Aplikacje > Launcher

Instalacja symulatora (windows 10) - krok po kroku

(1/4) > >>

xoorbes:
Na naszej wiki (bezpośredni link: https://wiki.td2.info.pl/index.php?title=Instalacja_symulatora) umieściłem bardzo dokładną instrukcję, jak krok po kroku zainstalować symulator. Dodatkowo pojawiła się tam sekcja "FAQ" w której będę sukcesywnie opisywał, jak rozwiązywać najpowszechniejsze problemy związane z symulatorem.

Proszę w tym wątku o zgłaszanie:

* Błędów z którymi się borykacie, będę je sukcesywnie opisywał
* Błędów w opisach na Wiki
* Wszelkich sugestii/propozycji związanych z tematem, które warto byłoby dodatkowo opisać, bądź zebrać w jednym miejscu
Mam nadzieję, że dzięki temu lista problemów które są niemal codziennie zgłaszane znaczenie się skróci...

Mikolaj7012:
To na początek

Uwaga to: trzeba wykasować z tego miejsca  "Scenerie - Scenerie dostępne w paczce całościowej" Arkadie zdrój ponieważ nie można już na niej dyżurować

Co bym zmienił w wątku "Poradnik dyżurnego ruchu" dodałbym jak obsługiwać scs, bo nie każdy to może wiedzieć a tego tam nie ma. Opisać  tak jak spk.
Po drugie w paragrafie "3.4   Komendy i chat" dorzucił bym komendy używane przez dyżurnego ruchu. Następnie dołoży bym punkt 3.5 z swdr4 - jak obsługiwać. Tak wiem że jest odnośnik,
ale w mojej opinii było by lepiej aby  było to skomasowane w jednym miejscu. Co do punktu "urządzenia mechaniczne" to dać jakieś zdjęcie bo tak "na sucho" to ciężko sobie wyobrazić.

Kolejną sprawą jest że zakłada "Rozkazy pisemne" w ogóle nie działa.

Co watro jeszcze po ruszczyć to ,że nie ma( wiem że może być to profanacja) w sposób  jasny i klarowny opisane jak ruszczyć lokomotywą potem ją zachować i odhamować. Kiedyś były zdjęcia z huda i wszystko opisane w miarę prosty sposób. Teraz nie więc bym to uprościł w taki sposób aby było to proste jak budowa cepa.

Na koniec przypomniałem sobie jeszcze , że nie wiem po co jest zakłada "Changelog" jak i tak w niej zawarte informacje są bardzo przestarzałe. Może by ją usunąć ???

W zakładce "oprogramowanie" podpiął bym pod nazwy typu spk ( jeśli można tak powiedzieć ) linki odwołujące do nich aby nie było tak jak teraz że te przyciski nic nie robią. 

To na tyle z moich uwag ,ale tylko na początek :-) 

xoorbes:
Jak ktoś ma problemy z połączeniem z symulatorem, to napisałem prosty skrypt, który sprawdzi:

* czy proxy jest wyłączone
* jakiej jakości jest połączenie z Internetem
* czy podstawowe porty są odblokowane i dostępne dla symulatora
https://wiki.td2.info.pl/index.php?title=Launcher_-_FAQ

Tak to działa:


guest5941:
Mojego pytania proszę nie traktować od razu jako skargi czy "pretensji", ale jestem nieco zaskoczony faktem, że całe oprogramowanie symulatora instaluje się "na koncie administratora" i do działania wymaga środowiska administratora (uruchamiane z konta zwykłego usera, ale z hasłem admina). Cały soft ulokowany jest w "C:\ProgramData", "C:\Users\Administrator" oraz "C:\Users\All Users". Po prostu już dawno nie spotkałem się z sytuacją, gdy aplikacja użytkowa wychodzi poza strukturę zwykłego użytkownika i do działania domaga się rozszerzonych uprawnień. Będę wdzięczny za choć kilka słów wyjaśnienia tej kwestii bezpieczeństwa. Być może, że do głosu dochodzi tutaj moje zboczenie zawodowe :P

kojonek2:
U mnie każdy instalator prosi o prawa administratora. A przy instalacji nowej wersji z tego co kojarzę, są wymagane uprawnienia administratora, bo część osób wybierała ścieżki do instalacji, które wymagał tych uprawnień. Plus z tego co kojarzę, to był jeszcze jakiś problem z blokowaniem uruchomienia exe zipa przez launcher, ale to by musiał Lostfake się wypowiedzieć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod