Autor Wątek: Info: Instalacja Symulatora (Windows 7) - krok po kroku  (Przeczytany 922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiedenka

  • Global Moderator
  • Supporter
  • *
  • Kontroler scenerii
  • Wiadomości: 84
  • Siła reputacji: 735
  • wiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezes
  • Ekspert ds. SCS
  • Distance Travelled: 13498 km
  • Trains Routed: 5898
Instalacja Symulatora (Windows 7) - krok po kroku
« dnia: 06 Luty 2019, 19:33:01 »
W związku z licznymi pytaniami zarówno nowych użytkowników jak i "starszych" stażem powstał poniższy poradnik przygotowany z użyciem Windowsa 7. Na jego końcu znajduje się link do osób posiadających Windows 10.

1. Sprawdź czy posiadasz 64 bitową architekturę systemu Windows. Wybierz po kliknięciu przycisku START->KOMPUTER na białym tle WŁAŚCIWOŚCI. Można też użyć skrótu klawiszowego Win+Pause/Break.Powyższe informuje, iż spełniasz warunek do przejścia kolejnego etapu. Jeżeli w tym miejscu widnieje informacje o systemie 32 - bit musisz zaopatrzyć się w nowy PC.

2. Wybierz na forum zakładkę POBIERZ


3. Następnie przesuń stronę do miejsca z napisem SYMULATOR.


4. Po kliknięciu rozpocznie się pobieranie LUNCHERA potrzebnego do instalacji samego symulatora (w przypadku komunikatu o próbie pobrania nieznanego pliku bądź problemów z pobraniem zaleca się czasowe wyłączenie ANTYWIRUSA).

Klikamy w pobrany plik.


5. Jeżeli ukazało Ci się poniższe okienko oznacza to, iż nie posiadasz programu mogącego otworzyć archiwum w którym znajduje się LAUNCHER. Pobieramy bezpłatny program 7-ZIP. Posiadając powyższe przechodzimy do pkt. 6.
6. Otwiera się nam archiwum, jednak najpierw musimy wypakować pliki, zamykamy okienko i przechodzimy do pkt. 7.7. Postępujemy jak poniżej.8. Po wypakowaniu się archiwum wchodzimy do folderu i wyszukujemy pliku Launcher.exe9. Klikamy prawym przyciskiem myszy na Launcher.exe i wybieramy WŁAŚCIWOŚCI->Zgodność> Uruchom ten program jako administrator. Po zaznaczeniu tego pola wybierz Zastosuj->OK.

10. Uruchamiamy Launcher.exe klikając tylko dwukrotnie na ikonę, pojawi się zębatka, następnie okno Launchera. W pole 1. wpisujemy LOGIN natomiast 2. HASŁO (dane do logowania takie jak na forum). Jeżeli nie posiadasz konta wybierz opcję Załóż konto/Create an account.


11. Po pomyślnym zalogowaniu można zmienić język z angielskiego na polski klikając w zębatkę (Settings). Następnie wybieramy ikonę pobierania zaznaczoną poniżej.12. Nadszedł czas na instalację samego Symulatora. Wybieramy najnowszą wersję (obecnie jest to 2018.3.1), klikamy Pobierz. Rozpocznie się proces pobierania i może potrwać dłuższą chwilę w zależności od tego jak szybkie posiadasz łącze internetowe. Po ukończeniu klikamy na Domyślna i zamykamy okno pobierania.13. Teraz klikamy Graj, uruchomi się okno symulatora Train Driver 2.

Opis instalacji dla systemu Windows 10 znajduje się na Wiki TD2 klik.
Życzę udanych służb.
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2019, 19:12:35 wysłana przez wiedenka »
UWAGA
Tedekowy urlop, proszę nie wysyłać PW wracam wkrótce