Autor Wątek: Testy modułu NGO - Darowizny  (Przeczytany 24349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xoorbes

 • Zarząd
 • Administrator
 • Developer
 • Weteran
 • Naczelnik administratorów
 • Sponsor
 • Grupa VIII
 • *
 • Wiadomości: 721
 • Siła reputacji: 408
 • xoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezes
  • Blender Development Fund
Testy modułu NGO - Darowizny
« dnia: 12 Lutego 2022, 14:05:47 »
[ENGLISH VERSION BELOW]

Zapraszamy wszystkich użytkowników do udziału w testach nowej aplikacji “Integrator”. W tej chwili obsługuje ona tylko jeden moduł - NGO. Moduł ten zapewnia obsługę systemu darowizn i nowego “Sponsora”. W przyszłości planowanych jest wiele innych modułów.

NGO - jest to skrót oznaczający wszystkie organizacje pozarządowe działające w przestrzeni publicznej (non-governmental organization), w Polsce określa się je jako organizacje pozarządowe. Jesteśmy na ostatniej prostej przy tworzeniu strony naszego stowarzyszenia, już niedługo przeczytacie o tym znacznie więcej.

Integrator - nowa aplikacja w świecie TD2, która ma być docelowo ‘centrum dowodzenia’ symulatora. Będzie integrować (zastąpi) wszystkie usługi, które rozsiane są obecnie w wielu miejscach. Mamy bardzo dużą bazę pomysłów jak rozwijać tę aplikację, jednak w tym momencie rozpoczynamy od najistotniejszego na ten moment modułu: NGO.

Testy
Przechodząc do meritum. Chcielibyśmy, aby przed oficjalnym uruchomieniem “Sponsora” użytkownicy przetestowali narzędzie, które będzie służyło do zarządzania darowiznami. Jesteśmy już po pierwszych testach realizowanych przez zespół, ale chcemy pokazać tę aplikację wszystkim zanim wyłączymy tryb testowy.

Co testować?
Wszystko - możecie bezkarnie spróbować popsuć tę aplikację, zgłosić nam błędy czy też swoje propozycje zmian i ulepszeń. Integrator dysponuje swoim repozytorium - analogicznie jak inne aplikacje TD2 - zapraszamy do aktywnego korzystania.
Poza działaniem samej aplikacji, zwróćcie proszę uwagę również na jej tłumaczenie na język angielski oraz na regulamin darowizn. Jeżeli w regulaminie coś budzi wasze wątpliwości, czegoś nie rozumiecie lub macie po prostu pytania - proszę zadawać je bezpośrednio w tym wątku.

Jak testować?
Aplikacja znajduje się pod adresem https://integrator.ttsk.ngo. Do aplikacji logujemy się poprzez adres email zarejestrowany na forum (oczywiście hasło też takie jak na forum). Aplikacja obecnie działa w trybie testowym i nie modyfikuje profili na forum. Pieniądze wpłacane są również w trybie testowym, więc proszę się nie obawiać, że jakieś środki zostaną pobrane z Waszego konta. Aplikacja wysyła powiadomienia o uzyskanych patkach i randze na naszą platformę Mattermost na publiczny kanał “Sponsor testy”

Podczas testów nie wpłacacie realnych pieniędzy, w PayU uruchomione jest również środowisko testowe i symuluje ono tylko proces uwierzytelnienia. Nigdzie, na żadnym etapie nie będziecie poproszeni o zalogowanie się do banku, czy wpisania kodu blik, czy też numeru Waszej karty kredytowej. Gdyby coś takiego miało miejsce, proszę natychmiast przerwać korzystanie z aplikacji, wykonać screenshoty i przekazać mi wszystkie okoliczności tego zdarzenia bezpośrednio w wiadomości prywatnej.

Jako kanał płatności proszę wybierać tylko:
 • przelew
 • blik
 • karta płatnicza

Inne rodzaje płatności będą wyłączone w wersji docelowej - środowisko testowe payU nie daje możliwości wyłączenia płatności ‘typu pożyczkowego’, proszę je zignorować.

Przy płatności kartą płatniczą należy skorzystać z następujących danych:
Nr karty:4444333322221111
Data ważności:12/29
Kod CVV:123

Co po testach?
Po zakończeniu testów aplikacja zostanie ponownie zablokowana dla wszystkich. Nastąpi wyczyszczenie wprowadzonych danych i przełączenie na środowisko produkcyjne. Następnie poproszę kilka osób, które będą zdecydowane na przekazanie darowizny, aby zrobiły to w kontrolowany sposób w wersji ‘live’. Jeżeli wszystko nam zagra jak należy, aplikacja zostanie ponownie udostępniona - tym razem już dla wszystkich i na prawdziwych zasadach.

Dalsze plany
W kolejnych tygodniach wypuścimy wersję ‘2.0’ modułu NGO. Dodamy wtedy możliwość wpłacania darowizn za pomocą PayPal, oraz pojawi się dodatkowa zakładka ze statystykami. Następnie Integrator zostanie wzbogacony o moduł ‘ME’, czyli profil użytkownika, w którym pojawi się dużo informacji, które obecnie rozsiane są w kilku miejscach lub są niedostępne. Docelowo moduł ten będzie głównym miejscem informacyjnym związanym z Waszym kontem i wszystkim co w ramach tego konta się dzieje. Moduł ME będzie sukcesywnie rozbudowywany w ramach pojawiania się kolejnych usług i rozwiązań.

Jeszcze dalsze plany to zamienienie Integratora w serwer uwierzytelniania (obecnie forum pełni tę rolę). Pozwoli to nam uwolnić forum od bycia “centrum wszechświata” i dzięki temu umożliwi nam zmianę oprogramowania samego forum. Zostanie to oczywiście poprzedzone implementacją całkowicie nowego systemu skarg, który również zostanie osadzony w Integratorze.

Kolejne kroki obejmują wiele innych funkcjonalności, o których będziemy informować w kolejnych miesiącach wraz z rozwojem Integratora. Poniżej fragment dokumentacji projektu, gdzie zebrane są dotychczasowe pomysły. Nie oznacza to, że wszystko się pojawi. Prezentuję te dane, aby pokazać jaki potencjał drzemie w tym narzędziu i w którym kierunku chcemy je rozwijać.

Integrator ma być projektem modułowym, każdy z modułów może być rozwijany niezależnie przez różne osoby/zespoły. Przykładowe moduły możliwe do zrealizowania:
- Core - moduł z podstawowymi szablonami, funkcjonalnościami  i narzędziami
- ME - moduł agregujący wszystkie informacje i statystyki każdego użytkownika
- NGO - moduł do realizacji darowizn na rzecz stowarzyszenia
- SZS - System Zarządzania Sceneriami - wspomagania konstruktorów w zarządzaniu i wydawaniu scenerii. Wiarygodne źródło danych i sceneriach dla wszystkich użytkowników. (SSS i gitlab nadal działa)
- ZWB - moduł do wspomagania projektowania scenerii
- S1 - moduł do generowania rozkładów jazdy
- SWDR - nowy system wspomagania dyżurnego ruchu
- ZEW1 - zestaw narzędzi i procedur dla mechanika (WOS, wybrane przepisy, najważniejsze zasady, itp)
- ZEW3 - zestaw narzędzi i procedur dla DR (generator rozkazów, książki typu R-162, długości użyteczne, wybrane przepisy, itp)
- ZEW10 - moduł pokazujący stan wszystkich usług
- LIVE - moduł do wizualizacji i organizacji ruchu
- SOS - narzędzie do uzyskiwania pomocy z bieżącą obsługą symulatora
- BAN - narzędzie, które zastąpi obecny system zgłoszeń, oraz wprowadzi wspomaganie dla moderacji
- PRIV - moduł do zarządzania prywatnymi sesjami
- GO - moduł zajmowania scenerii i składów
- CALC - O ile nie powstanie takie rozwiązanie w samym edytorze, można zaimplementować wszystkie możliwe kalkulatory do układów torowych.

For English speaking
We are implementing a new donation mechanism called 'Sponsor'. At the moment we support only the Polish operator PayU. In version 2.0 - expected in a few weeks - we will add PayPal, so that also foreign users can support us with donations. By that time we will be ready with an English version of our 'donation rules' and some additional information on how the Integrator and Sponsor tools will work.  We are already asking you to check out our new 'Integrator' application, especially when it comes to 'translation'. We are not native speakers, so some sentences are probably not adequate and could be more accurate. If you have any suggestions, please use our gitlab platform to create a ticket and describe what should be improved.


« Ostatnia zmiana: 31 Marca 2022, 23:46:53 wysłana przez KMSzczecin »

Offline xoorbes

 • Zarząd
 • Administrator
 • Developer
 • Weteran
 • Naczelnik administratorów
 • Sponsor
 • Grupa VIII
 • *
 • Wiadomości: 721
 • Siła reputacji: 408
 • xoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezesxoorbes prezes
  • Blender Development Fund
Odp: Testy modułu NGO - Darowizny
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lutego 2022, 15:33:10 »
W dniu dzisiejszym kończymy testy modułu NGO. Aplikacja została już zablokowana i teraz nastąpi jej przekonfigurowanie do wersji docelowej.

Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w testach. Zalogowały się 104 osoby!

Sponsor powinien zostać uruchomiony w ciągu kilku najbliższych dni. Proszę śledzić forum :)