Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Kokotełowe pitu-pitu czyli modele na nie-wypasie  (Przeczytany 99507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Nowe wagony...
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Grudnia 2015, 11:03:51 »
Wagony fajne :)

Jeśli nasze aktualne tekstury wagonów by ci w czymś pomogły, Coyotek, to mogę podesłać (albo Pitek podeśle).

Ten EN57 z Trainza też fajny. Przydałby się taki w TD2? Zna ktoś autora? Może gdyby znaleźli się ludzie, którzy chętnie by za zabawę czymś takim parę złocisza autorowi odpalili, to skusił by się na robienie pojazdów do naszego symka? :)

Jeśli chodzi o tekstury, to bardziej mi one były potrzebne części z waszych wagonów w postaci wózków i buforków, ale to już kwestia zamknięta wszak ,wagoniki są przygotowane. Jedyne co na nich trzeba dokończyć to jak mówiłem oznaczenia :)

O kibelku się nie wypowiem, bo u mnie też się rodzi w szczątkach takowy pomysł.

Edit:

Oczywiście zdarza mi się popełniać błędy ( wiadomo, nie jestem profesjonalistą  ;D ), ale na prośbę erapka przygotowałem nowy ryjek dla żelazka:



Teraz chyba bliżej mu do oryginału prawda?
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2015, 11:45:59 wysłana przez Coyotek »
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline lukasn26

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 284
  • Siła reputacji: 14
  • lukasn26 dróżnik obchodowylukasn26 dróżnik obchodowy
  • Zbanowany!
Re: Nowe wagony...
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Grudnia 2015, 18:22:27 »
Chyba ;)
W tramwaju ktoś napisał flamastrem: "W razie pożaru spójrz w górę".Niewiele myśląc spojrzałem do góry a tam: "W razie pożaru debilu" :D

Offline Q424

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Siła reputacji: 17
  • Q424 zwrotniczyQ424 zwrotniczyQ424 zwrotniczy
Re: Nowe wagony...
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Grudnia 2015, 19:09:36 »
Widze Koyocie ze masz rozmach :) Chyba zostaiesz moim mentorem bo jezeli mialbym cos tu modelowac to wypadaloby przejsc na blendera, wiec jak bedziesz mial czas to zostane twoim ucniem. Generalie podoba mi sie to co tworzysz.

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Nowe wagony...
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Grudnia 2015, 20:24:20 »
Czy to można nazwać rozmachem? Jak dla mnie to po prostu przyjemność skrobania i korzystania z wolnej chwili i zapału. Najgorszy to właśnie jest ten rozmach, robienie kilku rzeczy na raz.

Generalnie to nawet ja siebie nie uważam za jakiegoś hiper-nie wiadomo kogo w tym Blenderze, po prostu te półtora roku i wydany już we współpracy model H9-21 do OMSi zostawił u mnie jakieś nie wiem... umiejętności do modelowania w aplikacjach 3D. Sam nigdy nie sądziłem, że dzisiaj takie rzeczy przyjdzie mi tworzyć, a wciąż poznaję jakieś nowe triki i sposoby na ułatwienie tworzenia. Także tutaj trzeba po prostu próbować, podstawiać jakieś plany, tworzyć nawet z jednego punktu. Nawet proste modele samochodów czy obiektów na pewno wniosą urozmaicenie do TD, bo aby dojść do jako-takiego poziomu w modelowaniu. Ja większość umiejętności i tak nabyłem poprzez dopytywanie innych, bardziej wkręconych w to osób.

A, że czasami coś próbuję poprawić... no cóż staram się aby efekt był po prostu lepszy.
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline Jeżyk

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 91
  • Siła reputacji: 15
  • Jeżyk zwrotniczyJeżyk zwrotniczyJeżyk zwrotniczy
  • Wódz Wielkiej Armii Jeża
Re: Nowe wagony...
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Grudnia 2015, 20:39:21 »
Bardzo ładna robota, też pracuję w blendku ;) i mam takie off-topowe pytanie, dlaczego nie korzystasz z najnowszej wersji? :D
Kto ma rację dzień wcześniej od innych ten przez dobę uchodzi za idiotę.

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Nowe wagony...
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Grudnia 2015, 21:03:03 »
Powiem to tak: zaczynałem od tworzenia na potrzeby OMSi, który nigdy nie trawił modeli stworzonych w wersji wyższej niż 2.49, głównie chyba za sprawą eksportera do formatu DirectX. Poza tym ,jakoś nowy Blendek mi nie podchodzi mechaniką działania, nawet jeśli jest to samo, a interfejs w 2.49 jest dla mnie dość intuicyjny ( czego nie powiem o nowszych wersjach ). Jedynie do eksportowania na potrzeby TD2 używam 2.72.

EDIT 17-12-2015, 16:30



Poprawiony kokpit w 105tce



Oraz podwójne żelazko.
Teraz tylko na jakieś logiczne tekstury karoserii, dorzucić parę detali i wio do Repo :D
« Ostatnia zmiana: 17 Grudnia 2015, 16:38:49 wysłana przez Coyotek »
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline Jeżyk

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 91
  • Siła reputacji: 15
  • Jeżyk zwrotniczyJeżyk zwrotniczyJeżyk zwrotniczy
  • Wódz Wielkiej Armii Jeża
Re: Nowe wagony...
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Grudnia 2015, 17:14:14 »
Świetna robota!

A propo, mam nietypowe pytanie, nie miałbyś ochoty dokończyć kilku modeli wagonów?
Mam na stanie: 454R, 462R(zakks, zagkks), 417Wa, habbilnis'a i tadds'a; 2 ostatnie dostałem kiedyś od kogoś w celu dokończenia xD.
Pierwsze 3 modele były ostatni raz ruszane ponad 2.5 roku temu, ale wyglądają nieźle. Brakuje im detali, wózków no i textur. Aktualnie nie mam za dużo czasu ani chęci, a cisną mnie z rozjazdami i innymi elementami torowiska, samo się nie zrobi wiadomo. Tak więc szkoda żeby te modele już na zawsze zakisiły się na dysku :)

Wrzucam kilka fotek "kiszonek":
Kto ma rację dzień wcześniej od innych ten przez dobę uchodzi za idiotę.

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Nowe wagony...
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Grudnia 2015, 17:53:03 »
Na chwilę obecną muszę niestety odmówić, z racji posuwania swoich projektów do przodu :) Może w przyszłości....
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Re: Odrobina screenshotów i nieco luźnej rozmowy. ;)
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Grudnia 2015, 11:26:19 »
Pierwsze przymiarki w nowym miejscu:
  ;D
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline matfre96

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Siła reputacji: 13
  • matfre96 dróżnik obchodowymatfre96 dróżnik obchodowy
  • Railpolonia Sp. z o.o.
Odp: Re: Odrobina screenshotów i nieco luźnej rozmowy. ;)
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Grudnia 2015, 14:11:02 »
No Panie, to jest model :) Wózki full 3D?

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Odp: Re: Odrobina screenshotów i nieco luźnej rozmowy. ;)
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Grudnia 2015, 14:44:03 »
Niet, wyłącznie kółka oraz te zewnętrzne elementy jak jego ramy, ale są one wykonane poprzez prosty box i obrobione teksturą z alfą. Za nimi też umieściłem plane'a z tą samą teksturą i dlatego masz pseudo-3D.

A nad Bhp pracujemy po jednodniowej przerwie  ;D Oj, będą przez nią kompy boleć  :o
« Ostatnia zmiana: 31 Grudnia 2015, 19:22:37 wysłana przez Coyotek »
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline lukasn26

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 284
  • Siła reputacji: 14
  • lukasn26 dróżnik obchodowylukasn26 dróżnik obchodowy
  • Zbanowany!
Odp: Re: Odrobina screenshotów i nieco luźnej rozmowy. ;)
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Stycznia 2016, 21:50:22 »
A drzwi nie za głęboko?
W tramwaju ktoś napisał flamastrem: "W razie pożaru spójrz w górę".Niewiele myśląc spojrzałem do góry a tam: "W razie pożaru debilu" :D

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Odp: Re: Odrobina screenshotów i nieco luźnej rozmowy. ;)
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Stycznia 2016, 21:59:23 »
To tylko złudne wrażenie :P
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline Kacu

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Wiadomości: 211
  • Siła reputacji: 25
  • Kacu nastawniczyKacu nastawniczyKacu nastawniczyKacu nastawniczyKacu nastawniczy
  • "Kaj hajer paczy dziynnie śmierci w łoczy..."
Odp: Re: Odrobina screenshotów i nieco luźnej rozmowy. ;)
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Stycznia 2016, 22:48:54 »
Koyot, tylko nie wzoruj się na MaSzynowym, bo obecny ma skopane wymiary.
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę. Kocham śląską ziemię i śląską krainę..."

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Odp: Re: Odrobina screenshotów i nieco luźnej rozmowy. ;)
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Stycznia 2016, 14:05:07 »
Smrodek powoli uzyskuje przyzwoite wnętrze, a wszystko dzięki texom  ;D
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.