Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie  (Przeczytany 99924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 553
  • Siła reputacji: 275
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #150 dnia: 06 Kwietnia 2016, 22:04:18 »
Winc tak. Długo się nic nie działo, głównie z braku weny do przesiadywania nad modelem ( cóż, takie życie ). W dodatku w robocie jest sajgon, a na dodatek gardło mam rozjechane. Jednak znalazłem dzisiaj "chwilę" aby chociaż coś poruszyć z kabiną ( która defacto od kilku....nastu dni miała już przeniesione część elementów i przygotowaną nową ścianę. Sporo tekstur jeszcze muszę wymienić ( głównie na fototexy będzie kombinowanie ), pulpit niezmiennie ten sam :)

Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline Dariuszek

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Zasłużony
  • Wiadomości: 347
  • Siła reputacji: 31
  • Dariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchu
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #151 dnia: 06 Kwietnia 2016, 22:12:41 »
na dodatek gardło mam rozjechane
??? ???

Porób na tym "drewnie" jakies zabrudzenia i zadrapania to zacznie wyglądać, bo tak to masz nówka sztuka  ;)

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 553
  • Siła reputacji: 275
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #152 dnia: 22 Kwietnia 2016, 23:28:50 »
Sup.

Po raz kolejny dłuższa niż zazwyczaj przerwa. Rzecz jasna, przez ostatnie dwa tygodnie nie miałem kompletnie ŻADNEJ chęci do prac przy kibelku - ot czasami otworzyłem Blendera i głównie na tym się kończyło moje zainteresowane. Jednak dzisiaj się trochę wziąłem za poprawki i oto one. Zmieniło się kilka rzeczy, część została odświeżona, część na nowo wytworzona. Lista zmian poniżej:

Poprawione:
- nowa tekstura kokpitu
- elementy tj. nastawnik, koło nawrotnika, kran hamulca przeszły delikatny zabieg poprawy teksturki
- czuwaki wróciły na swoje miejsce
- załatałem kilka milimetrowych dziurek
- detale w postaci obwódek jako imitacja pokryw itp.
- grzejniki na tylnej ścianie kabiny

Nowe elementy:
- przełączniki od wycieraczek
- tym samym nowiutkie wycieraczki
- nowe zasłony na bocznych oknach
- siedzisko dla mechanika i pomocnika nówka funkiel
- wymodelowane grzejki pod szybami
- nalepy, kartki informacyjne

Oczywiście to nie koniec, jutro będzie kontynuacja poprawek, kolejne elementy przejdą lifting tekstur, bądź zostaną stworzone od zera. Za fototexy dziękuję Patrykowi W., który dostarczył materiały  8)
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline ICC

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 212
  • Siła reputacji: 18
  • ICC zwrotniczyICC zwrotniczyICC zwrotniczy
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #153 dnia: 22 Kwietnia 2016, 23:38:47 »
Daj jakieś fajne suczki na ściany  ;D

Offline Cooleyorz

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 91
  • Siła reputacji: 9
  • Cooleyorz pracownik torowy
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #154 dnia: 23 Kwietnia 2016, 10:42:03 »
Daj jakieś fajne suczki na ściany  ;D

Popieram, ta jest świetna:

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 553
  • Siła reputacji: 275
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #155 dnia: 29 Kwietnia 2016, 19:19:08 »
Kolejna aktualizacja i to dosyć sporo, bowiem mamy tu milowy krok do przodu.
Chwilowo odstawiłem kabinę na bok, by ruszyć ważny element bez którego kibelek się nie obejdzie - człon silnikowy. W końcu coś musi napędzać jednostkę :D

Z mniejszych poprawek i pierdołek, to głównie są widoczne one na zewnątrz składu. Schodki, poręcze, zgarniacze i takie tam. Brakuje jeszcze troszkę rzeczy, ale sądzę, że uporam się z nimi w ten weekend. Napewno jesteście ciekawi jaka będzie wersja. Przede wszystkim tak jak stare kibelki, będą one różnić się wyposażeniem i tym wewnątrz i tym na zewnątrz. Wewnątrz wiadomo - fotele, parę kombinacji, być może ściany pójdą też na wybitną bielo-szarość. Z zewnątrz - dwa typy zgarniaczy, lusterko, inne wycieraczki, orurowanie, wytłoczenia... Głównie chodzi o to, aby po serwerach nie śmigał jeden klop. E.N.J.O.Y  8)

Oczywiście jest propozycja, aby odwzorować jedną z jednostek, ale tu nic nie powiem
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline ICC

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 212
  • Siła reputacji: 18
  • ICC zwrotniczyICC zwrotniczyICC zwrotniczy
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #156 dnia: 29 Kwietnia 2016, 20:24:10 »
Wypas, mi najbardziej brakuje dźwięku sprężarki ;)

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 553
  • Siła reputacji: 275
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #157 dnia: 05 Czerwca 2016, 20:29:16 »
Dobra, mały update.

Kibel się rozjechał na 3 fronty. Jeż przejął wózki, Ogon zajmuje się poprawkami kabiny ( modelowanie niektórych elementów ), a ja coś tam od czasu do czasu wyskrobię. Czyli jednym słowem mówiąc, na razie wszystko stoi.

Tymczasem, złapałem się jak zawsze za jakąś robotę z boku. Parę osób widziało, parę osób słyszało, ale nikt nie powie, że nic nie robię.

SA109

Od razu zaznaczam, że maszynka jest robiona po trochu na pałę, choć staram się aby ta szkarada w ogóle przypominała odpowiednik.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2016, 20:30:49 wysłana przez Coyotek »
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline bartek0107

  • Weteran
  • Wiadomości: 208
  • Siła reputacji: 130
  • bartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezes
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #158 dnia: 05 Czerwca 2016, 21:31:37 »
Dobra, mały update.

Kibel się rozjechał na 3 fronty. Jeż przejął wózki, Ogon zajmuje się poprawkami kabiny ( modelowanie niektórych elementów ), a ja coś tam od czasu do czasu wyskrobię. Czyli jednym słowem mówiąc, na razie wszystko stoi.

Tymczasem, złapałem się jak zawsze za jakąś robotę z boku. Parę osób widziało, parę osób słyszało, ale nikt nie powie, że nic nie robię.

SA109

Od razu zaznaczam, że maszynka jest robiona po trochu na pałę, choć staram się aby ta szkarada w ogóle przypominała odpowiednik.
Ten SA109 jak na razie wygląda "najsowo" :D  8)

Offline Jeżyk

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 91
  • Siła reputacji: 15
  • Jeżyk zwrotniczyJeżyk zwrotniczyJeżyk zwrotniczy
  • Wódz Wielkiej Armii Jeża
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #159 dnia: 05 Czerwca 2016, 21:47:43 »
Na pałę to wiesz... byle by ta SA109 ostatecznie wyglądała dobrze. A co do wózków, ten front już wygraliśmy.

Po lewej zwykły, po prawej bardziej 'rust'. 8)
Kto ma rację dzień wcześniej od innych ten przez dobę uchodzi za idiotę.

Offline Ahmed

  • Weteran
  • Wiadomości: 47
  • Siła reputacji: 4
  • Ahmed pracownik torowy
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #160 dnia: 05 Czerwca 2016, 22:26:15 »
Widzę Kacowe wózeczki :). Mam nadzieję, że tam poprawiłeś to co na siebie nachodziło i jeszcze je bardziej dopieściłeś. Pamiętaj też, że silnikowy ma inny wózek.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2016, 22:32:13 wysłana przez Ahmed »

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 553
  • Siła reputacji: 275
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #161 dnia: 05 Czerwca 2016, 22:39:55 »
Na pałę to wiesz... byle by ta SA109 ostatecznie wyglądała dobrze. A co do wózków, ten front już wygraliśmy.

Po lewej zwykły, po prawej bardziej 'rust'. 8)

Ten po prawej będzie się idealnie prezentować. Tylko ten i żaden inny  8)
A o SA109 bądź spokojny, ujdzie w miarę.
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 553
  • Siła reputacji: 275
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #162 dnia: 27 Czerwca 2016, 19:57:17 »
Kolejny updejt.

Klop powolutku zbliża się do końca. Dzięki uprzejmości Ogona, który zgodził się co nieco poprawić w jego kabinie, nowe elementy studzą się dla zapracowanych maszynistów. Ale nie tylko. Kieruję podziękowanie dla użytkownika Krasnowski z Maszynowego forum, którego darmowe modele przyczyniły się do większego realizmu.

Co w nim nowego:
- prowizoryczna aparatura sieciowa ( okablowanie, kondensator, odgromnik, odłącznik nożycowy )
- radio RADMOR
- hasler ( brakuje tylko skali 120 km/h )
- nowy hamulec ręczny
- nowy kran Oerlikona
- parę drobnych pierdółek jak ponownie zbake'owane elementy, dzięki czemu pozbyłem się ziarna

SA109 również posuwa się do przodu, ale bardzo powolutku. Zająłem się po części kabiną, wymodelowałem szafę i konsolę. Pojawiło się już parę elementów jak sterownik SRG 3000P. Z braku dobrej jakości zdjęć poglądowych, robię to tak aby było... dobrze

Ponieważ seria wagonów 111a znajduje się w Dariuszkowej lakierni, po trochu... molestuję nową bonanzę.

Poza tym to wszystko.
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline bartek

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 380
  • Siła reputacji: 14
  • bartek dróżnik obchodowybartek dróżnik obchodowy
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #163 dnia: 27 Czerwca 2016, 23:05:31 »
Tekstury trochę wieją paintem. Zwłaszcza lewej części pulpitu i podłogi.

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 553
  • Siła reputacji: 275
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie
« Odpowiedź #164 dnia: 28 Czerwca 2016, 15:21:36 »
Być może z daleka to sprawia takie wrażenie. Zapewniam jednak, że tekstura nie została zrobiona na odpał w Pejncie. Materiały zostały dostarczone z egzemplarza EN57, posiadającego taką kolorystykę kokpitu. Podłoga... j/w ale już próbka była wzięta z cgtextures. Najlepiej to widać na przybliżeniu. Poza tym Blender bardzo łatwo rozwala rozdziałkę w podglądzie modelu.
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.