Dział ogólny > Dyskusje

EP09 luzem...

(1/2) > >>

Draniu:
Witam. Opiszę pewną przypadłość. Nie jest to problem ale bardziej ciekawostka - niemniej ma to związek z symulatorem...

Coraz częściej można spotkać lokomotywy EP09 jadące luzem ;) Zazwyczaj z zabójczą prędkością. Jazda ponad prędkość konstrukcyjną to w sumie standard. Czemu to służy ? Ano prosta sprawa. EP09 jest najszybszą dostępną lokomotywą w TD-ku. Bez pudeł to istna torpeda. Po co męczyć się jazdą z pudłami, rozpędzać się i hamować z pewnym wyprzedzeniem skoro można jeździć luzem wyłącznie w celu jak najszybszego wbicia upragnionego 20 lvl-u. Czy ta magiczna 20 obok nicku jest aż taka ważna ? Co z tego że taki cwaniak wbije 20 lvl latając luźną "epoką" jak objedzie go każda "L-ka" jadąca EU07 z wagonami ? Piszę o tym bo mnie drażni takie cwaniactwo...

Może by tak "dyżurni" mniej chętnie wystawiali rozkłady delikwentom którzy nagminnie latają epokami po 180km/h w dodatku luzem... W życiu realnym spotkać epokę luzem na szlaku nie jest łatwo... Więc można by i w grze trochę ukrócić to cwaniactwo ;P

Tak tylko się czepiam ;)

KMSzczecin:
Dyżurni mają odpowiednie narzędzie na delikwentów nagminnie przekraczających prędkości - komenda kick driver działa zawsze :)

robsonista:
A co w tym złego, że ktoś raz na jakiś pośmiga sobie taką luźną EP09? To idealna opcja, jeśli chcesz na szybko jakiś krótki rj przejechać. Sam tak często robię.

To tak, jakbyś się czepiał, że ktoś pośpiecha prowadzi ET41. To żaden problem, szczególnie, że ten lok, przystosowany do ciężkich towarów niebiesko superowo radzi sobie z pośpiechami. Swego czasu dużo jeździłem Bolkiem i Lolkiem z sześcioma wagonami i jeździło mi się lepiej niż np. kiblem.

zaopatrzony:
Widzę, że post w stylu nudzi mi się więc się przywalę do czegoś totalnie nic nie znaczącego. O ile jazdę powyżej konstrukcyjnej w pełni krytykuję, to przywalenie się do jazdy luzem to totalna odklejka. Pójdźmy dalej. Zablokujmy cały tabor poza stonką, wpiszmy w regulaminie nakaz jazdy z maksymalną dopuszczalną wagą brutto dostępną dla stonki i wywalmy wszystkie scenerie co mają vmax większy niż 40 km/h. To jest ten poziom problemu.

kowbojYT:

--- Cytat: Draniu w 14 Marca 2024, 01:16:42 ---Może by tak "dyżurni" mniej chętnie wystawiali rozkłady delikwentom którzy nagminnie latają epokami po 180km/h w dodatku luzem... W życiu realnym spotkać epokę luzem na szlaku nie jest łatwo... Więc można by i w grze trochę ukrócić to cwaniactwo ;P

--- Koniec cytatu ---
To że maszyniści przekraczają konstrukcyjną EP09 to ich problem. Każdy jest odpowiedzialny za swoje konto. Dodatkowo dyżurny ruchu wg. regulaminu ma obowiązek wystawienia rozkładu jazdy na podstawie analizy chyba że są jakieś inne przeciwwskazania co do prędkości, kategorii, numeru itd.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod