Autor Wątek: Info: Dyskusja o nowej wersji - 0.8.3  (Przeczytany 7857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomaszek_Lodz

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 17
  • Tomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczy
  • Distance Travelled: 12840km
  • Trains Routed: 37
Re: Dyskusja o nowej wersji - 0.8.3
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Kwiecień 2016, 20:27:25 »
"Custom authentication coś tam coś tam...failed..." Co to znowu za komunikat przy próbie logowania?

Offline kam55

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 118
  • kam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezes
  • Organizator sesji
  • Distance Travelled: 3205km
  • Trains Routed: 1775
« Odpowiedź #61 dnia: 28 Kwiecień 2016, 22:01:44 »
"No diagram for you current vehicle"
Takie cus wyskoczyło z niczego na stacji - jechać mogłem. Żadnych kraszy nie było.
Wyjechałem z tej stacji i w Sosnowie połączyć się nie mogłem.

---
W w logu był spam od pocz. załączenia symka:
(Filename:  Line: -1)

NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object
  at Reverser.get_relDirection () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at ElectricEngine.FixedUpdate () [0x00000] in <filename unknown>:0

gdzieś mniej więcej od pocz. wjazdu do sosnowa log wysypuje takie komunikaty:

Parent of RectTransform is being set with parent property. Consider using the SetParent method instead, with the worldPositionStays argument set to false. This will retain local orientation and scale rather than world orientation and scale, which can prevent common UI scaling issues.

(Filename: C:/buildslave/unity/build/artifacts/generated/common/runtime/UnityEngineDebugBindings.gen.cpp Line: 37)

NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object
  at CurrentUsers.UpdateUsers () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Connection.OnPhotonPlayerPropertiesChanged (System.Object[] playerAndUpdatedProps) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at (wrapper managed-to-native) System.Reflection.MonoMethod:InternalInvoke (object,object[],System.Exception&)
  at System.Reflection.MonoMethod.Invoke (System.Object obj, BindingFlags invokeAttr, System.Reflection.Binder binder, System.Object[] parameters, System.Globalization.CultureInfo culture) [0x00000] in <filename unknown>:0
Rethrow as TargetInvocationException: Exception has been thrown by the target of an invocation.
  at System.Reflection.MonoMethod.Invoke (System.Object obj, BindingFlags invokeAttr, System.Reflection.Binder binder, System.Object[] parameters, System.Globalization.CultureInfo culture) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at System.MonoType.InvokeMember (System.String name, BindingFlags invokeAttr, System.Reflection.Binder binder, System.Object target, System.Object[] args, System.Reflection.ParameterModifier[] modifiers, System.Globalization.CultureInfo culture, System.String[] namedParameters) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at UnityEngine.SetupCoroutine.InvokeMember (System.Object behaviour, System.String name, System.Object variable) [0x00000] in <filename unknown>:0
UnityEngine.GameObject:SendMessage(String, Object, SendMessageOptions)
NetworkingPeer:SendMonoMessage(PhotonNetworkingMessage, Object[])
NetworkingPeer:ReadoutProperties(Hashtable, Hashtable, Int32)
NetworkingPeer:GameEnteredOnGameServer(OperationResponse)
NetworkingPeer:OnOperationResponse(OperationResponse)
ExitGames.Client.Photon.PeerBase:DeserializeMessageAndCallback(Byte[])
ExitGames.Client.Photon.EnetPeer:DispatchIncomingCommands()
ExitGames.Client.Photon.PhotonPeer:DispatchIncomingCommands()
PhotonHandler:Update()

takie też:
QueueIncomingReliableWarning. This client buffers many incoming messages. This is OK temporarily. With lots of these warnings, check if you send too much or execute messages too slow.
Disconnected due to player 32 locking signal MJ_A_lbp

(Filename: C:/buildslave/unity/build/artifacts/generated/common/runtime/UnityEngineDebugBindings.gen.cpp Line: 37)

InvalidCastException: Cannot cast from source type to destination type.
  at PhotonTransformViewPositionControl.DeserializeData (.PhotonStream stream, .PhotonMessageInfo info) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at PhotonTransformViewPositionControl.OnPhotonSerializeView (Vector3 currentPosition, .PhotonStream stream, .PhotonMessageInfo info) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at PhotonTransformView.OnPhotonSerializeView (.PhotonStream stream, .PhotonMessageInfo info) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at (wrapper managed-to-native) System.Reflection.MonoMethod:InternalInvoke (object,object[],System.Exception&)
Rethrow as TargetInvocationException: Exception has been thrown by the target of an invocation.
  at System.Reflection.MethodBase.Invoke (System.Object obj, System.Object[] parameters) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at PhotonView.ExecuteComponentOnSerialize (UnityEngine.Component component, .PhotonStream stream, .PhotonMessageInfo info) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at PhotonView.DeserializeComponent (UnityEngine.Component component, .PhotonStream stream, .PhotonMessageInfo info) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at PhotonView.DeserializeView (.PhotonStream stream, .PhotonMessageInfo info) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at NetworkingPeer.OnSerializeRead (ExitGames.Client.Photon.Hashtable data, .PhotonPlayer sender, Int32 networkTime, Int16 correctPrefix) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at NetworkingPeer.OnEvent (ExitGames.Client.Photon.EventData photonEvent) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at ExitGames.Client.Photon.PeerBase.DeserializeMessageAndCallback (System.Byte[] inBuff) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at ExitGames.Client.Photon.EnetPeer.DispatchIncomingCommands () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at ExitGames.Client.Photon.PhotonPeer.DispatchIncomingCommands () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at PhotonHandler.Update () [0x00000] in <filename unknown>:0
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2016, 22:15:47 wysłana przez kam55 »
--->>> TARNÓW<<<---

Offline maszynista_94

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 2
  • maszynista_94 pracownik torowy
  • Distance Travelled: 2098km
  • Trains Routed: 66
« Odpowiedź #62 dnia: 28 Kwiecień 2016, 22:21:39 »
Podczas wyjazdu ze stacji Hel, nie załadowało mi następnej mapy. Przez to wjechałem w nicość i się wykoleiłem... W załączeniu przesyłam log.
Koleje Mazowieckie - KM sp. z o.o.
Sekcja Napraw i Eksploatacji Taboru
Warszawa Grochów

Offline Cooleyorz

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 7
  • Cooleyorz pracownik torowy
  • Distance Travelled: 537km
  • Trains Routed: 127
« Odpowiedź #63 dnia: 29 Kwiecień 2016, 10:57:40 »
Przebiegi w skrzyni blokowej nie zwalniają się, gdy skład mija railcontact, trzeba zwalniać każdorazowo ręcznie. Tz kształtowa ciągle nie działa :)

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 134
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 6045km
  • Trains Routed: 2350
« Odpowiedź #64 dnia: 29 Kwiecień 2016, 11:21:18 »
Nie znalazło scenerii i kompatybilnego connectiona? Jaką stacje miałeś wtedy następną?
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Szaqql

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 2
  • Szaqql pracownik torowy
  • Distance Travelled: 1566km
« Odpowiedź #65 dnia: 29 Kwiecień 2016, 11:59:08 »
Na nowej wersji połączyłem się tylko raz.Teraz ciągle po zalogowaniu w lewym dolnym rogu wyświetla napis "version..." zamiast nr wersji, a w oknie wyboru stacji mam ciągłe "Connecting to master server, please wait...".

EDIT//
Znalazłem źródło problemu.Tak się dzieje gdy usunie się domyślne składy z "presets".

Odluźniacz pod NUM6 nie działa tylko w nowej kabinie.Jadąc EU07-150 ze starą kabiną jest ok.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 15:16:58 wysłana przez Szaqql »

Offline Cooleyorz

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 7
  • Cooleyorz pracownik torowy
  • Distance Travelled: 537km
  • Trains Routed: 127
« Odpowiedź #66 dnia: 29 Kwiecień 2016, 15:28:09 »
Dla nowych półbramek i 303E powinien być większy dystans rysowania uproszczonego modelu, w półbramce widać np znikający wysięgnik. W 430W LOD wózków jest biały.
Przy wybranej opcji snap półbramki wstawiają się z lewej strony toru, przez co go nie obejmują.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 15:34:04 wysłana przez Cooleyorz »

Offline kam55

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • kam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezes
  • Organizator sesji
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Kwiecień 2016, 18:15:40 »
Jest problem z terrain pointami.

Otóż po postawieniu TP na mapie wpis do .sc po zapisie jest następujący:
Misc;;#TerrainPoint;-31.05554;-0.07225113;135.4233;0;0;0;;0
Czyli wszystko poprawnie - da się edytować tak wpisany TP w edytorze.

Ładując tę mapę ponownie do edytora również jest wszystko OK.
Ale zapisując tą załadowana mapę wszystkie TP zmieniają konstrukcję na:
TerrainPoint;;#TerrainPoint;25.18547;-0.07549823;690.1129;0;0;0;0
przez co nie da rady zaznaczyć TP w edytorze.

--->>> TARNÓW<<<---

Offline slimson

• Developer
  • Tester
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 9
  • slimson pracownik torowy
  • Distance Travelled: 559km
  • Trains Routed: 100
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Kwiecień 2016, 18:26:52 »
Jest problem z terrain pointami.

[ciach]

przez co nie da rady zaznaczyć TP w edytorze.

Też miałem z tym problem. Otóż coś tam będzie zmieniane i w edytorze masz w tych ikonkach u góry takie góry. To znaczy że można edytować teren i tym sposobem można zaznaczać wszystkie stare terrain pointy.

Offline kam55

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Organizator sesji
« Odpowiedź #69 dnia: 29 Kwiecień 2016, 18:47:32 »
O super - dzięki  ;)
Ja stary wyjadacz jakoś dalej się trzymam tych starych schematów i sposobów :P
--->>> TARNÓW<<<---

Offline Eryk

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 1
  • Eryk pracownik torowy
  • Distance Travelled: 536km
« Odpowiedź #70 dnia: 30 Kwiecień 2016, 12:24:24 »
W 07-418 zanika dźwięk przetwornicy, gdy na scenerii jest inny maszynista (obojętnie czy w lokomotywie serii 4E, czy 303E).

Offline danio

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • danio pracownik torowy
  • Distance Travelled: 1125km
  • Trains Routed: 345
« Odpowiedź #71 dnia: 30 Kwiecień 2016, 18:56:11 »
Od godzin porannych nie mogę ściągnąć najnowszej wersji gry. Przerywa ściąganie. Wielokrotnie ściągałem i problemów nie było. Prawdopodobnie to coś od serwera. mógłby ktoś z administracji zweryfikować tą sytuację?
Dzięki.
Jestem na laptopie i tutaj mam starą wersję gry.

Offline Misiek5

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 21
  • Misiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowy
  • Młody programista z 5-letnim doświadczeniem
  • Distance Travelled: 3197km
  • Trains Routed: 1473
« Odpowiedź #72 dnia: 30 Kwiecień 2016, 19:51:21 »
Od godzin porannych nie mogę ściągnąć najnowszej wersji gry. Przerywa ściąganie. Wielokrotnie ściągałem i problemów nie było. Prawdopodobnie to coś od serwera. mógłby ktoś z administracji zweryfikować tą sytuację?
Dzięki.
Jestem na laptopie i tutaj mam starą wersję gry.
Ja dzisiaj ściągałem i wszystko dobrze.

Offline danio

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • danio pracownik torowy
  • Distance Travelled: 1125km
  • Trains Routed: 345
« Odpowiedź #73 dnia: 30 Kwiecień 2016, 19:54:33 »
Mi od rana przerywa na laptopie, a ściągałem inne rzeczy i nie było problemów. Na innej przeglądarce też próbowałem.
Jeszcze będę musiał zrestartować router, bo może to kwestia IP.

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 8
  • jakubg1 pracownik torowy
  • Nie mam co wpisać :D
  • Distance Travelled: 1341km
  • Trains Routed: 340
« Odpowiedź #74 dnia: 30 Kwiecień 2016, 20:55:46 »
Ciągle twórcy zapominają o dodaniu zoomu dla dyżurnego. Trochę irytujące jak musisz 5km biegać do stacji aby zobaczyć jaki kto ma skład :)

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Od 24.05.17 rano do 26.05.17 popołudnie (wycieczka) oraz od 27.05.17 rano do 29.05.17 wieczór. Wtedy mnie nie ma!