Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie  (Przeczytany 99556 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ICC

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 212
  • Siła reputacji: 18
  • ICC zwrotniczyICC zwrotniczyICC zwrotniczy
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #90 dnia: 12 Stycznia 2016, 11:52:10 »
Wypas, teraz Elfa please w malowaniu KS. :D Impulsowi też by się przydała taka teksturka.

Offline matfre96

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Siła reputacji: 13
  • matfre96 dróżnik obchodowymatfre96 dróżnik obchodowy
  • Railpolonia Sp. z o.o.
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #91 dnia: 12 Stycznia 2016, 11:54:38 »
Bardzo ładnie, ale czy możesz w środkowej części kabiny wymodelować bezpieczniki? Tak low poly ale żeby były bo to co jest teraz psuje efekt. Jeszcze mam zastrzeżenie co do obudowy nastawnika, powinna być w kolorze srebrnym i krawędzie boczne są bardziej zaokrąglone.

Offline Retrato1989

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Wiadomości: 263
  • Siła reputacji: 22
  • Retrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowy
  • Kiedyś to było...
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #92 dnia: 12 Stycznia 2016, 11:56:50 »
Pewnie że ujdzie! Kabina bardzo wporzo, nawet bez wyborczej z nagłówkiem OFE OSZUŚCI i rolki srajtaśmy.
NON VEXA ME ZBISCO! TU ALIQUANDO QUALES DENTES LUCIUM HABERE VIDISTI?! CEPIT ET MANUS SECATUR!

Offline Superbarman

  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 325
  • Siła reputacji: 468
  • Superbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezes
  • Kto pyta nie błądzi...
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #93 dnia: 12 Stycznia 2016, 12:00:02 »
Impulsowi też by się przydała taka teksturka.
Oj nie tylko teksturka, ale też Rp1 ;)
Szanuj dyżurnego swego i cierpliwość jego, bo możesz mieć gorszego.
Podstawa dobrej zabawy to plik autoexec!

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #94 dnia: 12 Stycznia 2016, 12:01:13 »
Wypas, teraz Elfa please w malowaniu KS. :D Impulsowi też by się przydała taka teksturka.

Od Impulsa jest kto inny  ::)

Bardzo ładnie, ale czy możesz w środkowej części kabiny wymodelować bezpieczniki? Tak low poly ale żeby były bo to co jest teraz psuje efekt. Jeszcze mam zastrzeżenie co do obudowy nastawnika, powinna być w kolorze srebrnym i krawędzie boczne są bardziej zaokrąglone.

Przydałoby się jakieś zdjęcie tych bezpieczników, w którym miejscu i jakiego to typu. Nie wiem co tam psuje efekt, chyba, że chodzi o pustkę. Co do obudowy nastawnika jest zaokrąglona, wystarczy smootha puścić. Co do koloru, to na różnych zdjęciach widziałem różne warianty i masz rację, był srebrny, ale też i czarny.
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline maszynista_94

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Siła reputacji: 3
  • maszynista_94 pracownik torowy
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #95 dnia: 12 Stycznia 2016, 14:39:42 »
A jak się ma sprawa z rozruchem? Tak samo będzie sterowany przez PSR? A hamowanie będzie też hamulcem ep, czy będzie sam pneumatyk? Może będzie to i to...? Jak coś, mogę wspomóc dźwiękami ;)
Koleje Mazowieckie - KM sp. z o.o.
Sekcja Napraw i Eksploatacji Taboru
Warszawa Grochów

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #96 dnia: 12 Stycznia 2016, 14:46:47 »
Tyle co wiem, to to, że będzie nowa fizyka dla niego.
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline jakhajay

  • Zasłużony
  • Wiadomości: 92
  • Siła reputacji: 4
  • jakhajay pracownik torowy
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #97 dnia: 13 Stycznia 2016, 04:28:19 »
Hi Coyotek,
I've been looking over your lovely 111a (and variants) and have some feedback.

1. The bogies are vanishing too quickly using LOD. They are vanishing at 99%. This may be something Pitek did when he imported them into Unity

2. We models need to have no windows from LOD2 onward, otherwise it's too computationally expensive to draw those features when you can barely see them. Could you please drop this LOD down to a box with *slightly* rounded edges at the top

3. They could use some individual window panes (use the glass_01 mat in Unity, this is the same glass as on the signalbox) rather than one long strip. The glass panes don't need to be in LOD2

4. If you could make the doors on the ends of the carriages look like mine, that would look much better

5. Do you want to do a specular map? This will make the carriages look shiny. If you don't want to make one, I can do one, but it'll have to wait until I've finished something else

Other than that, these look great :D With these changes, they'd look great in the new version
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2016, 04:31:05 wysłana przez jakhajay »

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #98 dnia: 14 Stycznia 2016, 13:24:32 »
Well, few days ago, these models was reworked again. I removed a lot of unnecessary polygouns ( about 1k - 1,5k ), and I used a smooth and edge split. New carriages are better and lighter. But Pitek don't give me a screenshot, so I don't know how look this. Pitek decides what and at what LOD will be visible. I am only preparing models in Blender and creating UV-Map.

EDIT 14.01.2016

Ta opcja za mną chodziła od kiedy skończyłem standardowego kibelka. Oczywiście tutaj popis mam większy, bo mogę zrobić EW58,EW60,ED72,ED73 no i póki co zacząłem EN57 z edkową mordą  ;) Dlaczego akurat EN57? Człony mam gotowe ino wystarczy przemapować RA i zrobić pod niego kabinę. eSka się nie zmienia, więc będzie to samo. Jak skończę to przemianuję jednostkę na ED72 i ED73. Jaki będzie status tych jednostek? Nie wiem, na pewno 57 będzie dla każdego.
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline jakubg1

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 1173
  • Siła reputacji: 12
  • jakubg1 dróżnik obchodowyjakubg1 dróżnik obchodowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #99 dnia: 14 Stycznia 2016, 15:38:07 »
Proponuję, aby ENxx były dla wszystkich, a EDxx dla premium. Wyjątek w tej drugiej grupie stanowiłby ED160/161/250. Chodzi mi jednak głównie o to, aby wszystkie modele pojazdów były dla wszystkich, a jakieś wypasione skórki dla premium.

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline matfre96

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Siła reputacji: 13
  • matfre96 dróżnik obchodowymatfre96 dróżnik obchodowy
  • Railpolonia Sp. z o.o.
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #100 dnia: 14 Stycznia 2016, 16:31:48 »
Syreny popraw bo takie ma tylko EN57-1900, kolejne miały syreny obok górnego reflektora. A EW58 to byłby szał :)

Offline Superbarman

  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 325
  • Siła reputacji: 468
  • Superbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezesSuperbarman prezes
  • Kto pyta nie błądzi...
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #101 dnia: 14 Stycznia 2016, 16:47:54 »
Świetna robota! Zwóricłbym tylko uwagę na jeden aspekt, a mianowicie aby nie popełniać błędów konkurencji i nie tworzyć na potęgę 50 rodzajów Siódemki, ale skupić się na nowszych pojazdach, wykorzystując atuty silnika Unity, których u konkurencji bardzo brakuje.
Szanuj dyżurnego swego i cierpliwość jego, bo możesz mieć gorszego.
Podstawa dobrej zabawy to plik autoexec!

Offline Dariuszek

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Zasłużony
  • Wiadomości: 347
  • Siła reputacji: 31
  • Dariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchuDariuszek dyżurny ruchu
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #102 dnia: 14 Stycznia 2016, 16:59:23 »
Bo nowymi chyba nikt za bardzo nie chce jeździć i dlatego tak mało jest tych lokomotyw  :P
Starszy tabor jest klimatyczny, a te nowe to takie jakieś bezpłciowe. Jedynie z nowszych to Traxx taki chyba warty uwagi.
Oczywiście to tylko moje zdanie, każdy ma inne preferencje.

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #103 dnia: 14 Stycznia 2016, 17:06:59 »
Proponuję, aby ENxx były dla wszystkich, a EDxx dla premium. Wyjątek w tej drugiej grupie stanowiłby ED160/161/250. Chodzi mi jednak głównie o to, aby wszystkie modele pojazdów były dla wszystkich, a jakieś wypasione skórki dla premium.

Będzie jakiś sensowny podział.

Syreny popraw bo takie ma tylko EN57-1900, kolejne miały syreny obok górnego reflektora. A EW58 to byłby szał :)

Zostaną przeniesione :) Wszelkie wersje EWki dopiero jak ukończę podstawę.

Świetna robota! Zwóricłbym tylko uwagę na jeden aspekt, a mianowicie aby nie popełniać błędów konkurencji i nie tworzyć na potęgę 50 rodzajów Siódemki, ale skupić się na nowszych pojazdach, wykorzystując atuty silnika Unity, których u konkurencji bardzo brakuje.

Wiele osób się ze mną zgodzi, że najbardziej to w TD2 brakuje tego taboru który jest klimatyczny/klasyczy i który nie jeździ już po torach/albo jeździ ale jest tak zmodernizowany, że nie przypomina nawet oryginału.
Być może w przyszłości pokuszę się o coś trudniejszego i nowego jak np. EMU250. Ale to akurat odległa przyszłość.
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline poniatowski931

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Siła reputacji: 31
  • poniatowski931 dyżurny ruchuponiatowski931 dyżurny ruchuponiatowski931 dyżurny ruchuponiatowski931 dyżurny ruchuponiatowski931 dyżurny ruchuponiatowski931 dyżurny ruchu
Re: Nowe wagony... | Tabor od Coyotka
« Odpowiedź #104 dnia: 15 Stycznia 2016, 14:16:45 »
Fajne modele szkoda że nie mam lepszego  kompa to bym zrobił  SA-133 Warmińsko-mazurskie.