Autor Wątek: Info: LCS Lisków - PREMIERA, TRAILER  (Przeczytany 7756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikson

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 66
  • mikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezes
  • ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Distance Travelled: 2207km
  • Trains Routed: 1556
LCS Lisków - PREMIERA, TRAILER
« dnia: 25 Maj 2016, 19:31:00 »
Witajcie!

Razem z Matkiem__9292 chcieliśmy zaprosić Was na premierę naszej najnowszej scenerii - LCS Lisków v2. Jest ona oryginalna i jedyna w swoim rodzaju, zawiera szereg elementów, których nie spotkacie nigdzie indziej. Sceneria posiada wiernie odwzorowane wszystkie stacje z symulatora ISDR. Nie będę pisał za długo, sami obejrzyjcie krótki trailer: ;)
https://youtu.be/KvHqpRSrtHI

Premiera odbędzie się w piątek 03.06.2016 w godzinach 16 - 21 (jeśli zainteresowanie będzie duże możliwe, że przedłużymy). Scenerię obsadzą dwie osoby: ja (w roli dyżurnego, obsługuję SWDR, przydzielam RJ i odpowiadam za ogólną komunikację z maszynistami) oraz matek__9292 (w roli nastawniczego, nastawia przebiegi na moje wezwanie ;D).

Teraz kilka zasad, które wszystkim ułatwią pracę, czyli gdzie się spawnować:
  • Lisków - główna stacja scenerii, zelektryfikowana, posiada plac ładunkowy, na którym można zostawić/wziąć węglarki oraz zastać próżne platformy czekające na transport do stacji Lisków Miasto, bądź ładowne (do odbioru). Ma 5 krawędzi peronowych.
    • H6, H8, N5, N3 - spawny dla pociągów towarowych, pospiesznych i ekspresowych.
    • Tm20 - spawn dla pociągów osobowych, pospiesznych, EZT i lokomotyw luzem
    • Tm73 - spawn dla pociągów EZT i lokomotyw luzem
  • Bocznica SPEDPOL - bocznica bez trakcji elektrycznej, posiadająca jednie ręczne zwrotnice. Ma dwa magazyny, można tam zostawić/pobrać wagony z kontenerami oraz typu falns. Przyjmuje również zepsute wagony na naprawę.
    • Tm201 - spawn tylko dla pociągów spalinowych luzem bądź ze składem towarowym. Uwaga! Wyjazd spod tego spawnu wymaga jazdy do stacji Lisków Miasto, oblotu i powrotu do Liskowa!
  • Lisków Rynek - posterunek odgałęźny, leży pomiędzy Liskowem a stacją Lisków Miasto, ma rozjazd prowadzący na bocznicę SEDPOL.
  • Lisków Miasto - posterunek czołowy, posiada bocznicę Lasów Państwowych, gdzie można zostawić próżne platformy (bądź zabrać ładowne), nabrzeże załadunkowe "Odra", gdzie można zostawić/zabrać wagony z kontenerami, plac ładunkowy, gdzie można zostawić/zabrać węglarki oraz rampę załadunkową, gdzie można zostawić/zabrać wagony typu gags. Brak trakcji elektrycznej. Ma dwie krawędzie peronowe.
    • M_Tm21 - spawn tylko dla pociągów spalinowych. Maksymalnie 10 wagonów.
    • M_B - spawn tylko dla pociągów spalinowych, pasażerskich.
    • M_D - spawn tylko dla pociągów spalinowych.
  • Testowo - zelektryfikowana stacja, posiada plac ładunkowy, gdzie można zostawić/zabrać węglarki, rampę przeładunkową na wagony typu gags oraz 4 krawędzie peronowe.
    • T_L - spawn dla pociągów towarowych i długich pociągów pospiesznych i ekspresowych.
    • T_Tm10 - spawn dla lokomotyw luzem, pociągów EZT i krótkich pociągów pasażerskich (maksymalnie 5 wagonów).
  • Tęcza - posterunek odstępowy za Liskowem, na szlaku W.

Parametry szlaków:
  • W - dwutor, vMax = 120 km/h, zelektryfikowany, dozwolone wszystkie typy pociągów, zawiera posterunek odstępowy i przystanek osobowy Tęcza.
  • S - dwutor, vMax = 120 km/h, zelektryfikowany, dozwolone wszystkie typy pociągów, zawiera przystanek osobowy Piaski, SBL.
  • B - dwutor, vMax = 60 km/h, niezelektryfikowany, dozwolone wszystkie typy pociągów, zawiera przystanek osobowy Lisków Przedmieście.
  • Bt - jednotor, vMax = 60 km/h, niezelektryfikowany, dozwolone wszystkie typy pociągów.
  • F - jednotor, vMax = 20 km/h, niezelektryfikowany, dozwolone tylko pociągi towarowe i zdawcze, jazda na widoczność, brak tarczy ostrzegawczej.

Nasze specjalności:
  • Podwójna obsada
  • Automatycznie TOP przy SSP z symulacją losowych usterek
  • Rogatki sterowane zdalnie
  • Automatyczne wskaźniki W19 i W20
  • Jedyny w TD2 wskaźnik W3
  • Słupki z kilometrażem między stacjami Lisków i Lisków Miasto (w przyszłości także na reszcie szlaków)
  • Prawidłowo działająca SBL
  • Działające i uruchamiane dla każdego pociągu tablice informacji pasażerskiej

Na koniec jeszcze schemat rozmieszczenia stacji na scenerii:
http://img.uetam.pl/images/2016/05/25/schemat.png

Miłej jazdy i do zobaczenia! :)

P.S. Uprzedzając pytania: tak, pisaliśmy własne programy do rzeczy, których nie obsługuje SCS/TD2. :D
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2016, 16:28:08 wysłana przez Jeżyk »
-Nalej mi samej coli.
-Cola nie jest do picia.
-A do czego?
-Do popijania.

Offline shafter

• Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 185
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5017km
  • Trains Routed: 1496
Re: LCS Lisków - PREMIERA, TRAILER
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2016, 19:34:32 »
Ale beędzie gruubo ! Proszeę dla mnie slocik zarezerwowac na premiereę. ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2016, 17:20:34 wysłana przez Tolek »

Offline wysek44

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 62
  • wysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezes
    • JUTUBE
  • Distance Travelled: 1937km
  • Trains Routed: 737
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj 2016, 19:42:05 »
To nie muszę Testowa podnosić do wyższych wersji :D

Offline Sabyryn

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 28
  • Sabyryn nastawniczySabyryn nastawniczySabyryn nastawniczySabyryn nastawniczySabyryn nastawniczy
  • Naterki - 200% normy dziennej
  • Distance Travelled: 3416km
  • Trains Routed: 243
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2016, 20:10:27 »
No to widzę, że SM42 będzie wam potrzeba, a więc i mnie nie może zabraknąć. 8) 8) 8)
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2016, 17:21:06 wysłana przez Tolek »
Naterki - 95% (tylko że nie działają)
LCS Szczecin Port 100% (W fazie testów)
Kłodzko 80%

Offline Woku8

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 35
  • Woku8 toromistrzWoku8 toromistrzWoku8 toromistrzWoku8 toromistrzWoku8 toromistrzWoku8 toromistrzWoku8 toromistrz
  • maszynista stażysta
  • Distance Travelled: 1072km
  • Trains Routed: 518
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2016, 21:49:05 »
<rotfl>SM42 na filmie bez włączonych reflektorów czołowych :(</rotfl>
PKP Cargo S.A.

czasem maszynista, czasem dyżurny ruchu, w zależności od chęci i podejścia.

Offline tommyleejones1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 2
  • tommyleejones1 pracownik torowy
  • Distance Travelled: 4255km
  • Trains Routed: 25
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Maj 2016, 11:22:42 »
No nie może zabraknąć mnie, razem ze składem, na premierze. :) 38106 przybędzie. Pełen szacunek i podziw dla autorów. Kawał świetnej roboty, Panowie! Brawo!!!
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2016, 17:22:01 wysłana przez Tolek »
PKP Intercity. Zakład centralny. O. Olszynka Grochowska.
Mechanik IC/21 tommyleejones1. Obszar eksploatacji i realizacji przewozów.

Offline Matz32

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 216
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz
  • Distance Travelled: 4631km
  • Trains Routed: 3285
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Maj 2016, 16:24:21 »
Świetnie się zapowiada. Piszeę się na osobowego Lisków Miasto - Testowo, z obsługą jakiś zdawek , w przerwach mieędzy kursami .
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2016, 17:23:06 wysłana przez Tolek »
WORK IN PROGRESS: LCS Mrozy - 43,34%(xd)
Tory 97% Siec Trakcyjna 83% Otoczenie 12%
LCS Pyry 5%Koszecin 40% Kalety 5% Pszczyna 15%

Offline tadek40

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 43
  • tadek40 starszy dyżurny ruchutadek40 starszy dyżurny ruchutadek40 starszy dyżurny ruchutadek40 starszy dyżurny ruchutadek40 starszy dyżurny ruchutadek40 starszy dyżurny ruchutadek40 starszy dyżurny ruchutadek40 starszy dyżurny ruchu
  • Weź nie komentuj tylko daj mi wyjazd.:P
  • Distance Travelled: 1764km
  • Trains Routed: 743
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Maj 2016, 16:30:06 »
Nawet nie wiedziałem, że będzie tam semafor, informujący o stanie SSP. Nie mogę się spóźnić na premierę, będę tam z EN57-1095. ;) Dobry kawał roboty zrobiliście. :D
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2016, 17:24:26 wysłana przez Tolek »
Rysuje rysunki w paincie i robie układy torowe.

Offline wysek44

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 62
  • wysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezes
    • JUTUBE
  • Distance Travelled: 1937km
  • Trains Routed: 737
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Maj 2016, 16:41:26 »
A ja mam pytanie natury czysto technicznej (głównie do @matka):

Mamy na ten przykład pociag osobowy z Grabu do Debu przez LCS Lisków (osobowy).
Staje na wszystkich przystankach (Piaski,Testowo,Kukułka,Lisków,Tęcza)

Jak SWDR ogarnia takie scenerie (mam tu na myśli czas przejazdu), gdzie jest kilka stacji i na każdej trzeba się zatrzymać?

Czy po prostu w RJ pojawia się godzina od wjazdu do wyjazdu z LCS Lisków z uwzględnieniem tychże postojów?

Jeżeli odpowiedź na to pytanie gdzieś była, to przepraszam, że dubluję.

Z góry dzięki za info

Offline matek__9292

• Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 61
  • matek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezes
  • Distance Travelled: 2358km
  • Trains Routed: 1481
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Maj 2016, 17:17:30 »
Na stan obecny trzeba wybrać taką jakby najważniejszą stację na naszym LCS i wtedy 1 linia w rozkładzie to 1 sceneria, a każdy przystanek powoduje doliczenie minuty do czasu przeznaczonego na przejazd przez LCS. Podane godziny przyjazdu i odjazdu dotyczą tej najważniejszej stacji na LCS. W przyszłości zostanie zmieniona metoda wprowadzania stacji, przez co będzie możliwość wpisania praktycznie każdej możliwej trasy przejazdu przez scenerię z uwzględnieniem wszystkich stacji po drodze.
Do zobaczenia w lepszym projekcie...

Offline PabloKrk

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 13
  • PabloKrk dróżnik obchodowyPabloKrk dróżnik obchodowy
  • Distance Travelled: 1907km
  • Trains Routed: 718
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Maj 2016, 15:25:53 »
Postaram się być na 99% :) Rezerwuje seobie stonkę manewrową :D (oby wagony się nie bugowały -_-)
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2016, 16:10:21 wysłana przez Jeżyk »

Offline matommy

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 25
  • matommy nastawniczymatommy nastawniczymatommy nastawniczymatommy nastawniczymatommy nastawniczy
  • Distance Travelled: 185km
  • Trains Routed: 332
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Maj 2016, 15:40:27 »
Świetny pomysł! Znam ISDR i te stacje fajnie, że będą też w TD 2 Jeżeli możecie to nagrajcie chociaż część premiery niestety nie będę mógł być na premierze.

Offline mikson

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 66
  • mikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezes
  • ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Distance Travelled: 2207km
  • Trains Routed: 1556
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Maj 2016, 16:16:39 »
Jeśli wszystko pójdzie ok, będzie filmik/live na YouTube, jak premiera wygląda z perspektywy dyżurnego. :D Liczymy na rekordowy ruch.
-Nalej mi samej coli.
-Cola nie jest do picia.
-A do czego?
-Do popijania.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 59
  • greg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektor
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Maj 2016, 19:03:39 »
Mnie impreza jak zawsze ominie :(
Projekt LCS Jastrzębie - 16%
Poprawki w toku...

Offline WindowsKillerPL

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 16
  • WindowsKillerPL zwrotniczyWindowsKillerPL zwrotniczyWindowsKillerPL zwrotniczy
  • Neko-chan
    • Nekosoft
  • Distance Travelled: 579km
  • Trains Routed: 164
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Maj 2016, 20:33:00 »
Ta 16 godzina mnie przeraża, ale postaram się być, bardzo chętnie was odwiedzę.
Wprawdzie nienawidziłem rozkładów tworzonych na Lisków (bo mi się stacja zawsze zawalała towarowymi), ale samą stację uwielbiam. Nie mogę się już doczekać! :3
Pragotron - v. 0.1.2.55
Magnolia - jednak dodaję kolejną część by mieć więcej zabawy. Teraz trzeba ją też zelektryfikować, podłączyć urządzenia srk, upiększyć.
Korzysta ktoś z bbs-ów?