Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Deszczów  (Przeczytany 11866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hulek

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Siła reputacji: 92
  • hulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezes
  • jak bydzie to bydzie, nie bydzie to bydzie później
Odp: Deszczów
« Odpowiedź #60 dnia: 10 Kwietnia 2017, 18:08:01 »
Dobra, ale ja nie bede zglaszal postow, bo ktos juz za takie zglaszanie dostawal to konta za to ze sie bawil w moda. Absurd
« Ostatnia zmiana: 10 Kwietnia 2017, 18:09:56 wysłana przez hulek »
W gębie Ferrero w kieszeni ZERO

Panie to się robi samo: Nic juz nie buduję. Bo po co :*

🚑 Rafałek pił ? ... No trochę pił... To za karę PAWULONIK 💉

Offline Marcin_S

  • Zarząd
  • Global Moderator
  • Developer
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Sponsor
  • Grupa VIII
  • *
  • Wiadomości: 474
  • Siła reputacji: 372
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Albo ja ją. Albo ona mnie..
    • Domowy symulator EU07
Odp: Deszczów
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Kwietnia 2017, 18:34:59 »
Zaiste, był to tak porażajacy, niesmaczy i wstrząsający wulgaryzm, że nie wiem, czy to forum się po tym wydarzeniu udźwignie, no ale jak już kolega się poskarżył i wszystkim ulżyło, to już bez dalszych komentarzy można wrócić do tematu.

Kolejny punkt do listy, brak porządku i błędy w nazewnictwie semaforów, nie uwzględniając przy tym wzrostu "kilometrażu".
Autoryzacje: EU06, EU07(4E,303E,303Eb), ET41, ET42, ET22(201E,201El), SM42(6D, 6Dg), SP42, SM48/TEM2, ST44, ST44/M62Ko, ST48.

- PKP Cargo S.A. ZT Warszawa Odolany -

Offline gravition

  • Weteran
  • Wiadomości: 324
  • Siła reputacji: 65
  • gravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezes
Odp: Deszczów
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Kwietnia 2017, 18:43:26 »
Regulamin to regulamin, każdy użytkownik forum bez względu na rangę ma obowiązek go przestrzegać. Co do uwag - wszystkie sukcesywnie są w trakcie wprowadzania. Proszę tylko abyś stonował swoje wypowiedzi, bo brzmią one jakbyś był mega bogiem polskiego kolejnictwa, wystarczy w normalny sposób opisać co jest nie tak i zostanie to poprawione, nie trzeba przy tym wytykać wszystkim wokół niewiedzy pokazując, jakim to się jest alfą i omegą. Skoro już masz tą wiedzę to się nią podziel, edukuj tych mniej doświadczonych, nie zniechęcaj ich do dalszych prac i dalszej nauki swoim pretensjonalnym tonem.

Offline Marcin_S

  • Zarząd
  • Global Moderator
  • Developer
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Sponsor
  • Grupa VIII
  • *
  • Wiadomości: 474
  • Siła reputacji: 372
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Albo ja ją. Albo ona mnie..
    • Domowy symulator EU07
Odp: Deszczów
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Kwietnia 2017, 19:09:10 »
No jestem ciekaw jak wyczuwasz niby ten pretensjonalny ton, ale to już nie istotne. Nie jestem i nie uważam się za boga, czy alfę i omegę. Znalazłem tyle błędów to normalnie je wypisałem, a nie ukrywajmy, że błędy wymienione są z tematów wręcz podstawowych, jeśli ktoś chce bawić się w scenerię i oczywiście dobrze ją zrobić.
Czy ja komuś konkretnie zarzucam niekompetencję? "Mam wiedzę, to się z nią podziel", chłopie.. ja bym to jeszcze zrozumiał gdyby to była jakaś wiedza tajemna, ale na boga są instrukcje E1, R1, WTB-E10, ta moja o sygnalizacji, transportszynowy.pl, trakcja.rail.pl, i wiele innych no od groma wiedzy z której można czerpać garściami. Ja znalazłem takie błędy, podałem je, no to kombinuj co jest w tym źle, ja nie mam zamiaru za rączkę trzymać. Dobra jak tam jakiś błąd jeden, dwa się znajdzie to można podpowiedzieć, ale gdybym miał jeszcze wszystko opisać co jest źle, a jak powinno być itd.. to spokojnie elaborat wyszedłby na 10 stron. To równie dobrze, mogę wziąć tą scenerię i poprawić ją.

To, że tyle błędów podałem, które należy poprawić, nie stwierdzają, że ja się wywyższam czy coś, no litości.
Autoryzacje: EU06, EU07(4E,303E,303Eb), ET41, ET42, ET22(201E,201El), SM42(6D, 6Dg), SP42, SM48/TEM2, ST44, ST44/M62Ko, ST48.

- PKP Cargo S.A. ZT Warszawa Odolany -

Offline guzik32

  • Weteran
  • Wiadomości: 44
  • Siła reputacji: 7
  • guzik32 pracownik torowy
  • "Nie ważne kim jesteś tylko jaki jesteś."
Odp: Deszczów
« Odpowiedź #64 dnia: 12 Kwietnia 2017, 10:28:59 »
To jeszcze wrócę, do tematu. Bo skoro taka lista kwiatków wyszła dopiero po zrobieniu otoczenia, to proponuję aby każda stacja do której można robić otoczenie była wcześniej sprawdzona totalnie i zatwierdzona przez testerów. Bo ten temat już wisi jakiś czas, a wcześniej nic nie było poprawione. Powinno to być odnotowane przez testerów w pierwszym poście i najlepiej pogrubionym czerwonym, że stacja nie nadaje się do robienia otoczenia ze względu na rażącą ilość poprawek do zrobienia i dopiero po ich poprawie zrobić wpis, że można się spokojnie zająć otoczeniem. Mam w planach robić tutaj otoczenia na stacjach tam gdzie się będzie dało, jeżeli autor wyrazi taką zgodę, ale po tym co zobaczyłem w deszczowie to się zastanowię 3 razy nim odpalę edytor czy jest sens pomagać i ulepszać scenerie.
Bo skoro jest udostępniony plik sc w pierwszym poście to znaczy, że stacja jest do użytku a jak widać tak nie było. Dla mnie umieszczenie stacji do pobrania oraz pliku scs było jednoznacznym znakiem, że wszystko jest ok, jak widać pomyliłem się.

Offline kam55

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Wiadomości: 296
  • Siła reputacji: 188
  • kam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezes
Odp: Deszczów
« Odpowiedź #65 dnia: 12 Kwietnia 2017, 12:57:50 »
Opis działu "W trakcie prac":
"Nieukończone lub niezaakceptowane przez Administrację scenerie"
Tutaj zresztą, też jest troche informacji co do tego co się nadaje; http://td2.info.pl/index.php/topic,648.msg11169.html#msg11169

A co do udostępniania plików mapy to się nie zgodzę. Wiszą min. po to, aby można było je poddać weryfikacji.

A oceny i niedopuszczenia map do ruchu trzeba czekać na SWDR2. Tam będzie porządne już zrobione sito z wymaganiami itd.

Offline gravition

  • Weteran
  • Wiadomości: 324
  • Siła reputacji: 65
  • gravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezes
Odp: Deszczów
« Odpowiedź #66 dnia: 02 Listopada 2017, 13:07:21 »
Czy ktoś aktualnie pracuje nad tą scenerią? Jeśli nie, to ja mogę ją dokończyć, zostało kilka rzeczy do zrobienia (sieć trakcyjna i parę drobnych rzeczy w otoczeniu) i będzie gotowa do wydania.

Offline Ulfrig

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Siła reputacji: 693
  • Ulfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezes
  • :)
Odp: Deszczów
« Odpowiedź #67 dnia: 02 Listopada 2017, 13:26:39 »
Razem z trichlorem poprawiliśmy wszystkie wskaźniki, sieć, SCS itp. Zostało otoczenie. ;)  Jak masz ochotę coś wydłubać z otoczenia to daj znać na PW.
~Maciej T. (Ulfrig)

Offline gravition

  • Weteran
  • Wiadomości: 324
  • Siła reputacji: 65
  • gravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezes
Odp: Deszczów
« Odpowiedź #68 dnia: 02 Listopada 2017, 13:35:59 »
To trochę lypton, bo ja u siebie mam też dobrze zrobione wskaźniki, scs, w dodatku rozgrzebałem trochę układ torowy w celu jego wyprostowania i poprawy bo było pokrzywione wszystko, trochę też zmodyfikowałem perony żeby nie było zbyt podobne do realnej stacji Pierzyska, skończę grzebać układ torowy, semafory i wskaźniki to wyślę Ci na PW i zdecydujemy, która wersja jest lepsza

Offline Ulfrig

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Siła reputacji: 693
  • Ulfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezes
  • :)
Odp: Deszczów
« Odpowiedź #69 dnia: 02 Listopada 2017, 14:19:05 »
Zdjątka.
~Maciej T. (Ulfrig)

Offline gravition

  • Weteran
  • Wiadomości: 324
  • Siła reputacji: 65
  • gravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezes
Odp: Deszczów
« Odpowiedź #70 dnia: 02 Listopada 2017, 14:45:46 »
Aha to widzę, że Was złapała jeszcze większa inwencja twórcza niż mnie :D to w sumie chyba zostawię swój projekt bo to nie ma sensu, zajmę się czymś innym, bo z otoczeniem to u mnie trochę kulawo jeśli chodzi o kreatywność i stawianie każdego kępka trawy osobno :>

Offline Matz32

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 413
  • Siła reputacji: 932
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz i Geograf Tedekowy
    • Moj kanal kolejowy na YT
Odp: Deszczów
« Odpowiedź #71 dnia: 02 Listopada 2017, 14:55:24 »
graviton jak bys  prędzej pytał na TS lub zaglądał tu https://docs.google.com/spreadsheets/d/1JxzuYarTYo_4qQSg1YiDC_Oo2oaab2u0I4PbPocl3wY/edit#gid=0 to bys wiedzial predzej ze"cos" jest przy niej robione juz   dobry czas temu  :P  Ogolnie milo bedzie jak wroci ta  po poprawkach porzadna -  choc wprawdze przelotowka ,jak Mrozy - sceneria.
Projekt Linia 32 http://img.td2.info.pl/image/XeI3h
Pomagam przy podkladach satelitarnych, wskaznikach , kilometrazu.,chetni pisac PW