznia 2016, 03:47:41 »
Hey Coyotek,
Just some pointers to make your models look even better (or retexturing easier)

  • If you could lay out the texture like in the attached guide, that'd be super
  • As stated in the guide, if you could make the textures 2048x2048 they'll look more crisp
  • I'm sure it would make Pitek's life easier to make prefabs if the interior, exterior and LOD were all in a single file, and each kind of wagon was a single file (bhp_mid, bhp_end etc)
  • Also, make sure to delete the camera objects that Blender likes to insert before you export
  • When making doors, make each individual door it's own plane, that way, Marcin can make them open and close nicely :D

Just came up with this as I sit down to retexture your new bipa, and got really confused as to what was where etc They're looking pretty great, and they'll look even more awesome with these changes :D

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 552
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #126 dnia: 21 Stycznia 2016, 12:09:50 »
Ok, I will use your tips when creating a new model. Sometimes I don't know why Blender adding "extra" boxes,cameras,etc.  :o
Pitek told me I would have placed everything in one file  ::) I try to combine everything into one mesh, if I can. The next version will be eliminated basic mistakes.
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline jakhajay

  • Zasłużony
  • Wiadomości: 92
  • Siła reputacji: 4
  • jakhajay pracownik torowy
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #127 dnia: 22 Stycznia 2016, 00:39:51 »
Eehh, it just some dumb thing that Blender does. Great, I hope these tips make sense and that they make things easier for me and Pitek :D As for one mesh, I think you may have misunderstood. They should all be in one file, but they should be separate meshes for interior/exterior/LOD and bogies. I'm not sure if Blender has this option, but you can hide parts of the mesh which would normally occlude other parts, like hiding the exterior so you can work on the interior etc :)

Also, just noticed this artefact on the bipa models. It's on all of them (see attached pic). Probably an extra stray triangle

BTW, you're doing some awesome models, love them :D
« Ostatnia zmiana: 22 Stycznia 2016, 02:03:24 wysłana przez jakhajay »

Offline greg86

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 994
  • Siła reputacji: 71
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #128 dnia: 22 Stycznia 2016, 06:01:06 »
Like a scratch.

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 552
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #129 dnia: 22 Stycznia 2016, 10:09:57 »
Oh...I'll fix it. Pitek didn't tell me about it.  :o
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline jakhajay

  • Zasłużony
  • Wiadomości: 92
  • Siła reputacji: 4
  • jakhajay pracownik torowy
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #130 dnia: 23 Stycznia 2016, 02:11:04 »
Great, that'd be awesome.

Meanwhile, I reworked your bipa texture, and now is much more crisp and has finer detail. I also made a normal map and heightmap, as the metal skin isn't 100% smooth, so these will simulate the lumps and bumps in the surface of the wagon. Hopefully this pic illustrates it better :)


Offline jakhajay

  • Zasłużony
  • Wiadomości: 92
  • Siła reputacji: 4
  • jakhajay pracownik torowy
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #131 dnia: 23 Stycznia 2016, 04:16:47 »
and the yellow and green ones too :D

Offline lukasn26

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 284
  • Siła reputacji: 14
  • lukasn26 dróżnik obchodowylukasn26 dróżnik obchodowy
  • Zbanowany!
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #132 dnia: 23 Stycznia 2016, 09:22:34 »
Jej! Nie ma kłódki!
W tramwaju ktoś napisał flamastrem: "W razie pożaru spójrz w górę".Niewiele myśląc spojrzałem do góry a tam: "W razie pożaru debilu" :D

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 552
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #133 dnia: 05 Lutego 2016, 11:07:24 »
Więc teraz tak, sucho i teoretycznie.

Z racji nowej wersji i co nie ukrywam przygotowania wagonów ( a tak na poważnie, bo Marcinowi się nie chciało  ;D ) rozpiszę sobie dla nowicjuszy (co to nie wiedzą gdzie jest nasze Wiki) ,co możecie zastać w nowej wersji TD2.

Tak więc:

Wagony serii 1xxa :
- 110a ( Kuszetka ) przygotowana w dwóch skórkach , tradycyjne PKP oraz IC odpowiednio pierwsza dla każdego, druga dla posiadaczy konta premium
- 111a ( Wagon 2-giej klasy ), j/w
- 112a ( Wagon 1-szej klasy ), j/w
- 113a ( Wagon restauracyjny ), j/w
- 120a ( Wagon 2-giej klasy "Bonanza ), posiada jedną skórkę PKP, jest dostępny dla każdego
- 609a ( Wagon 2-giej klasy z wydzieloną częścią do przewozu rowerów ), posiada jedną skórkę PKP, jest dostępny dla każdego

Wagony piętrowe
- Bhp ( Wagon piętrowy, zespolony, 4 wagonowy skład ), posiada 3 skórki: oliwkowa dla każego, jajecznica oraz żółto-niebieskie malowanie dla posiadaczy konta premium
- Bdhpumn ( Wagon piętrowy, pojedynczy, przed modernizacją ), posiada jedną skórkę PKP w żółto-niebieskiej malaturze, dostępny dla każdego

Pojazdy trakcyjne/spalinowe/inne

- ASF ( popularny Adolfik ) - akumulatorowa lokomotywa przetokowa do przeciągania pojedynczych wagonów na szopie, posiada jedną skórkę, jest to malowanie ... w sumie nie wiem jakie, użyję tu słowa pomarańczowego  8) jest to póki co jedyny pojazd z mojej szopy posiadający fototeksturę. Sterowny, z gotową pseudo-kabinką i Rp1  ;D

Pojazdy trakcyjne/spalinowe/inne - niedostępne z różnych powodów
- EN57/71 - miał być już przygotowany jednak z powodu braku fizyki, którą notabene chciałem aby poruszał się jak prawdziwy kibelek nie został ostatecznie wprowadzony na tą wersję. Jednak głowa do góry maszyniści, trwają żmudne prace nad serią kibelków, które to powinny być gotowe w przyszłości. Kiedy? Nie powiem, bo nawet ja tego nie wiem.

To tyle, bierzcie i jedźcie dobrze...  :P

Czcionka pochyła = nowy tabor. Audycja nie zawierała lokowania produktu w tym parówek randkowych Magdy Gessler. Polecam - Babiczka z Chrzanowa
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2016, 11:10:06 wysłana przez Coyotek »
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline Dariuszek

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Zasłużony
  • Wiadomości: 347
  • Siła reputacji: 31
  • Dariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchu
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #134 dnia: 05 Lutego 2016, 12:35:34 »
W Bdhpumn w pierwszym oknie Ci się chyba 2 poly nałożyły na siebie, bo pod pewnymi kątami to widać, ale co ciekawe tylko z jednej strony wagonu.