Train Driver 2

Pozostałe => Hyde Park => Wątek zaczęty przez: Neodokuran w 02 Listopad 2017, 10:42:33

Tytuł: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Neodokuran w 02 Listopad 2017, 10:42:33
Co z takimi przypadkami? Bo widze, że niektórzy to chyba startują do rekordu Giunessa...

(http://img.uetam.pl/images/2017/11/02/ahaxd.png)
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Kacper9 w 02 Listopad 2017, 11:29:15
Ale o co chodzi?
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: deletet w 02 Listopad 2017, 11:46:02
Szybkie spojrzenie na listę dostępnych stacji- ów użytkownik rating -5 :o
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: trainfun09 w 02 Listopad 2017, 13:01:47
Chodzi o dyżurowanie 'na pałę", bez SWDR, bez TS3.... to potrafi denerwować.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Matz32 w 02 Listopad 2017, 15:01:33
Codzienie ktos wchodzi na Eu na CIS,Buk czy Grab pal licho  jak na tyle nieogrania ze nic niewypusci bo niepoda nawet zwrotki. Problem jak wypuscza na pale inne ELki  >:( lub o zgrozo  inni maszynisci z dosc levelem jada.... :o  A jak mu grzecznie powiesz ze a) stacji brak w swdr (Grab) b) trzeba byc na TS i SWDR to jeszcze kicka zarobisz..... ::)
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: trainfun09 w 02 Listopad 2017, 15:17:29
Ja zaproponuję chyba najciekawszą rzecz XXI wieku: system blokujący tryb DR dla osób, które mają przejechane mniej, niż 500km.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Neodokuran w 02 Listopad 2017, 15:44:46
i byłby spokój. Juz edukować sie nie da. Przykładem jest Pan, ktoremu zarzuciłem paragrafy, zosstałem skickowany z Cisu xD. Albo nie dałoby się wprowadzic narzedzia jak w swdr2, czyli głosowanie na temat odłączenia danego dr od serwera? Tyle, ze tutaj działało nby to również, gdyby danego usera nie byłoby zalogowanego do swdr, a stacja byłaby otwarta.

Dodano: 02 Listopad 2017, 15:46:32


no niestety,  niewielu graczom się chce kontrolować, to co sie dzieje poza ich nosem... tylko nieliczni uzytkownicy chca przeprowadzać akcje na elki i wbijać im na stację i zakłócać "zabawę"
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: LisiczekPL w 02 Listopad 2017, 16:15:09
Trainfun.. Najlepiej wpierdylić wymagania i mieć spokój. To że przejedziesz 500km to nie znaczy że bedziesz umiał dyżurować? Ja miałem 700 i nadal nie umiałem, ale w końcu sie za to zabrałem.

Najlepiej by było myśle wywalić te podstawowe stacje z paczki TD2. Przy pobieraniu nie mamy tych buków, cisów itp. Bo ludzie odpalają tedeka i od razu "a bo sprawdze bo dyżurnym będę", nie wiedząc nic. A jak zobaczą że nie ma żadnych stacji, no to albo poleci szukać na forum albo oleje i pójdzie na maszyniste :p. To już wyraźnie ograniczy takie sytuacje. Nie ma co wstawiać jakichś wymagań.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Kacper9 w 02 Listopad 2017, 16:16:35
To: http://nitro.td2.info.pl/online.php
If (jest na liście) then (wait 60s)
 else (kick)
end
I po problemie ;), a zapętlić można co np 2-10 minut ;).
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Bury w 02 Listopad 2017, 17:50:21
Albo domyślnie w ustawieniach na świeżej instalacji ustawić serwer US. Taki "jeden z drugim" nawet nie zagłębią się w ustawienia. A przecież forum nie czytają, to tak szybko ich na EU nie spotkamy :)
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: ZnaQu w 02 Listopad 2017, 18:08:04
To: http://nitro.td2.info.pl/online.php
If (jest na liście) then (wait 60s)
 else (kick)
end
I po problemie ;), a zapętlić można co np 2-10 minut ;).
pomyliłeś języki XD to jest lua
prędzej takie coś pod C
if(!login_swdr)
{
Kick
}
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Kacper9 w 02 Listopad 2017, 18:25:47
Przecież wiem ;). Ztcw to lua jest językiem wsadowym (?) dla C.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Ryszard w 02 Listopad 2017, 18:30:46
Muszę wam przyznać, że gościu jest uparty i nie dociera do niego to, co mu przekazałem wczoraj. Jak 3 razy do niego wszedłem udalo mi się go przekonać do wyjścia, ale po jakijś chwili ponownie się odpalał. Pisząc mu co jest potrzebne do dyżurowania na EU on mi odpisywał, że ma SCSa...
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Halik w 02 Listopad 2017, 21:57:20
Powiem wam tak ;)


Dodano: 02 Listopad 2017, 21:57:32
Dodano: 02 Listopad 2017, 21:57:43


Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Trepan w 02 Listopad 2017, 22:44:19
Jakieś limity i wymagania tak, ale 500 kilometrów? Na start się kompletnie na loku gubiłem w sygnałach i w wielu innych sprawach, a dyżurować nauczył mnie ulfrg i ryszard-san, no przynajmniej podstaw. W każdym razie małe stacje ogarniam, na LCS się jeszcze nie pcham. Brak mi czegoś w rodzaju większej stacji, jest Imielin, ale on jest mały. Dalej są LCSy takie jak Szymanki czy Wielichowo, to jeszcze nie moja liga, ale małą stację już kontrolują na tyle, że chętnie siadłbym na średnią lub większą, na przykład 3 szlaki (a nie dwa), dwa lub trzy perony (a nie jeden) i kilka dłuższych bocznic. Brak takiego poziomu przejściowego, coś w rodzaju Aleksandrowa Kujawskiego na przykład, który niestety jest niedostępny ot tak. No i brak takich typowych piaskownic. Jest jeden odstępowy Łęgi i jeden odgałęźny Tłoki, ale to mało. Niech się Lka ma na czym wyrobić, poznać podstawy.

Dodano: 03 Listopad 2017, 06:29:57


Sorki za dubel, ale jeszcze jedna sprawa: kilometry nie s sobie równe w kwestii tego co jegomość się nauczył, da się na tym polu oszukać, to jest wziąć jakąś stację i napisać rj do siebie, najlepiej w nocy, dużą szlakową i impulsa na drugim oknie odpalić i dawać sobie przeloty. Druga rzecz to właśnie skład; miażdżąca większość tego co przejechałem to ciężkie towary. O wiele więcej musiałem się nauczyć, a nie zielone i dzida 120 czy ile szlak pozwala, a na wjazd hamowanie. Jazda impulsem to w znacznej mierze wajcha w przód/wajcha w tył. Nijak to się ma do nabywania umiejętności, więc wybacz @trainfun09, ale kilometry sobie mogę zrobić, jak się uprę to w wyżej wymieniony sposób 500 w jedną noc by dało radę.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: KacpErB w 07 Listopad 2017, 23:36:32
Może nowy serwer dla ELek? Niestety, tutaj nie nauczysz ELki poprawnego dyżurowania, wypuści bez zapowiedzi itp. Ale po co te ograniczenia? Załóżmy że, jestem ELką nabije te 500 a dalej nie umiem dyżurować i nie wiem że muszę używać TS i SWDR 3. W tej sprawie Administracja powinna dodać właśnie coś Jak dyżurować co odpalić itp. Myślę, że wtedy ruch byłby lepszy i sprawniejszy.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Husarz w 07 Listopad 2017, 23:43:57
Niedługo będzie tutaj z takim tokiem myślenia jak w słynnym sanatorium w Sztumie. Jak ktoś chce się nauczyć, to się nauczy, bo zapyta, podpatrzy itd. A jak nie, to zostanie sowicie wynagrodzony w procenty. Osobiście pomagałem wyuczyć się dyżurowania kilku osobom, tak samo jak @ISDR_Patryk i jakoś sobie dawaliśmy radę bez oddzielnego serwera. Zresztą biorąc pod uwagę Twoją liczbę wyprawionych pociągów drogi Kacperku, a zaraz potem patrząc na reputację, to powinieneś być ostatnią osobą rzucającą takie pomysły :D
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: KacpErB w 07 Listopad 2017, 23:55:36
Mhm, bo odrazu statystyki znaczą wszystko. Bardzo chamskie są twoje odzywki "skoro słaba reputacja to zły" to tak samo jak "nie będę szanować użytkownika który nie ma supportera."
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Husarz w 07 Listopad 2017, 23:58:40
Mhm, bo odrazu statystyki znaczą wszystko. Bardzo chamskie są twoje odzywki "skoro słaba reputacja to zły" to tak samo jak "nie będę szanować użytkownika który nie ma supportera."
A kto napisał, że nie będzie szanować usera, który nie ma supportera? Taka wypowiedź pada tylko i wyłącznie z Twoich ust. Skoro mechanicy dają minusy, to znaczy, że najwyraźniej byli niezadowoleni z obsługi. Myślisz, że po co jest ten system? Bo raczej wątpię, że prawie 4000 minusowej reputacji, przy takiej liczbie wyprawionych pociągów zarobiłeś na trollach. Zresztą nie zbaczajmy z głównego tematu tego wątku. Ja jestem na nie, gdyż nie ma absolutnie potrzeby tworzenia osobnego serwera dla początkujących.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: ICC w 08 Listopad 2017, 03:54:51
Z jednej strony widząc jaką (nie)wiedzę mają nowi, siedząc na budzie czy to za nastawnikiem, aż chce się ich wysłać do piekła.  Potrafią nieziemsko uprzykrzyć grę, też miałem na myśli osobny serwer dla nich. Lecz po namyśle czego oni się tam nauczą? Będąc w sumie sami sobie zdani w większości nie mając pojęcia o niczym. Samowolka i jeden wielki burdel, tyle by było z osobnego serwera. Zostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość, co do osób które wykazują chęć uczenia się, a co do reszty nagminnie karać i tyle.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Trepan w 08 Listopad 2017, 07:17:36
@ICC @Husarz jest us na testy i naukę, tylko może uwypuklić info o tym. Wspominałem to już, potrzebne są zabezpieczenia systemowe, które automatycznie wykoleją takiego trolla i tyle. Tu mi brak przestawiania się w położenie zasadnicze zwrotnic po zwolnieniu przebiegu. Nie upilnuję to będzie na szlak po manewrze w perony i niech się taki troll zrespi impulsem to radiostop mogę sobie wsadzić. Tylko szkoda wtedy bo ludzie, którzy poważnie się za to biorą i mają normalne składy będą mieć problem z odhamowaniem. Sama nauka spoko, ale zwyczajnie nie dać im dostępu do wszystkiego na start. Temat obok poruszyłem kwestię EZT i dostępu do stacji dla dyżurnych w kwestii L-ek.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: greg86 w 08 Listopad 2017, 08:38:23
Trochę ode mnie w temacie. Osobny serwer nie ma sensu. Oni tam będą wbijać żeby POGRAĆ. A wiadomo po co są gry, bo napewno nie po to żeby się trzymać sztywno przepisów, ponadto nie będzie komu im tam tych przepisów tłuc, jak już poprzednicy zauważyli. @Trepan, na nastawni o ile wiem też zwrotnice po zwolnieniu przebiegu samoczynnie do położenia zasadniczego nie wracają (niech ktoś z branży mnie poprawi jeśli się mylę), więc jedyną osobą odpowiedzialną za przebiegi jest dyżurny. Ja w sobie wyrobiłem nawyk przestawiania zwrotnic do położeń zasadniczych w wolnych chwilach po przejeździe pociągów/manewrów.

I na koniec coś poza tematem, ale w tym wątku znów mnie to uderza (już po raz któryś w przypadku wpominanej osoby w ostatnim czasie).
Mhm, bo odrazu statystyki znaczą wszystko. Bardzo chamskie są twoje odzywki "skoro słaba reputacja to zły" to tak samo jak "nie będę szanować użytkownika który nie ma supportera."
Kacper, bez urazy, ale patrząc na właśnie Twoją reputację, zarobiłeś sobie na takie "odzywki", poza tym sam nie jesteś lepszy wobec innych, co nieraz ostatnio pokazałeś, nawet wobec obcokrajowców szukających pomocy, gdzie w odpowiedzi na pytanie piszesz, że wątek Pomocy, nie jest miejscem dla tego osobnika, bo nie pisze po polsku. Może niech moderacja o takich rzeczach decyduje? Bawisz się w Pana na włościach, czego nie umiesz, a potem dogryzasz.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Kacper9 w 08 Listopad 2017, 08:53:39
Greg nie wracają, chyba że są samopowrotne (głownie tramwajowe, a rzadko zdarzają się na kolei).
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: greg86 w 08 Listopad 2017, 09:37:53
Do samopowrotnych i dyżurnego nie trzeba...
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: MaciejakS w 08 Listopad 2017, 12:06:57
Może najlepiej utrzymać wytrwałość i od 2 poziomu wpuscić do MP? Naprawdę, komu to zaszkodzi, jeżeli ktoś naprawdę chce jeździć online, i np. Grał w maszynę, to pojeździ w te 2 tygodnie i będzie dobrze
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: mistersix w 08 Listopad 2017, 13:37:23
Tylko potrzeba wciągającego sp. Grind na nudnej trasie tylko by uzyskać drugi lvl, jest nużący i wielu w tym ogarniętych użytkowników się zniechęci.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Glinek w 08 Listopad 2017, 14:55:30
Witam,

z tego co zaobserwowałem to niestety spora część "L" nie zna podstaw (sygnały, wskaźniki itp.), ale to akurat nie jest wielki wyczyn i większość z nas to widzi  8). Do czego dążę, a do tego jakby z poziomu launchera, gdy już logujemy się na swoje konto, wyskakiwały pytania w formie quizu dla użytkowników <(zdefiniowany poziom doświadczenia). Np pytania (obrazki) w formie testu na które trzeba odpowiedzieć poprawnie w np. 75% - jeżeli nie to kolejna prób, a jak nie uda się kolejny raz to tryb offline na jakiś czas. Takie rozwiązanie wg mnie zmusi użytkownika do zajrzenia w zasoby internetu, aby dobrze odpowiedzieć na zadane pytania. Wiadomo większość jest wzrokowcami, może takie rozwiązanie utrwaliłoby w pamięci podstawowe sygnały bądź wskaźniki. W przypadku doświadczonej "L" (z Maszyny lub z realnego świata) odpowiedź na te pytania będzie błahostką i nie powinno stanowić problemu. Oczywiście te rozwiązanie nie wyeliminuje trolli. Jednakże wydaje mi się, że taki mini egzamin wyeliminuje pytania w stylu "mam niebieskie mogę jechać?"

To moje sugestie dla trybu Maszynisty oczywiście  8)

Czekam na opinie  :)

Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: chalucynek w 08 Listopad 2017, 15:03:15
Witam,

z tego co zaobserwowałem to niestety spora część "L" nie zna podstaw (sygnały, wskaźniki itp.), ale to akurat nie jest wielki wyczyn i większość z nas to widzi  8). Do czego dążę, a do tego jakby z poziomu launchera, gdy już logujemy się na swoje konto, wyskakiwały pytania w formie quizu dla użytkowników <(zdefiniowany poziom doświadczenia). Np pytania (obrazki) w formie testu na które trzeba odpowiedzieć poprawnie w np. 75% - jeżeli nie to kolejna prób, a jak nie uda się kolejny raz to tryb offline na jakiś czas. Takie rozwiązanie wg mnie zmusi użytkownika do zajrzenia w zasoby internetu, aby dobrze odpowiedzieć na zadane pytania. Wiadomo większość jest wzrokowcami, może takie rozwiązanie utrwaliłoby w pamięci podstawowe sygnały bądź wskaźniki. W przypadku doświadczonej "L" (z Maszyny lub z realnego świata) odpowiedź na te pytania będzie błahostką i nie powinno stanowić problemu. Oczywiście te rozwiązanie nie wyeliminuje trolli. Jednakże wydaje mi się, że taki mini egzamin wyeliminuje pytania w stylu "mam niebieskie mogę jechać?"

To moje sugestie dla trybu Maszynisty oczywiście  8)

Czekam na opinie  :)
uważam że to dobry pomysł         
                                          pozdrawiam chalucynek
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Coyotek w 08 Listopad 2017, 15:20:26
Np pytania (obrazki) w formie testu na które trzeba odpowiedzieć poprawnie w np. 75% - jeżeli nie to kolejna prób, a jak nie uda się kolejny raz to tryb offline na jakiś czas. Takie rozwiązanie wg mnie zmusi użytkownika do zajrzenia w zasoby internetu, aby dobrze odpowiedzieć na zadane pytania.

Albo zniechęci i pogoni usera w diabli.... i tyle wyjdzie z tego "egzaminowania". Jeżeli ktoś chce faktycznie się nauczyć jeździć/dyżurować, to to zrobi. Inne, niełopatologiczne jednostki same się eliminują. Ergo, pomagamy im w tym.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Trepan w 09 Listopad 2017, 07:34:55
Ddlatego najłagodniejszym wyjściem jest ustawienie samopowrotnej zwrotki na wyjeździe ze spawnu, tak, żeby ciągle kierowała na kozła , o ile dyżur nie zezwoli na jazdę. Przy okazji radiostop na takich nie będzie potrzebny (co znacznie ułatwi życie, zwłaszcza ciężkim towarom, weź odhamuj przez takiego). Dla dyżuru też jest to o tyle istotne, że wyobraźcie sobie na LSC jazdę na krzywo (manewr) ciężkim towarem przez 3 czy 4 tory, na przykład z Szymanek na WTF wyjazd. Skład długości 700m dostaje radiostop bo troll na osobówie coś odwalił i stoi na izolacji rozciągnięty w poprzek 4ech torów. Zanim wyluzuje i ruszy dobre 10 minut zablokowane dwa szlaki i perony na stacji głównej. A wystarczy jedna samopowrotna zwrotnica, żeby mieć pewność, że każda próba wtargnięcia skończy się na koźle.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Neodokuran w 09 Listopad 2017, 11:01:39
wystarczy umieścić wykolejnice, zakopaną w ziemie i wpisać ją w scs :)

Dodano: 09 Listopad 2017, 11:03:37


poza tym to jest symulator, a nie gra, a na kolei nie istnieją zwrotrnice samopowrotne.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: wysek44 w 09 Listopad 2017, 13:25:16
Dla "eLki" przydał by się swoisty "Track Monitor", taki jaki był w MSTS-ie. Widzieliby prędkość, jaka podana jest na semaforze. Jednak, tak obserwując wątek i forum, screeny z gier innych użytkowników, dochodzę do wniosku, że są niewielkie szanse, aby niektórym przemówić do rozsądku. Ja osobiście kickowałbym za pytania "niebieskie, moge jechac?". Rozumiem, że ktoś się uczy, poznaje TD2. Może jednak inaczej sformułować pytanie, bo takie jak dałem powyżej sugeruje mi, że osobnik wlazł jak do Battlefielda czy innego Counter-Strike'a. Byle wcisnąć Play i grać...

Przerażające są też screeny, które kiedyś wrzucił @Drozda32. O burdelu jaki powstał na stacji na której był, rozpinanie wagonów i błaganie, by nie zgłaszać... Pozdro.

Idąc za myślą @Tomaszek_Łódź kary powinny być ostrzejsze. Część się ogarnie, część ucieknie, bo zobaczy, że w ich mniemaniu - jeszcze mocno niedojrzałym - wprowadzono tutaj spartańską dyscyplinę. Trudno. Lepszy rydz, niż nic.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Ensifer w 09 Listopad 2017, 15:26:14
Niech wróci normalny system skarg, to wtedy będzie można coś zgłaszać. Zresztą, czy nowi użytkownicy to największy problem TD2? Moim zdaniem nie.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: wysek44 w 09 Listopad 2017, 16:13:52
A to swoją drogą. Od dawna nie grałem, więc tylko dlatego nie przeszkadza mi nowy system, który został wprowadzony.

@Ensifer, ja też nie uznaje w 100% nowych graczy za problem, powodów jest więcej. Wystarczy ostatnie wątki na forum przejrzeć. Przy czym podałem przykład "eLek" choćby ze względu na nazwę tematu i fakt, że wiele napisano ostatnimi czasy w tej sprawie.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Ensifer w 09 Listopad 2017, 16:18:41
W sumie to nawet nie potrzebuję sprawnego systemu skarg - wystarczy działająca komenda /k i większość przykrych zdarzeń z udziałem niesfornych użytkowników szybko zniknie. Wiele się pisze o nowych graczach, to prawda, chociaż dla mnie to trochę zawracanie Wisły kijem, zwłaszcza że propozycje wprowadzenia różnych, mniej lub bardziej absurdalnych, obostrzeń padały wielokrotnie. Nic z tego nie wychodziło.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: wysek44 w 09 Listopad 2017, 16:24:20
Kick owszem, ale system skarg pomagał dyżurnym zorientować się, czy osobnik wymaga szczególnej obserwacji, z racji popełnionych wykroczeń. Np. ja wiedziałem, że taki iksiński zrobił to i to, więc powinienem się spodziewać, że u mnie może zrobić to samo.

Aczkolwiek z racji, że na TD2 nie mam czasu tyle co kiedyś, to też ze swoimi uwagami i propozycjami się hamuję, bo nie biorę aktywnego udziału, choć dla poprawy humoru poczytam wątki, w których np. na szybko próbuje się zbudować "Super" LCS na kształtach.

 
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Ensifer w 09 Listopad 2017, 16:27:17
Już nie utrudniajmy - po co te 48 godzin? Wystarczy jedna sceneria na czas trwania sesji. Zawsze ktoś może się poprawić i na innej stacji już będzie grzeczny. Nowy system nie jest potrzebny, wystarczy wrócić do starego, skoro się sprawdzał.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: wysek44 w 09 Listopad 2017, 16:28:31
Już nie utrudniajmy - po co te 48 godzin? Wystarczy jedna sceneria na czas trwania sesji. Zawsze ktoś może się poprawić i na innej stacji już będzie grzeczny. Nowy system nie jest potrzebny, wystarczy wrócić do starego, skoro się sprawdzał.

Pisałem na szybko i jak to przeczytałem, to zastanowiłem się nad słusznością tego wpisu. I wykreśliłem fragment o tym wspominający, bo faktycznie, nie miał sensu.

A co do systemu skarg, to miałem na myśli ten starszy, który większość z nas pamięta.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: Kacper9 w 09 Listopad 2017, 16:33:53
Najlepszy system skarg? Watki na forum!

Dodano: 10 Listopad 2017, 18:11:33


poza tym to jest symulator, a nie gra, a na kolei nie istnieją zwrotrnice samopowrotne.
Istniały na odcinku Ulikowo - Kalisz Pomorski: https://www.bsk.isdr.pl/srk_mijanki.php (sam dół strony).
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: wrocseba87 w 26 Listopad 2017, 11:43:28
Analia ? Hmmm  to jakas forma krypto analiz
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: k_wojak w 26 Listopad 2017, 14:06:40
Analia ? Hmmm  to jakas forma krypto analiz
W sumie to nie powinniśmy się śmiać z osób o mniejszym doświadczeniu. Jednak są tacy co powinni chyba skorzystać z usług instrukcji, a tego nie robią. Warto by było jednak ustawić sobie w wiadomości powitalnej informacje co to jest analiza i nie było by problemu.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: kyu2304 w 26 Listopad 2017, 20:56:46
Jak rejestrowałem się na tym forum, to nie było określenia "eLka", nie było na forum aż tylu Instrukcji ile teraz jest, gdzie im jest ich więcej, tym mniej nowym ludziom chce się je czytać i więcej jest tu przypadkowych osób z...pociągiem do..."fajnego pogrania sobie w pociągi".
Było krótko i zwięźle np...jak wejść do gry, żeby nie spaprać innym rozgrywki, jakie są bindy, jak wbić na dyżurkę lub na loka itp.
Komu zależało to wyszukał sobie w sieci Instrukcje i nauczył się chociaż podstaw.
Czasem im jest łatwiej tym jest gorzej.

Szerokości
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: stasiu29011 w 26 Listopad 2017, 21:25:42
Jak rejestrowałem się na tym forum, to nie było określenia "eLka", nie było na forum aż tylu Instrukcji ile teraz jest, gdzie im jest ich więcej, tym mniej nowym ludziom chce się je czytać i więcej jest tu przypadkowych osób z...pociągiem do..."fajnego pogrania sobie w pociągi".
Było krótko i zwięźle np...jak wejść do gry, żeby nie spaprać innym rozgrywki, jakie są bindy, jak wbić na dyżurkę lub na loka itp.
Komu zależało to wyszukał sobie w sieci Instrukcje i nauczył się chociaż podstaw.
Czasem im jest łatwiej tym jest gorzej.

Szerokości


Obowiązujących instrukcji jest wciąż tyle samo, a całkowite lenistwo pochodzi od train simulatorów typu "strzałka w górę, strzałka w dół".

Idę o zakład, że conajmniej 1/4 użytkowników forum nawet nie próbowała użyć Googol w tej sprawie...
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: siklava w 01 Grudzień 2017, 20:05:03
hmmm, tak myśle nad tym tematem już 5 min i chyba to sprawa nieznajomości regulaminu xd
Nawet u pancernego janka poradniki pooglądałem i mniej więcej (przynajmniej) już coś wiem!
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: mentorious w 01 Grudzień 2017, 21:31:42
Gamon gamonia gamoniem poganial, jeden od drugiego udaje wiekszego eksperta. Pogral pol roku, nabil cyferek i juz sie czuje jak jakas smietanka i elita, juz musi szczuc "straszne eLki" i nakladac tony barier nowicjuszom.  Najlepiej w ogole wprowadzmy limit 2000 kilometrow zeby moc odpalic gre.

Te Wasze szukanie lekarstw na problemy jest w mysl "slepy kulawego prowadzil". To nie licznik kilometrow jest winny, a mentalnosc i wiek wiekszosci tej, ze tak to nazwe, spolecznosci. A skoro przyciagane sa w wiekszosci same dzieciaki z autyzmem to juz jest debata potrzebna na inny temat.. Jakos mnie to nie dziwi nawet, patrzac na poziom merytoryczny forum.
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: chudya w 01 Grudzień 2017, 22:01:18
Coś Ty się czepił ludzi z autyzmem kolejny raz? Masz na tym punkcie jakieś kompleksy, czy co? A może sam masz z tym problem? I, jeśli już większość użytkowników określasz mianem dzieci, wpisz w profilu swój wiek, żebyśmy wiedzieli z kim mamy przyjemność, "ze tak to nazwe".
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: hulek w 01 Grudzień 2017, 22:15:59
Pan artysta mentorius poczuł sie urazony. Ciekaw jestem czemu on % nie dostaje za swoje zachowanie i niektore odzwyki. Inny za samo napisanie slowa "dupa" juz procenty leca a jego to jakos omija. Ehhh sa rowni i rowniejsi, ale lizusy rowow  ;) maja jakis imunitet u swoich "Panow".
Tytuł: Odp: eLki i serwer EU
Wiadomość wysłana przez: mentorious w 01 Grudzień 2017, 22:58:46
Pan artysta mentorius poczuł sie urazony. Ciekaw jestem czemu on % nie dostaje za swoje zachowanie i niektore odzwyki. Inny za samo napisanie slowa "dupa" juz procenty leca a jego to jakos omija. Ehhh sa rowni i rowniejsi, ale lizusy rowow  ;) maja jakis imunitet u swoich "Panow".

(http://img.uetam.pl/images/2017/12/01/its-a-conspiracy.jpg)