Autor Wątek: Talk/Rozmowa: Zatwierdzanie stacji w SWDR  (Przeczytany 628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szycu

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 99
  • Szycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezes
  • Distance Travelled: 1809km
  • Trains Routed: 1392
Zatwierdzanie stacji w SWDR
« dnia: 08 Czerwiec 2016, 22:15:19 »
Witajcie, chciałbym się wam wyżalić odnośnie zatwierdzania stacji w SWDR.

Jeszcze przed wprowadzeniem SWDRa rozpocząłem pracę nad stacją Warszawa Wileńska Marki (obecnie Warszawa Wileńska) i pracuje nad nią do dzisiaj, ostatni tydzień poświęciłem na naprawy związane z aktualizacjami, tzn z różowymi torami i jednoczesną koniecznością zrobienia od nowa sieci trakcyjnej. Podjąłem się tego zadania i z mojej pracy jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza dużej pracy włożonej w ustawianie bramek na tak dużej stacji. Jednak mimo tej pracy nie dostałem zatwierdzenia w stacji w SWDRze, podany mi powód: na szlakach zamiast dynamic_wires 3 wstawiłem wires2, bramki są za nisko ustawione i kotw jest za mało. Odnosząc się do problemu: czy naprawdę wires2 są tak zgubne dla SWDRa? czy to, że system sam ustawia bramki to znaczy z góry, że są za nisko? Co do kotw dobra, ustawiłem ich kilka, może za mało, nie wiem.

Nie chcę w ten sposób wymusić zatwierdzenia mojej stacji, ale odnieść się do administracji z problemem za dużych wymogów dla stacji w SWDR, bo to zaczyna przypominać MaSzynowe wymagania, proszę o wypowiedź innych osób i administracji na ten temat
autor scenerii: Cierpice i Przyłubie
Pozostałe stworzone przeze mnie stacje obecnie nie spełniają wymogów td2 i zostały wyłączone z eksploatacji, bądź też oddane pod zarząd innym użytkownikom

Offline uetam

• Administrator
  • Pioneer
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Siła reputacji: 38
  • uetam toromistrzuetam toromistrzuetam toromistrzuetam toromistrzuetam toromistrzuetam toromistrzuetam toromistrz
  • Administrator Techniczny
  • Distance Travelled: 1589km
  • Trains Routed: 924
Re: Zatwierdzanie stacji w SWDR
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwiec 2016, 23:05:58 »
To czy stacja jest czy nie jest zatwierdzona, poza małym zielonym ptaszkiem który się wyświetla przy liście stacji, nie ma kompletnie żadnego znaczenia dla SWDR. Cały system zatwierdzania stacji jest bardziej wyróżnieniem dla autora za wykonanie scenerii zgodnie z obowiązującymi normami niż jakimś wymogiem bez którego nie można się normalnie bawić.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2016, 23:11:27 wysłana przez uetam »
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne dotyczące problemów, które mogą być rozwiązane na forum.
Kiedy czekasz na nowego SWDR... https://goo.gl/2t4N4y

Offline Szycu

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 99
  • Szycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezesSzycu prezes
  • Distance Travelled: 1809km
  • Trains Routed: 1392
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Czerwiec 2016, 23:50:14 »
No to nazwa tej opcji jest czymś z lekka nieprawdziwym, to powinno nazywać się wyróżnieniem w SWDR, zatwierdzenia daje do myślenia, że stacja nie nadaje się do użytku, ja w każdym razie na samym początku potraktowałem to jako wymóg i poświęciłem dużo czasu na naprawę, która jak widać nie dała nic.
autor scenerii: Cierpice i Przyłubie
Pozostałe stworzone przeze mnie stacje obecnie nie spełniają wymogów td2 i zostały wyłączone z eksploatacji, bądź też oddane pod zarząd innym użytkownikom

Offline shafter

• Tester
  • Developer
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 189
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5327km
  • Trains Routed: 1498
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Czerwiec 2016, 00:00:04 »
Ja też w pierwszym odruchu myślałem, że stacje bez ptaszka wchodzą do SWDR trochę na "szaro" i muszą koniecznie być poprawiane. Szycu nie czaj się po au tylko udostępniaj stację dla maszynistów i ciesz się zabawą. A wyróżnienie i tak Ci się należy za ogrom włożonej pracy.

To czy stacja jest czy nie jest zatwierdzona, poza małym zielonym ptaszkiem który się wyświetla przy liście stacji, nie ma kompletnie żadnego znaczenia dla SWDR. Cały system zatwierdzania stacji jest bardziej wyróżnieniem dla autora za wykonanie scenerii zgodnie z obowiązującymi normami niż jakimś wymogiem bez którego nie można się normalnie bawić.

I oby zawsze tak było  :D