Autor Wątek: Solved/Rozwiązane: Matz32  (Przeczytany 11860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 40
  • gravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 3366km
  • Trains Routed: 363
Matz32
« dnia: 12 Czerwiec 2016, 13:22:43 »
Witam,
chciałbym złożyć skargę na użytkownika Matz32, jego zachowanie jest niedopuszczalne i odstrasza potencjalnych nowych użytkowników Train Drivera. W załączeniu screenshot jego wypowiedzi.

« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2016, 20:36:46 wysłana przez Coyotek »
KW Poznań

Offline Coyotek

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 35
  • Coyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrz
  • Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił
  • Distance Travelled: 1602km
  • Trains Routed: 462
Re: Matz32
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwiec 2016, 13:44:55 »
Skarga została przyjęta, z racji iż użytkownik znajduje się w tej chwili na TSie, został o tym fakcie poinformowany.
Jeżeli chcesz przyłączyć się do skargi, to prosimy o napisanie wiadomości, przedstawiającej sytuację, w której użytkownik dopuścił się złamania Regulaminu Forum, bądź Regulaminu Symulatora, najlepiej uzupełnioną o jakiś dowód zaistniałej sytuacji (zrzut ekranu, log, etc.).
The cake is a LIE!

Did somebody say MODERATOR?!

Naczelny Modulator. Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.

Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Banturday i Spamday

Forumowy Wąchacz

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 181
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 11628km
  • Trains Routed: 1312
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwiec 2016, 14:02:09 »
Ja stanę w obronie kolegi Matz-a, inni też muszą zrozumieć, że jak jest tylko kilka stacji, to ułożenie rozkładu (sensownego bez 180 minut postojów) też wymaga wysiłku i trochę czasu. Do tego jak się ma kilku na raz i każdy się dopytuje czy pojedzie to może człowieka ponieść. Zwłaszcza jak się trafi gracz, który przecina Ms1. Dodatkowo to, że stacja jest widoczna na liście nie oznacza, że da się zrobić do niej rozkład. Ja akurat byłem wtedy na stacji i widziałem całe zajście.
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline Patrykos

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Artist
  • Siła reputacji: 8
  • Patrykos pracownik torowy
  • Distance Travelled: 1370km
  • Trains Routed: 346
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Czerwiec 2016, 14:26:12 »
Pokaż kolego całą rozmowę tak żeby znać kontekst i ewentualną przyczynę takiej reakcji. Nie bawmy się w TVNy. ;)

Offline shafter

• Tester
  • Developer
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 189
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5198km
  • Trains Routed: 1496
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwiec 2016, 14:35:11 »
Ja tam nie lubię wszechwiedzących maszynistów, co zajrzeli na listę sesji i widzą 6-7 stacji ale nie zdają sobie sprawy, że możliwość ułożenia rozkładu jest do np. do 2-3 i marudzą ...

Offline Woku8

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Woku8 toromistrzWoku8 toromistrzWoku8 toromistrzWoku8 toromistrzWoku8 toromistrzWoku8 toromistrzWoku8 toromistrz
  • maszynista stażysta
  • Distance Travelled: 1072km
  • Trains Routed: 518
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Czerwiec 2016, 14:36:25 »
Powinno być w regulaminie dopisane, że za hasło od maszynisty: "DAJ MI RJ" to dostanie, ale albo kicka, albo taki pociąg, że wyjedzie za 3 dni. Wybaczcie, ale jak zjawia się maszynista, to dyżurny wie, że ma zrobić rozkład. Druga sprawa "on widzi, że jest szklarska poremba". Jako maszynista nie ma wglądu do SWDR. Szklarska mogła być, ale z sygnałem, że zaraz kończy, a jak wiemy rozkładu do tejże stacji nie da się zrobić. Dlatego wnoszę, aby takie zachowanie jak wyżej czyli "daj" było "nagradzane" w jakiś sposób. No i oczywiście zgadzam się z kolegami wyżej.
PKP Cargo S.A.

czasem maszynista, czasem dyżurny ruchu, w zależności od chęci i podejścia.

Offline Matz32

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 384
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz
    • Moj kanal kolejowy na YT
  • Distance Travelled: 4773km
  • Trains Routed: 4632
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Czerwiec 2016, 15:36:45 »
[qoute]
§ 3 „Czat - radiotelefon”

3.3 W sposób szczególny zabrania się spamowania radiotelefonu przez maszynistów, ponieważ zachowanie takie utrudnia pracę dyżurnym. Do takich zachowań zalicza się między innymi:
        3.3.1 Pytanie dyżurnego o stan semafora wjazdowego przed minięciem tarczy ostrzegawczej.
        3.3.2 Częste pytanie dyżurnego, kiedy poda semafor lub stworzy rozkład jazdy

I tyle w temacie. Ruch mialem znaczny i wszytsko staram sie ogarniac po koleji niepotrzebuje poganiaczcy.
WORK IN PROGRESS: LCS Mrozy - 44%
Tory 97% Siec Trakcyjna 85% Otoczenie 16%
LCS Pyry 5% Koszecin 40% Kalety 5% Pszczyna 16%

Offline Xzart

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 2
  • Xzart pracownik torowy
  • Distance Travelled: 232km
  • Trains Routed: 16
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Czerwiec 2016, 18:28:38 »

I tyle w temacie. Ruch mialem znaczny i wszytsko staram sie ogarniac po koleji niepotrzebuje poganiaczcy.

Tak, tak wszyscy tutaj winią maszynistów, a wina leży po obu stronach. W rzeczywistości dobrze wiecie, że dyżurny ruchu nie układa rozkładu jazdy tylko konstruktor PKP PLK na wniosek przewoźnika. W naszej sytuacji dyżurny ruchu jest obciążany zadaniem, które w ogóle go nie dotyczy co powoduje opóźnienia i jest naszym wąskim gardłem. Jeżeli kolega miał "znaczny ruch", stara się wszystko ogarniać i nie potrzebuje poganiaczy to to go nie usprawiedliwia w sposobie odpisywania innym użytkownikom symulacji. Na gruncie dyspozytor liniowy zrobił by z takim delikwentem bardzo szybko porządek. Na prawdę nikt tutaj nikogo nie trzyma na siłę dlatego sugeruję szanować się na wzajem, a kolega Matz wrzuci na luz bo to nie pierwszy raz kiedy maszyniści się skarżą.
Canadian Pacific - CP 205-12

KW - Poznań

Offline Coyotek

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Coyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrz
  • Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił
  • Distance Travelled: 1602km
  • Trains Routed: 462
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Czerwiec 2016, 19:14:59 »
Ta? Jak dla mnie Gravition podkurzył Matza, próbując się z nim sprzeczać. Bezpośrednie gadanie "dej", tylko bardziej może rozjuszyć dyżurnego, który i tak ma już natłok obowiązków. Zabrakło kultury w stylu: "Czy mogę prosić rozkład?". Wszyscy wiemy i nie bez powodu masz rację, kto zajmuje się układaniem rozkładów. Niestety, w tej chwili ten symulator nie pozwala na takie funkcje.

Poza tym jaki ty tu widzisz sposób obrazy? Może o te frytki. Owszem, nie jest to odpowiedź najwyższych lotów, ale ja wcale nie widzę aby Matz zbluzgał maszynistę. Jedynie przywołał go do porządku dając do zrozumienia iż zna lepiej sytuację, jeśli chodzi o ilość i dostępność stacji. Chociaż mógł to zrobić w łagodniejszy sposób. Nie każdy lubi nowicjuszy i trzeba się do tego przyzwyczaić. Jedni przymrużą oko, a inni będą chodzić z granatem w żołądku.
The cake is a LIE!

Did somebody say MODERATOR?!

Naczelny Modulator. Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.

Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Banturday i Spamday

Forumowy Wąchacz

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 181
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 11628km
  • Trains Routed: 1312
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Czerwiec 2016, 19:21:44 »
Postaw się w roli dyżurnego, gdy co chwile ktoś ci pisze "co z RJ", "dasz mi manewr w peron", "Kiedy RJ" itp. To czasami może człowieka coś trafić. Maszynistom łatwo jest krytykować i uskarżać, że coś długo lub że ktoś się wścieka. Tym bardziej, że po spawnach nie wszyscy podają analizy i dyżurny musi się chyba do szklanej kuli odwołać jaki kto ma pociąg. Wszystkich maszynistów "narzekaczy" proszę niech usiądą np. na Grabie lub Tomaszowie. Mała i średnia stacja i sami zobaczą jak to jest, gdy nagle pojawi ci się 4-5 graczy i do tego pociągi które musisz obsłużyć.
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 20
  • hulek dróżnik przejazdowyhulek dróżnik przejazdowyhulek dróżnik przejazdowyhulek dróżnik przejazdowy
  • Ekspert ds. edytora
  • Distance Travelled: 1055km
  • Trains Routed: 162
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Czerwiec 2016, 20:22:13 »
Jeśli chodzi o mnie to ja jak wejdę do sesji to poproszę dyżurnego czy może (podkreślam to) czy może dać mi np. do Cisu i tu się zgodzę z matzem ,że mógł się wkurzyć, ale sam się przekonałem nieraz ,że matz ma za skóra i takie trochę chamskie odzywki do nowego gracza są niestosowne. Powinien powiedzieć grzeczne stanowcze "NIE" i to wszytko. To tylko moja opinia :)
Projekty: Wrocław Popowice, Mińsk Mazowiecki, Pabianice, LCS Łowicz <----- WSTRZYMANE WSZYSTKIE DO ODWOŁANIA !!Odważni są zawsze uparci.  ~ Paulo Coelho

Offline danio

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 9
  • danio pracownik torowy
  • Distance Travelled: 1125km
  • Trains Routed: 345
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Czerwiec 2016, 20:37:45 »
Ja zawsze mówię że "mogę zrobić rozkład teraz, ale i tak wyjedziesz za godzinę, albo poczekaj na swoją kolejkę i wyjedziesz od razu".
Matz zareagował ostro i to nie pierwszy raz. A maszynista też nie jest bez winy. Ja bym sprawę zamknął. Takie sytuacje się zdarzają i będą zdarzać.

Offline Matz32

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 384
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz
    • Moj kanal kolejowy na YT
  • Distance Travelled: 4773km
  • Trains Routed: 4632
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Czerwiec 2016, 21:33:31 »
Ile idzie pisac jak ma sie 9 poc na stacji to samo, jak widac co sie dzieje i regulamin  jest jasny  w tej sprawie.
Spamowac czat zapytaniami  a potem gdzie jaki sklad jest przepada a o ponowna analize nie idzie sie doprosic .
I jak do kogos wyraznie "i moze frytki do tego" jest chamskie to sorry ale taka osoba powinna  chodzic do psychologa.
I tak jestem bardzo cierpliwy ostatnio, i ostrze lub prosze o spokoj lub cos napisze takiego w ostatecznosci kick.
WORK IN PROGRESS: LCS Mrozy - 44%
Tory 97% Siec Trakcyjna 85% Otoczenie 16%
LCS Pyry 5% Koszecin 40% Kalety 5% Pszczyna 16%

Offline Szopen

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 2
  • Szopen pracownik torowy
  • Distance Travelled: 2285km
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Czerwiec 2016, 22:33:13 »
Prosta sprawa.
Po 1. Matz dostał info o tej sytuacji i odniósł się do niej, ja wiem, miał kocioł na stacji, a RJ cóż... Wszędzie szlaki jednotorowe i mial tłok u siebie, co do kultury wypowiedzi Matza, na co niektórzy narzekają, da się przyzwyczaić.
Po 2. Zawsze można uniknąć stacji początkowej gdzie urzęduje Matz

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 8
  • jakubg1 pracownik torowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
  • Distance Travelled: 1341km
  • Trains Routed: 340
Matz32
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Czerwiec 2016, 18:28:02 »
Witam. Dzisiaj Matz32 sprowokował (częściowo, bo winne w drugiej części były lagi) arogancką i długą rozmowę.
Screeny przesłane przez gravition:
Screeny nie znajdują się na forum. Wycięto. Mikson

Cała rozmowa tutaj:
(filtruję log, za jakiś czas będzie)

Wątek scalony - Coyotek
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2016, 20:37:34 wysłana przez mikson »

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej