Dział ogólny > Dyskusje

Tydzień z życia symulatora - dyskusje

(1/3) > >>

xoorbes:
Napisać, że jesteśmy pozytywnie zaskoczeni Waszym odzewem, to jak nic nie napisać.

Spoiler: pokaż

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi udzielone w ankiecie. Postaram się odnieść do nich w miarę na bieżąco, zapraszam też do dyskusji.

Po pierwsze
Dziękuję w imieniu całego zespołu za wiele ciepłych słów które napisaliście. To bardzo buduje i zachęca do dalszej pracy. Oczywiście wiemy też, że Maszyna jest lepsza, bardzo szanujemy ten symulator, dzięki za przypomnienie.

Po drugie
Najwięcej kontrowersji wzbudziła sekcja " Wybrane informacje z forum". Przewijają się dwie zasadnicze kwestie:

* Wywalić sekcję, lub zminimalizować ilość wpisów
* Po co nam tyle generatorów
Odpowiem najpierw na drugie pytanie. Te generatory powstają, bo nie ma oficjalnych narzędzi, stąd próby (lepsze lub gorsze) stworzenia ich. Czy to jest złe? Moim zdaniem nie. Tworzenie takich narzędzi pozwala na naukę programowania. Kto wie, czy za jakiś czas nie pojawi się jakiś junior-developer z tej grupy. W przyszłości planujemy tego typu narzędzia integrować, więc jeżeli będzie już coś gotowe, lub prawie gotowe, to po co wywarzać otwarte drzwi, więc niech piszą. Każdy niech podejmie sam decyzje, czy chce z nich korzystać, czy też nie.

Odpowiadając na pytanie pierwsze. Pisząc pierwszy odcinek "Tygodnika" przyświecała mi myśl, że skoro to ma być podsumowanie tygodnia, to dlaczego wykluczać społeczność? Na tę chwilę 40% osób deklaruje, że treści w tej sekcji jest za dużo. Zobaczmy co nam wyjdzie w kolejnym tygodniu i policzymy znowu głosy. Sekcja jest też na końcu artykułu, wiec można ją bezpiecznie pominąć, jeżeli jest ona najmniej interesująca.

Po trzecie
Chcielibyście więcej informacji o nowościach, czy modelach nad którymi trwają prace. To co możemy - będziemy publikować. Wiele osób zarzuca nam, że jest masa projektów rozgrzebanych - dużo w tym racji. Część projektów, musi poczekać na swoją kolej (np. roślinność, dzień i noc), część dostała niższy priorytet (np. ET22), część przerosła nasze możliwości (Numeryczny model terenu, pantograf podążający za drutem). Tak więc nie chcemy Was zarzucać kolejnymi rzeczami co najmniej do momentu, gdy nie trafią one do wersji deweloperskiej symulatora. Pewnie będą wyjątki od tej reguły, ale raczej będziemy się tego chcieli trzymać.

Po czwarte
Prace nad taborem trwają. Aktywne są obecnie dwa projekty:

* EP-09
* lokomotywy spalinowej - nic więcej nie mogę obecnie napisać.Być może któryś z modelarzy coś dodatkowo dłubie, ale siedzą cicho i nic nie mówią.

Po piąte
Szata graficzna - pojawiło się kilka głosów, że post jest nieczytelny. To co się dało poprawiłem na bieżąco, mam nadzieję że jest lepiej. Niestety nasze forum ma bardzo ubogie formatowanie, ale jak ktoś zaproponuje jakiś czytelniejszy szablon, to chętnie skorzystamy. Proszę jednak pamiętać, że dużo różnych czcionek i kolorów również ciężko się czyta. Aha, w obrazki można kliknąć i się powiększą :)

Po szóste
Jest kilka głosów, aby dodawać informacje o nowych sceneriach. Oczywiście, jeżeli coś zostanie wydane, to się pojawi.


To tak na szybko. Piszcie, komentujcie, postaram się odpowiadać w miarę mojej wiedzy i możliwości.

P.S. SCP-137 nie możemy dodać, właziłby w skrajnie gdy DR nie patrzy ;-)

Krzysiek009:
Może to nie do końca w temacie ale wraz z SCP-173 można dodać SCP-131 aby ciągle miał na niego oko ;)
Dawno sie tak nie śmiałem czytając dany fragment xD
A tak swoją drogą co do easter eggowych modeli w edytorze wydaje się to być ciekawy pomysł, jednakże nie wiem do końca jak by można go zaimplementować i czy w ogóle ktokolwiek by to chciał.

PilotHN:
Generatory rozkazów (ukłon dla Twórców) pełnią jak na razie rolę edukacyjną i uczą prawidłowych formułek, itp. W praktyce czy DR przeczyta mi ładnie rozkaz czy powie "E! Pilot, grzej na 'esa', właśnie ci go podałem", to w obu przypadkach mamy przewalenie S1 i zapisuje się nam w kartotece.

xoorbes:
W odpowiedziach do ankiety zaczęły się pojawić wulgarne wpisy, w związku z tym zablokowałem możliwość podglądu wyników po oddaniu głosu.

Jakub_PL_:
@xoorbes nie wydaje się tobie tak bodajże ja uważam że nagle te wulgarne treści wpisów nie pojawiły się o tak tylko ktoś to celowo zrobił?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod