Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie  (Przeczytany 99508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciex1995

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Siła reputacji: 36
  • Maciex1995 toromistrzMaciex1995 toromistrzMaciex1995 toromistrzMaciex1995 toromistrzMaciex1995 toromistrzMaciex1995 toromistrzMaciex1995 toromistrz
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #135 dnia: 05 Lutego 2016, 13:02:48 »
W wagonie 120a będzie trzeba poprawkę dać :) bo do końca się nie łączy z drugim wagonem i jest przestrzeń, której pasażer może wpaść pod wagon. Jeden SS pokazuje błąd a drugi przy innych wagonach jest dobrze.


Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #136 dnia: 15 Marca 2016, 21:55:43 »
Wagony poszły na bok, kibel jakiś tam jeździ, ale znacie mnie, nie jestem z niego zadowolony. Od paru godzin chodzi mi pomysł po głowie aby olać wsparcie dla starego modelu, bo w końcu i tak jest dziurawy, sporo brakuje, sprawia kłopoty i w ogóle klop jest do doopy wizualnie. Jedyne co jest w nim pozytywne, to to, że stanowi podłoże pod fizykę przyszłych EZTków. Nawet jeśli wciąż nie jest idealnie. Dlatego podjąłem się zbudowania maszynki na nowo, tym razem staram się uwzględniać walory estetyczne, aby pudło zachowało ład i skład. Przede wszystkim chodzi o jego wymiar. Sporo się namordowałem aby poszukać konkretnych planów, wskazówek jakie długości mają pewne elementy, korzystam ze wsparcia osób które widzą kibla na codzień... Ja sam nauczony doświadczeniem budowania pojazdów do TDka, uwzględniam wszelkie możliwości, aby nie skończył jak wagony 1xxx tj. poprawiany pierdyliard razy.

Rzecz jasna w załączniku zachęta w postaci powstającego członu RA. Już po kolejnych malutkich poprawkach frontu ( był za płaski ), regulacji okienek ( za szerokie/wąskie/itp. ). Fotele mam to się nie pomęczę z nimi, kabinę się odstrzeli na nowo aby naprawdę pasowała do modelu... Skomentujcie, doradźcie póki nie poszedłem z nim za daleko. Wiele elementów mogę zaadoptować ze starego kibelka, bo akurat są dobrze wykonane. Bardziej będzie się o kabinę rozchodzić i np. pantografy.
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2016, 22:01:26 wysłana przez Coyotek »
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline Dariuszek

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Zasłużony
  • Wiadomości: 347
  • Siła reputacji: 31
  • Dariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchu
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #137 dnia: 15 Marca 2016, 22:02:09 »
Dla mnie sie podoba  8) Wrzucaj często up'y, bo pooglądać chce  :P

Offline Ahmed

  • Weteran
  • Wiadomości: 47
  • Siła reputacji: 4
  • Ahmed pracownik torowy
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #138 dnia: 15 Marca 2016, 22:18:10 »
Z pudłem to nie jest takie hop siup. Grunt to mieć w miarę porządne plany. Chcesz to rób, ale moim zdaniem to trochę dublowanie roboty gdy na horyzoncie pojawiło się pudło 19xx. Kabina i panto to już inna para kaloszy.
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2016, 22:22:42 wysłana przez Ahmed »

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #139 dnia: 17 Marca 2016, 19:58:54 »
Z pudłem to nie jest takie hop siup. Grunt to mieć w miarę porządne plany. Chcesz to rób, ale moim zdaniem to trochę dublowanie roboty gdy na horyzoncie pojawiło się pudło 19xx. Kabina i panto to już inna para kaloszy.

Plany się znalazły i z góry i z boku, wózka itp. po parę wymiarów zasięgnąłem do społeczności, stąd sądzę, że nowa buda bardziej przypomina oryginał. Mówię bardziej, bo napewno to nie jest 100% idealne. Wiesz, co do dublowania mógłbym powiedzieć to samo w drugą stronę. Cieszy mnie , że się podjęliście stworzenia innego modelu, nie mniej jednak jest przed wami spooro roboty i chociaż nie znam waszej metody, jestem bardzo ciekaw jak zamierzacie wyciąć wnętrze z pudła. Sam zwracałeś uwagę, że jak wnętrze to wypadałoby aby ściany wewnętrzne miały "głębię", a nie były płaskie jak papier, co przy cięciu z tekstury może wyjść ... no trochę niepożądany efekt. No ale tak jak mówiłem, nie próbowałem, jedynie wyrażam własną opinię. Ja od razu wycinam okna itp. w pudle i wadą może być to, że jakaś tekstura może nie pasować bo parę pikseli w tą czy we wtą. Wiadomo, że łatwiej jest zmapować obiekt jak jest cały, a nie przerobiony/dziurawiony.

A w załączniku efekt dzisiejszej posiadówki. Z racji tego, że wczoraj no wiecie... praca na 12 godzin i dzisiaj jeszcze ledwo działam ( chłop nieprzyzwyczajony nawet ), to podłubałem głównie przy wnętrzu. A konkrety:

- ściana wewnętrzna
- przedsionek
- parę pierdół wsadzone w przedziały

Obecna ilość poly na to co zostało zrobione to około 14 tys. Mało  8)
Co do samego kibla, mam naprawdę spore ambicje i plany, ale nie zamierzam ich wyjawiać na łamach forum. Znów będą gruszki na wierzbie  ::)

« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2016, 20:01:25 wysłana przez Coyotek »
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline jakubg1

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 1173
  • Siła reputacji: 12
  • jakubg1 dróżnik obchodowyjakubg1 dróżnik obchodowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #140 dnia: 17 Marca 2016, 20:16:33 »
Wiele elementów powtarza się w różnych jednostkach, ale te jednostki różnią się innymi elementami. Dlatego proponowałbym zmodelowanie osobno np. derm czy wysokich plastików oraz różnych tekstur (kolorów), aby w przyszłości używać ich zamiennie w różnych jednostkach. Np. jedna jednostka ma czerwone dermy oraz drewniany kolor ścian przedsionka, inna ma czerwona dermy oraz biały kolor ścian przedsionka, a jeszcze inna ma niebieskie dermy oraz biały kolor ścian przedsionka. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce na dysku (tylko jeden szkielet, 2 tekstury foteli i materiału przedsionka oraz model derm zamiast 3 całych klopów ważących 2 razy tyle co wymieniłem wcześniej).

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #141 dnia: 17 Marca 2016, 20:28:54 »
Jakubie, nie umieściłem nigdzie słowa, że będzie to wzorowane na jakiejś jednostce. Jest ku temu prosty powód - na takie rzeczy musiałbym się osobiście wybierać i szukać kibelka o tym numerze, aby odwzorować jego wnętrze. Tak samo jest z kokpitem i kabiną, w każdym jest różnica w wyposażeniu. Stąd jest tu taki misz-masz modelowy, aczkolwiek odniosę się w sprawie foteli. Komplet foteli mam - czerwona derma, zielona, oraz fotele 1 klasy + 2 plastik. Chciałem jeszcze dorobić opcję z fotelami a'la autobus. Jednak to przesunę sobie spokojnie na później, gdy będzie gotowa podstawa. Podobnież jest z kabiną - mam do wyboru multum opcji, a jednak tworzę klimatyczną, starą, z drewnianą okleiną kabinkę. Czy będzie inny kolor ścian? Nie wiem, pomyślimy. Poza tym mam własne metody na tworzenie opcji, gdy będę potrzebował to kopia pliku -> wymieniamy elementy.
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline Ahmed

  • Weteran
  • Wiadomości: 47
  • Siła reputacji: 4
  • Ahmed pracownik torowy
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #142 dnia: 17 Marca 2016, 21:47:11 »
@Coyot jeśli się rozchodzi o wycinanie pudła pod okna mamy już na to pewne patenty, które nie niszczą siatki.

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #143 dnia: 20 Marca 2016, 18:56:35 »
@Coyot jeśli się rozchodzi o wycinanie pudła pod okna mamy już na to pewne patenty, które nie niszczą siatki.

Cieszy mnie to  ;D

A teraz wchodzimy poważnie, bo "dawno" nic nie było. Przyznam szczerze, miałem w tym tygodniu 6 dni roboczych zamiast 5, dlatego nie było zbyt wielu okazji do posiedzenia przy kibelku. Niemniej jednak dzisiaj tj. w niedzielę przysiadłem na dłużej i poskubałem parę detali. Parę, bo wbrew pozorom zrobienie ich trochę czasu zajęło.

No ale co nowego dotarło:
- przede wszystkim sufit ( wciąż wymaga paru poprawek )
- podłoga :D
- półki na bagaże
- grzejki
- podstawy pod fotele
- świetlówki
- w jednym z przedsionków wymodelowałem wnękę z drzwiami do WC
- pod każdym oknem są odpowiednie nalepy
- ściany dostały tekstury
- dotarły ramki okien
- + parę innych pierdół jak chociażby poprawione ścianki działowe

Aby się nie pierdzielić przy kabinie, postanowiłem, że zostanie stworzona od razu w całości w pudle EZTa - w poprzednim modelu który defacto nie obfitował w szczegóły i zaokrąglenia, zaś kabina tak, wylazły niepożądane dziury, na które zwrócono już uwagę. Brakuje sporo detali jeszcze owszem, ale powoli zbliżam się do zamknięcia prac nad wnętrzem członu ra/rb.




Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline Ahmed

  • Weteran
  • Wiadomości: 47
  • Siła reputacji: 4
  • Ahmed pracownik torowy
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #144 dnia: 20 Marca 2016, 19:26:36 »
Widzę nareszcie zaokrąglone okna :).

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #145 dnia: 20 Marca 2016, 21:35:29 »
Widzę nareszcie zaokrąglone okna :).

A i owszem

Tymczasem, póki nie ma nowego ,to podtrzymuję wsparcie dla starego kibelka i tak przybędą z dużą dozą prawdopodobieństwa od nowej wersji 3 dodatkowe malowania, aby wiecznie na szlakach nie pałętał się ten sam niebiesko-żółty sracz ( którego wygląd się nie zmieni ). Wszystkie texy zrobione na fototexach, ergo w oparciu o nie ( np. próbki kolorów ). Przynajmniej pejntem nie będą walić na kilometr. Oprócz tekstury zewnętrznej, będą one zawierać minimalne (!) różnice we wnętrzu:

1146 - niebiesko-żółte, czerwona derma
857 - malowanie województwa Lubuskiego, zielona derma, by erap2
1542 - malowanie Przewozów Regionalnych, czerwona derma
1095 - malowanie Przewozów Regionalnych, fotele 1 klasa + 2 klasa plastik ( prawdopodobnie będzie to opcja Premium )

Miał być EN71, ale Pitek nie dał się namówić na dodatkową robotę. Sądzę, że ograniczymy się do tego, aby zachować miejsce dla nowego klopa  8)

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że te skórki nie są wybitnie najlepszej jakości, jednakże kierowałem się tu głównie faktem "aby było coś dodatkowego". Na teksturę poświęciłem około godzinki i efekt jest jaki jest, także proszę o nie psioczenie.
« Ostatnia zmiana: 20 Marca 2016, 21:38:00 wysłana przez Coyotek »
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline Dariuszek

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Zasłużony
  • Wiadomości: 347
  • Siła reputacji: 31
  • Dariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchu
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #146 dnia: 20 Marca 2016, 22:26:41 »
Dla premium zrób skórke IC  8)

Offline Misiek5

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Siła reputacji: 21
  • Misiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowy
  • Młody programista z 5-letnim doświadczeniem
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #147 dnia: 20 Marca 2016, 22:34:29 »
A jest w planach skórka Kolei Mazowieckich?

Offline erap2

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 156
  • Siła reputacji: 43
  • erap2 starszy dyżurny ruchuerap2 starszy dyżurny ruchuerap2 starszy dyżurny ruchuerap2 starszy dyżurny ruchuerap2 starszy dyżurny ruchuerap2 starszy dyżurny ruchuerap2 starszy dyżurny ruchuerap2 starszy dyżurny ruchu
    • Erap2 - kolej na Facebooku ;)
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #148 dnia: 20 Marca 2016, 22:44:23 »
Powiedzmy, że się robi. Ale kiedy się zrobi, nie mam pojęcia :P

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #149 dnia: 21 Marca 2016, 15:37:25 »
Dla premium zrób skórke IC  8)

Aż tak chcesz zbezszcześcić klopa? Może jeszcze od razu malaturę Pendolino dać  8)

A jest w planach skórka Kolei Mazowieckich?

Cinżko powiedzieć, można przecież samemu spróbować zrobić :) Wystarczy zgłosić się po materiały i pokombinować. Jeżeli brak rąk do pracy, to trzeba poczekać na nowy model.
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.