Autor Wątek: Talk/Rozmowa: Parser scenerii z MaSzyny  (Przeczytany 2269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shaxbee

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 1
  • shaxbee pracownik torowy
    • GitHub
  • Distance Travelled: 24km
Parser scenerii z MaSzyny
« dnia: 27 Maj 2016, 18:15:05 »
Jesli ktos jest zainteresowany konwersja scenerii z MaSzyny do TD to na repo https://github.com/shaxbee/scnparse jest dostepny parser ktory jest w stanie przetworzyc wpisy torow i eventow.

Moge go rozszerzyc o geometrie jesli bedzie taka potrzeba.

Offline 1623

• User
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 2
  • 1623 pracownik torowy
  • Distance Travelled: 194km
  • Trains Routed: 73
Re: Parser scenerii z MaSzyny
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2016, 20:32:49 »
Mam pytanie, jak konkretnie przebiegałaby konwersja MaSzynowej scenerii do TD2? Chodzi mi o to jak konkretnie użyć tego co wstawiłeś.

Offline shaxbee

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
    • GitHub
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj 2016, 20:40:26 »
To jest biblioteka na licencji MIT - mozesz ja swobodnie skopiowac do wlasnego projektu lub zainstalowac przy uzyciu pip.
Proponuje uzyc jako przykladu pliku parser/node.py - moge dodac jakies API ktore bedzie zwracalo iterator do torow/zwrotnic jesli to ulatwi sprawe.

W takiej opcji iterujesz po torowisku i wypluwasz wpisy w formacie td2.

Edit:
Prawie 3cia w nocy u mnie wiec dzisiaj nic wiecej nie zdzialam, ale w weekend postaram sie przygotowac proste API do iterowania po pliku scenerii z przykladem uzycia.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2016, 20:45:16 wysłana przez shaxbee »

Offline Dariuszek

• Developer
  • Pioneer
  • *
  • Artist
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 22
  • Dariuszek dróżnik przejazdowyDariuszek dróżnik przejazdowyDariuszek dróżnik przejazdowyDariuszek dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 961km
  • Trains Routed: 121
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj 2016, 00:55:04 »
Shaxbee, a gdybym chciał narysować sobie spline'ami tory w maxie>użyć skryptu do maszyny i mieć te tory na stacji w TD2 to jak to najłatwiej/najszybciej zrobić?

Offline MarcinW

• Special Guest
  • Developer
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 12
  • MarcinW dróżnik obchodowyMarcinW dróżnik obchodowy
  • Distance Travelled: 281km
  • Trains Routed: 76
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj 2016, 07:09:31 »
Hmm, uetam coś kiedyś kombinował z importerem. Generalnie problemem są rozjazdy, bo tutaj nie używam bezierowych.

Offline Tolek

• Developer
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 6
  • Tolek pracownik torowy
  • Przecinki też ludzie
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maj 2016, 09:33:27 »
Dokładnie. Problemem jest fakt, że tutaj rozjazdy wstawiane są jako gotowe obiekty o określonej z góry geometrii, podczas kiedy w MaSzynie rozjazdy generowane są w locie, na podstawie zadanych Bézierów.
Ponadto, szablony rozjazdów w MaSzynie mogą się delikatnie różnić od naszych. Ktoś może zapytać, dlaczego jakieś milimetrowe (w grze) różnice mają niby być istotne - do tego niestety ustosunkować powinien się Marcin, ponieważ ja osobiście nie wiem, jak dokładnie działa łączenie odcinków torów na poziomie symulacji - czy jest jakaś tolerancja położenia punktów krańcowych torów, etc.

Offline Cooleyorz

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 7
  • Cooleyorz pracownik torowy
  • Distance Travelled: 537km
  • Trains Routed: 127
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maj 2016, 09:46:32 »
Milimetrowe różnice powinno się dać zmergować z poziomu importera, można by ręcznie zadać tolerancję.

Offline shaxbee

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
    • GitHub
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Maj 2016, 16:23:07 »
Mozna sprobowac dopasowac niektore rozjazdy z incow z tymi z szablonow, nie wiem na ile sa zgodne, pozostale moge sprobowac dopasowac z niewielka tolerancja.
Co do malych roznic w koncach torow to nie jest przeszkoda, moge punkty posortowac i poszukac sasiadow z odpowiednia tolerancja (1cm?).

Offline shafter

• Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 185
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5017km
  • Trains Routed: 1496
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Czerwiec 2016, 12:22:20 »
To jest biblioteka na licencji MIT - mozesz ja swobodnie skopiowac do wlasnego projektu lub zainstalowac przy uzyciu pip.
Proponuje uzyc jako przykladu pliku parser/node.py - moge dodac jakies API ktore bedzie zwracalo iterator do torow/zwrotnic jesli to ulatwi sprawe.

W takiej opcji iterujesz po torowisku i wypluwasz wpisy w formacie td2.

Edit:
Prawie 3cia w nocy u mnie wiec dzisiaj nic wiecej nie zdzialam, ale w weekend postaram sie przygotowac proste API do iterowania po pliku scenerii z przykladem uzycia.

Cześć, próbowałem się bawić twoim parserem, po wstępnych problemach udaje mi się odpalić skrypt bez errorów ale niestety nie wiem co dalej :)
Gdy podstawiam do src string z plikiem .scn to nic się nie wypluwa.
Pewnie coś robie źle ...

Offline Q424

• Developer
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 3
  • Q424 pracownik torowy
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Czerwiec 2016, 12:29:34 »
Do czego potrzebujecie parser maszynowych scenerii w TD2, tak z ciekawosci zapytam...

Offline shafter

• Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Czerwiec 2016, 13:02:15 »
A przymierzam się do LK139 a konkretnie jej małego fragmentu, myslałem, że uda się cos wyeksportować za zgodą autora z Maszyny ale narazie klopsy :)

Offline Q424

• Developer
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Q424 pracownik torowy
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Czerwiec 2016, 13:09:08 »
Hmm, ale chodzi o przenoszenie samych torów czy wszystkich elementów scenerii? Jeżeli chodzi o importer torów, to jakiś czas temu na szybko coś takiego zmontowałem ale jest problem na łączeniu odcinków, natomiast konwertowanie wpisów obiektów myślę że łatwiej byłoby zrobić. Później dam screena na którym będzie pokazane co mi się działo z torami.

Offline shafter

• Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Czerwiec 2016, 13:10:44 »
Nie, no, narazie chodziło o to żeby przenieść torowisko zrobione na porządnym podkładzie a resztę pyknąć już w TD2.
Ale plik 139.scn na którym pracuje chyba jest niekompatybilny z parserem.

Offline Q424

• Developer
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Q424 pracownik torowy
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Czerwiec 2016, 13:13:44 »
Rozumiem że tym podkładem do ciągnięcia nowego toru mogą być te z wadliwymi połączeniami, tak?

Offline shafter

• Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Czerwiec 2016, 13:15:30 »
Nie mam zielonego pojęcia :) Chyba po prostu zaczne od zera i wkleję podkłady zaciagniete w rainstedzie do edytora TD2, tylko, ze z tym też kiepko mi idzie  :P
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2016, 13:17:43 wysłana przez shafter »