Train Driver 2

Dział ogólny => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: Coyotek w 08 Października 2021, 18:20:11

Tytuł: Poradnik Forumowicza [ ZAJRZYJ TU KONIECZNIE ]
Wiadomość wysłana przez: Coyotek w 08 Października 2021, 18:20:11
Witajcie drodzy Użytkownicy. Chcąc was wprowadzić w tajniki działania forum i różnych systemów naszego Symulatora, przygotowaliśmy dla was drobny poradnik. Często my - Administracja, Moderatorzy i inni członkowie Zespołu widzimy jak wiele błędów jest popełnianych przez nowych Użytkowników naszego Symulatora, a i czasami tzw. stare wygi mają swoje potknięcia. Stąd też powstał pomysł na to, by na forum zapanował porządek, a Wy Użytkownicy mogli korzystać z niego bezbłędnie.

Poradnik został podzielony na kilka kawałków ( każdy w osobnym poście ) oraz będzie on uzupełniany w miarę upływu czasu.
Tytuł: Odp: Poradnik Forumowicza [ ZAJRZYJ TU KONIECZNIE ]
Wiadomość wysłana przez: Coyotek w 08 Października 2021, 18:48:05
Stacja I - Podstawy Forum.

(https://img.td2.info.pl:8448/images/2021/10/08/obraz.md.png) (https://img.td2.info.pl:8448/image/Tx1WH)

Nasze Forum dzieli się na kilka miejsc ( objaśnione najważniejsze z nich ).

1. Belka górna.

2. Aktualności. - tablica najważniejszych aktualnych ogłoszeń i nie tylko.

3. Dział ogólny.

4. Dział pomocy.

5. Aplikacje - miejsce, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o działaniu wszystkich aplikacji wspomagających ruch w Symulatorze.

6. International Part - strefa dla graczy spoza kraju.

7. Pozostałe - forumowa piaskownica. Masz jakieś inne hobby? Tutaj możesz się nim podzielić.
Tytuł: Odp: Poradnik Forumowicza [ ZAJRZYJ TU KONIECZNIE ]
Wiadomość wysłana przez: Coyotek w 08 Października 2021, 19:25:01
Stacja II - System Zgłoszeń

Jak zapewne przeczytałeś w poprzednim poście, System Zgłoszeń jest miejscem, gdzie pod okiem Moderatorów możesz rozwiązać spór z innym Użytkownikiem. To tutaj ( w zależności do Twojej roli ), możesz zgłosić niewłaściwe zachowanie innej osoby, wspomóc oskarżającego, bądź też... no cóż, samemu być zgłoszonym. Po otrzymaniu wiadomości ( którą przeczytasz w sekcji "Moje wiadomości ), jesteś zobowiązany do przedstawienia wyjaśnienia swojego zachowania ( na to jest ograniczony Regulaminem czas ). W żadnym innym wypadku nie musisz się obawiać, że zostałeś wyznaczony - sporo graczy widząc cyfrę przy odnośniku, bezmyślnie odpowiada w skargach, chociaż nigdzie nie zostali w niej wyznaczeni ( słynne: "mnie tu nie było nie wiem czego chcecie" ), co w efekcie kończy się niepotrzebnym ukaraniem przez Moderatora.

Ale do rzeczy - najważniejszą kwestią jest JAK STWORZYĆ ZGŁOSZENIE???

Cytuj
Przyjmijmy prostą sytuację. Prowadzimy ruch na scenerii X, gdzie znajduje się Użytkownik Y oraz Z. Użytkownik Y, postanawia naruszyć Regulamin np. przez zignorowanie sygnału STÓJ na semaforze, oraz wyjazd prosto pod nadjeżdżający z przeciwka pociąg gracza Z. Kończy się to kolizją dwóch składów, gracz Y ucieka z Twojej scenerii zanim zdążyłeś zareagować ( to się zdarza ) - nie zdążyłeś użyć komendy /kick_driver <nick> <powód>.

Przedstawiona sytuacja jest jedną z tych, które statystycznie najczęściej zdarzają się wśród nowych graczy, bądź też tzw. trolli ( szkodników ).


Co dalej?

1. Zaopatrz się w dowody. Zgodnie z wytycznymi przedstawionymi tutaj: https://td2.info.pl/ogloszenia/system-zgloszen-6629/ , potrzebujesz PEŁNOEKRANOWYCH screenshotów ( zrzutów ekranu ), bądź materiału wideo ukazującego całą sytuację. Pamiętaj by screenów nie edytować w żaden sposób: zmniejszanie, rozciąganie, skracanie, cenzurowanie jest niedozwolone i takowe dowody nie będą dopuszczone w Twojej skardze. Jeżeli nie posiadasz ani jednego, ani drugiego, zaopatrz się w log który znajdziesz tutaj: C:\Users\<Twoja nazwa>\Documents\OnRailTeam\TrainDriver2\Logs
2. Wejdź na Forum, następnie udaj się tu:
(https://img.td2.info.pl:8448/images/2020/04/01/Przechwytywanie1.png)
3. Wypełnij zgłoszenie zgodnie z prawidłową treścią:
(https://img.td2.info.pl:8448/images/2021/10/08/obraz6f212b804e78873b.md.png) (https://img.td2.info.pl:8448/image/Tx9Ma)


Po wypełnieniu zgłoszenia, naciśnij "Złóż zgłoszenie"

Każde zgłoszenie zostaje przydzielone do Moderatora, a wszelkie zmiany są widoczne na bieżąco.
Tytuł: Odp: Poradnik Forumowicza [ ZAJRZYJ TU KONIECZNIE ]
Wiadomość wysłana przez: Coyotek w 10 Października 2021, 12:44:04
Stacja III - Pomoc

Przystanek przeznaczony dla nowicjuszy. Nie raz spotykacie się z problemem w funkcjonowaniu Symulatora, Forum, bądź po prostu zwyczajnie poszukujecie wsparcia osoby doświadczonej. Zgodnie z tym co już powinieneś przeczytać, na forum znajduje się wyszczególniony dział do wszelkiej maści pomocy.

Cytuj
"No fajnie, ale wciąż mi nie chce to działać, pomocy oneoneone!!!!"

Ale co?  :o

(https://img.td2.info.pl:8448/images/2021/10/10/obrazfadee0677d707dfc.png)

Ten temat jest waszym pierwszym i najbardziej podstawowym miejscem, z którym powinniście się zapoznać. To jest początek waszej drogi, zmuszenie was do jasnego myślenia. Znajduje się on w każdym z trzech poddziałów: Pomoc techniczna, Pomoc merytoryczna, Błędy / Sugestie,. Poznasz w nim wszystkie kroki, które przybliżą i Ciebie i nas do rozwiązania danego problemu. Nierzadko zdarza się, że Użytkownik w stresie robi n-ty wątek na temat tego samego problemu, a doświadczony Użytkownik kolejny raz jak zacięta płyta tłumaczy co masz zrobić.

Potrzebujesz rozwiązania?

1. Dostaniesz je, ale wykaż od siebie chęci i determinacji w kierunku jego rozwiązania. Poszukaj czy gdzieś już to się nie zdarzyło. Tzw. szukajka - nie gryzie. Połyka w całości. :D
2. Nie twórz na ślepo wątków dotyczących Twojego problemu jeśli widzisz dokładnie to samo jeden wątek poniżej.
3. Tworząc wątek podaj jak najwięcej istotnych informacji, rozpisz się ze swoim problemem, skonkretyzuj go. Musisz wiedzieć, że im więcej szczegółów podasz tym łatwiej będzie nam dojść do rozwiązania ( szklanych kul aktualnie nie posiadamy ).
4. Pisz logicznie, z poszanowaniem zasad interpunkcji, ortografii i gramatyki.

(https://img.td2.info.pl:8448/images/2021/10/10/obrazb3765ffe2d95fa4e.png) (https://img.td2.info.pl:8448/image/TxCWC)

Nie bądź jak ten anonimowy Użytkownik.  ???
Tytuł: Odp: Poradnik Forumowicza [ ZAJRZYJ TU KONIECZNIE ]
Wiadomość wysłana przez: Coyotek w 01 Listopada 2021, 20:21:15
Stacja IV - Radiotelefon

Zmieniamy tor i wjeżdżamy w obszar "Symulator". Stare porzekadła mówią, że "ile Użytkowników, tyle opinii", albo "rozmowa jest jak papier toaletowy w publicznej toalecie - dopóki jest, czujesz dobrze".

A co gdy papier się skończy i trzeba zadziałać inaczej?

Wchodzi ZDENERWOWANIE.

To samo jest z radiotelefonem w symulatorze. Dopóki jest zachowana więź pomiędzy Dyżurnym a Maszynistą - wszystko gra :D Wystarczy jednak jeden zgrzyt i cała kultura jaką w to włożyliśmy idzie w piach. Do głosu dochodzą nerwy, zaczynamy pisać coraz to śmielsze wypowiedzi, aż cała rozmowa kończy się soczystą wiązanką mięsa na czacie.

A logi rejestrują. Potem my Moderatorzy mamy pełne rączki roboty. Kary za to nie są tanie.

---------------------------

Rzućmy więc okiem na przykład numer 1.
(https://img.td2.info.pl:8448/images/2021/11/01/1.png)
Jedna z typowych sprzeczek między graczami, na platformie SWDR, na publicznym czacie. Osoba, która rzuciła mięskiem, otrzymała 7 dni odpoczynku. Tłumaczenie?

(https://img.td2.info.pl:8448/images/2021/11/01/obraz.png)

Śmiech na sali dla wszystkich, wstyd dla aktora.

---------------------------

Przykład numer 2.

(https://img.td2.info.pl:8448/images/2021/11/01/obrazec7f2127a1d00bf6.png)

Mięsa wprawdzie nie było, ale przez niezrozumiałe zachowanie Dyżurnego ruchu, Maszynista kompletnie nie wiedział co zrobić. Efekt? 75% ostrzeżenia za spam, wpłynęło na konto Dyżurnego.

Zabawne.

---------------------------

Przykład numer 3.

(https://img.td2.info.pl:8448/images/2021/11/01/2.png)

Mięso fruwało jak granaty. I to tylko przez 2 minuty. Oczywiście każdy został odpowiednio ukarany.

---------------------------

Takich negatywnych przykładów można wymieniać na pęczki. Jedna bluzga, jedno wyzwisko, może coś więcej - dla nas Moderatorów nie ma to znaczenia - "polska język, piękna język". Kultura obowiązuje każdego, większość z was nie zna osób po drugiej stronie ekranu. Szanujcie siebie, a rozgrywka będzie przyjemna. Bluzgajcie - skończycie wywaleni za drzwi. I to wszystko....

ZA JEDNO SŁOWO

(https://img.td2.info.pl:8448/images/2021/11/01/obraz1ad771c93c39cd5c.png)

Radyjko ładnie brzęczy Panie Mechaniku...