Dział ogólny > Dyskusje

Telefonia SIP

(1/2) > >>

korzeniewski366:
Hej, Wyśnił mi się taki pomysł... Telefonia SIP. A mianowicie... Każda ze stacji miała by przypisany swój numer telefonu na stałe. Osoba logująca się na stację posiadająca odpowiedni telefon wpisuje w ustawieniach telefonu dany numer telefonu ze stacji na której dyżuruje. W SWDR był by jakiś np. znacznik że dana osoba korzysta właśnie z takiego rozwiązania. Moje zdanie jest takie, ze takie rozwiązanie było by dużo fajniejsze niż discord, bo fajnie to wygląda, połączenia nie są zrywane a zestawiane w ułamku sekundy, nie trzeba przeklikiwać żeby  połączyć się ze stacją tylko wciskamy klawisz i jesteśmy na łączu. No a przede wszystkim świetnie by to wyglądało, wprowadziło by to takie bardziej urealnienie rozgrywki. Koszta:
Połączenia w sieci są darmowe miedzy telefonami IP
Utrzymanie numeru na miesiąc kosztuje 1.23zł
Koszt używanego telefonu to ok 80zł, przykładowe zdjęcie poniżej,
Osoby które by nie chciały kupować telefonu mogą zainstalować na własnym smartfonie darmową apkę która działa jak telefon SIP lub wirtualny telefon na kompie.
Oczywiście zaraz się pojawią komentarze że za co administracja ma to utrzymywać... Proste, osoby chcące korzystać z takiego rozwiązania wpłacają do administracji np, 20 zł miesięcznie.  Takie coś al'a abonament. (Ja osobiście bym się skusił)

Co do szczegółów technicznych itp by trzeba było się przyjrzeć takiemu rozwiązaniu trochę bardziej, oczywiście jeśli ktoś był by chętny może postawić samemu taki serwer Telefonii i opłata miesieczna za utrzymanie numeru nie była by pobierana, tylko wtedy cała kasa z "abonamentu od graczy" leci do admina właśnie takiego systemu.  Może coś typu freebpx??


Może komuś się takie rozwiązanie spodoba i warto by było pomyśleć...
Pozdrawiam

 

robsonista:
Fajny pomysł, ale przecież od tego jest TS. Z resztą, raczej nikt by nie kupował osobnego telefonu tylko do takich rozmów, już prędzej proponowana przez Ciebie apka zdałaby egzamin, choć za to też przecież są koszty(i to dość spore).
Najrozsądniejszym(choć może nie najprostszym) rozwiązaniem jest chyba umieszczenie takiego telefonu w nastawni, tak jak to w Simrailu zrobili. Pytanie tylko: po co skoro mamy TS-a? Wiesz, ja też miewam ciekawe sny, ale nie wszystkie są realne ;D .

xoorbes:
pomysł ciekawy, koszty realizacji to nie problem, w szczególności, że jest bezpłatne oprogramowanie do realizacji serwera SIP, a dzwonić można z aplikacji z telefonu komórkowego. Tradycyjnie brakuje tylko rąk do pracy. Zapisuję.

D3lfin:
Brzmi bardzo fajnie i takie rozwiązanie mi, jako szaremu graczowi i dyspozytorowi bardzo się podoba. Na pewno super propsik za wspomnienie o tym dla Ciebie. :)

Rendzi20:
Sam pomysł nie jest zły a nawet popieram, ale kupowanie specjalnie telefonu żeby skorzystać z takiej funkcji może mieć małe zainteresowanie dlatego ja zaproponował bym możliwość używanie zwykłego mikrofonu komputerowego. Co do samego pomysłu telefonu to widzę 3 propozycję które chciał bym przedstawić:

I.   Model telefonu w nastawni pełno funkcjonalny (jedyny problem jaki widzę to użytkowanie go podczas ruchu żeby było wygodnie dla dyżurnych)
II.  Umieścić funkcje telefonu w SWDR coś jak w ISDR  (łatwiejszy w użytkowaniu dla użytkowników)
III. Częściowo wykorzystanie pomysłu autora wątku oraz jedna z moich propozycji - oczywiście o ile technicznie idzie to jakoś pogodzić 
oczywiście w obu przypadkach dyżurny powinien mieć wybór czy chce komunikować się głosowo z innymi dyżurnymi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod