Autor Wątek: Talk/Rozmowa: QArcheo  (Przeczytany 4125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Q424

• Developer
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 5
  • Q424 pracownik torowy
QArcheo
« dnia: 05 Maj 2016, 10:04:30 »
Wiecie kto JA jestem, nie?
Heja hej! I came from district laying very far from here
So I don't understand these rules you gotta here

Well, lemme explain...

Od dzisiaj rzadzil bede tutaj troche czesciej,
O tyle wiecej, ile na 07.pl mniej
nowe assety tworzyc bede do TE DE 2
tak bardzo duzo jak sie tylko ile da
Na 07.pl nie chcieli kupic tego, co bym sprzedac chcial
Tak wiec dzis chyba pozegnania czas nastal ;)
Sol aj dont lont prohibiszyn lajk in MaSzyna ;/
Sol aj dont lont prohibiszyn lajk in Regulamin eu07.pl
MaSzynowe oczekiwacze to najwieksza bandyterka...
kazdy chciwie na dodatkow test ciagle tylko zerka ;-)
Jak sie patrzy tylko brali by i po ga nia li
Glupie pasozyty, insekty, MASZYNOWY NOWOTWOR zlosliwy
One, ja mysle, zachowuja sie nieladnie
Pogoniaja, sprawia ze sie znajdziesz na dnie z tym
itd itp...

Tak wiec, dzis przybywam do Was, w mysl tego co juz w w listopadzie zeszlego roku bylo powiedziane.
Przybywam zmieniac ten nowy dla mnie swiat TE DE 2, zasilajac go na razie tylko swoimi modelami, uzbieranymi od 2004 r.
Nie bedzie latwo, to wiem, bo wiele z nich bedzie wymagala optymalizacji submodeli (do tego chyba najlepiej bedzie napisac skrypt scalajacy obiekty po kolorze). Na poczatku mysle przeinesc troche kolejowych budowli, bo z tym bedzie mniej problemu, ze wzgledu na brak animacji co pozwali teoretycznie na uzywanie jednego submodelu. Natomiast w pozniejszym czasie tez bym mial sporo taboru do ogarniecia, w przypadku ktorego bywa, ze pojazdy maja po 600sm, a optymalizacja tego bedzie czasochlonna.
  Modele budowli ktore tworze, beda nieco bardziej sczegolowe niz zazwyczaj - czyli gzymsy, rynny, otwory okienne/drzwiowe, wnetrze i inne szczegoly. Docelowo idea jest taka, aby mialy one mozliwosc otwierania okien/drzwi przez eventy lub ukrywanie wybranych submodeli jakims plikiem konfiguracyjnym dla instancji modelu, czyli powiedzmy jedna wersja tego modelu na full wypas, inna zas z oderwanymi rynnami, czy bez drzwi/okien, itp.
 Ok, nie ma co gadac i wymyslac na zas, czas zaczac dzialac, a juz za chwile screeny pierwszej budowli, wchodzacej na warsztat. 170sm do zoptymalizowania bedzie, budynek 30k tri.

Zdarzyc sie moze, ze w poscie bedzie nieco ortow i literowek, ale beda one poprawiane na tyle ile sie da na bierzaco, recznie bez automatycznego sprawdzania pisowni :).

Aha, zapomnialem dodac ze screeny tego, co mam do zaoferowania, bede robil w MaSZynie :). Z TD jako symulatora do pojezdzenia raczej tez nie bede korzystal, przynajmniej na poczatku - zadowola mnie tylko screeny z wykorzystanymi modelami, ktore bede dawal.

Ogolna przegladarka obrazkow http://dropbox.eu07.es/pmppw/TD2/

Drogi Q, cieszymy się bardzo z każdej nowej pary rąk do pracy, dlatego witamy Cię serdecznie!
Chciałbym jednak zwrócić Twoją uwagę na fakt, że na forum staramy się utrzymać atmosferę wzajemnego szacunku i kultury. Dlatego też każdy użytkownik musi się podporządkować panującym tu zasadom. Na forum polskojęzycznym, piszemy w języku polskim. Piszemy w sposób czytelny i zrozumiały. Jeżeli nie podporządkujesz się tym zasadom, to będziemy zmuszeni moderować Twoje posty przed ich publikacją. Nie interesuje mnie, czy będziesz korzystał z automatycznego sprawdzania pisowni, czy jakiegokolwiek innego, interesuje mnie to, żeby post był czytelny i pozbawiony błędów. Jakim sposobem to osiągniesz, to już Twoja sprawa. Na koniec dodam jeszcze, że Regulamin przewiduje określone zasady zamieszczania w poście obrazków. W przypadku postępowania niezgodnie z Regulaminem, posty będą moderowane, a obrazki usuwane.
Podsumowując, w pierwszej kolejności przeczytaj, proszę, Regulamin Forum. Najlepiej ze zrozumieniem. W drugiej kolejności, popraw tego posta i wstaw obrazki od nowa, w sposób zgodny z regulaminem.
Jeszcze raz witam ponownie na forum i życzę wielu postów niewymagających moderacji

~Tolek
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2017, 21:53:55 wysłana przez Ulfrig »

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 199
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 8037km
  • Trains Routed: 3018
Re: QArcheo
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj 2016, 10:30:19 »
Witaj! Już widzę miejsce na te modele u mnie ;D na scenerii także czekam na więcej. W Maszynie byłem oczekiwaczem, ale tu to ja z edytora nie wychodzę ;D.
Życzę powodzenia i mam nadzieję, że zostaniesz z nami hej!
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2016, 10:33:48 wysłana przez Kacper9 »
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Q424

• Developer
  • Pioneer
  • *
  • Q424 pracownik torowy
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Maj 2016, 10:40:36 »
Jeszcze musze se poszukac kogos kto bedzie te modele do paczki dodawal, kategoryzowal, ale to juz chyba ktos z gory sie tym zajmuje. Hmmm, moze @jez? Ja wiem ze kazdy woli swoje tworzyc a nie czyimis glupotami sie zajmowac, ale na poczatku bede potrzebowal mentora. Jakie sa wytyczne dla modeli statycznych, czy koniecznie w pierwszej wersji modelu musze do minimum ograniczac sm?

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Maj 2016, 10:44:16 »
Do paczki modele wrzuca Pitek także możesz mu podsyłać, a z tego co wiem to jakiś wytycznych nie ma, ale to niech ktoś od modeli potwierdzi.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Tomaszek_Lodz

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 18
  • Tomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczy
  • Distance Travelled: 14818km
  • Trains Routed: 37
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj 2016, 10:46:12 »
Nie ma wytycznych i dla tego na niektórych sceneriach FPS drastycznie spada. Jak tak dalej pójdzie to niedługo nawet na najniższej wydajności nie będzie się dało jeździć.

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Maj 2016, 10:48:04 »
Tomaszek nie narzekaj, bo u mnie na lapku na takim Tomaszowie na fast nie mam zacinek. Dobra zoptymalizuje swoją scenerię.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2016, 10:49:37 wysłana przez Kacper9 »

Offline Tomaszek_Lodz

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 18
  • Tomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczy
  • Distance Travelled: 14818km
  • Trains Routed: 37
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maj 2016, 11:08:05 »
Nie piszę tu akurat konkretnie o Tomaszowie. W Tomaszowie zaczęło się jeździć płynnie, poza niektórymi momentami. Generalnie chodzi mi o to, że jeśli nie będzie żadnych wytycznych dotyczących modeli, to FPS będzie spadał do poziomu nie pozwalającego na płynną jazdę, oraz na wczytywanie kolejnych scenerii w czasie. Każdy komputer ma jakiś limit wydajności w końcu. Ja jeżdżę akurat na max ustawieniach, ale nie chodzi o to żeby co parę tygodni schodzić z ustawieniami ku minimalnym.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2016, 11:10:22 wysłana przez Tomaszek_Łódź »

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 78
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
  • Distance Travelled: 5006km
  • Trains Routed: 1665
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj 2016, 11:24:24 »
Kwestia tego, czy modele mają LODy? Albo chociażby niech składają się z wielu submodeli, to wtedy w LODGroup można wyłączyć niektóre, aby nie wyświetlały się z daleka.

Offline Q424

• Developer
  • Pioneer
  • *
  • Q424 pracownik torowy
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Maj 2016, 11:27:18 »
Dla MaSzyny to w dodatkowych wlasnosciach obiektu dawalo sie wpis MaxDistance = x. Moje modele nie posiadaja wersji LoD.
Dasz rade to ogarniac?

Offline Jeżyk

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 15
  • Jeżyk zwrotniczyJeżyk zwrotniczyJeżyk zwrotniczy
  • Wódz Wielkiej Armii Jeża
  • Distance Travelled: 339km
  • Trains Routed: 242
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Maj 2016, 11:33:55 »
Ja to tylko skromnie dodam, że model tego OZ wyjechał z mojej stajni i jak się tam znalazł(w twoim poście) I HAVE NO IDEA.

Edit: No, także możesz podsyłać więcej modeli, może innych niż moje(hihi), byle były kompletne, przerobienie ich w jakieś sensowne objecty nie będzie to żaden problem tak myślę. Zrobienie lod, czy nawet jakiś mapek(ao) jeżeli tylko mapping był robiony z głową to także żaden problem ;).

Edit2: A stację Ozorków i wiadukt, też masz? Dej link na priv XD
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2016, 11:41:39 wysłana przez Jeżyk »
Kto ma rację dzień wcześniej od innych ten przez dobę uchodzi za idiotę.

Offline Q424

• Developer
  • Pioneer
  • *
  • Q424 pracownik torowy
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Maj 2016, 11:39:33 »
Pewnie magicznie, albo ja kiedys dalem albo wlasciciel zdjec.

Offline Jeżyk

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 15
  • Jeżyk zwrotniczyJeżyk zwrotniczyJeżyk zwrotniczy
  • Wódz Wielkiej Armii Jeża
  • Distance Travelled: 339km
  • Trains Routed: 242
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Maj 2016, 11:47:45 »
PS. Co tam u Sawiego i Hanysa słychać?

Dalej kisną z mojego mappingu? :P
Kto ma rację dzień wcześniej od innych ten przez dobę uchodzi za idiotę.

Offline Q424

• Developer
  • Pioneer
  • *
  • Q424 pracownik torowy
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Maj 2016, 11:56:18 »
Nie mam pojecia, jestem zarobiony i nie ogarniam. Na razie nie bede psioczyl na innych coby o hipokryzje mnie nie posadzali, pierw modele a pozniej zale o niegospodarnosc ;). A wlasnie... Ostatnio troche zmienialem sposob obslugi ladunkow w maszynowym exe, tak coby mozna bylo rozne modele na jednym wagonie postawic i zmieniac ich teksture dowolnie i w zwiazku z tym powstalo jak na razie 130 tekstur tylko na kontenery 40' i troche brakuje a pozniej jescze na 20' to chcialbym wiedziec jak tutaj jest rozwiazana kwestia ladunkow na wagonach i jakie sa mzoliwosci kombinacji i rokowania na przyszlosc.

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 78
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
  • Distance Travelled: 5006km
  • Trains Routed: 1665
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Maj 2016, 11:59:14 »
Przerabiania obiektów się nie podejmuję, bo nie mam zbytnio czasu ;) Jeżeli przyjdzie do mnie full gotowy obiekt, to go wrzucę do edytora.

Offline Q424

• Developer
  • Pioneer
  • *
  • Q424 pracownik torowy
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Maj 2016, 12:02:06 »
Szuper impulsz. Ok to umawiamy sie na zoptymalizowane modele, wieczorem bedzie gotowy ta buda z Ozorkowa cokolwiek to jest/bylo.

Buda odchudzona ze 170 na 73sm, ale to jescze nie koniec bo da sie do okolo 20. Zostawiam okna, drzwi i to co z roznych tekstur.

Ostatecznie 20sm/25136tris. Mozna odbierac :)
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2016, 17:20:40 wysłana przez Q424 »