Autor Wątek: Info: Automatyczne ostrzeżenia za spowodowanie zagrożenia w ruchu kolejowym  (Przeczytany 7656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline inomushis

  • Developer
  • Supporter
  • *
  • Administrator SWDR
  • Wiadomości: 309
  • Siła reputacji: 147
  • inomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezes
  • Distance Travelled: 3628 km
  • Trains Routed: 880

Cześć!
Jak zapewne zauważyliście, wprowadziliśmy do regulaminu nowy punkt, który pozwala na automatyczne nagradzanie kolejowych piratów.

Ta zmiana wynika z kilku czynników. Po pierwsze – jesteśmy zasypywani skargami w stylu „on przejechał S1”, „on się wykoleił”. Ilość takich spraw z dnia na dzień narasta, a użytkownicy oczekują szybkiego rozpatrywania spraw i eliminowania z symulatora tych, którzy szukają tutaj miejsca na wygłupy.

Jak dobrze wiecie, w ruchu kolejowym to bezpieczeństwo jest najważniejsze – dlatego wszystkie przejawy naruszania zasad instrukcji kolejowych, które da się „wykryć” w sposób automatyczny będą z czasem automatycznie nagradzane ostrzeżeniami do konta. Dziś zaczynamy od wykolejenia się z powodu przekroczenia prędkości – jest to stałe 20%, przyznawane tylko na serwerze PL1. Dodatkowo, aby zabezpieczyć się przed błędami wynikającymi z problemów z fizyką (tzw. wystrzały) – bierzemy pod uwagę tylko wykolejenia powstałe w czasie jazdy z prędkością mniejszą niż kilkaset kilometrów na godzinę.

Tutaj należy się też przypomnienie - 40% ostrzeżenia blokuje tryb maszynisty, a 50% - tryb dyżurnego ruchu. Ostrzeżenie zmniejsza się o 5% codziennie o północy, nie licząc pierwszego dnia od nadania.

Po drugie – ta zmiana jest częścią większego projektu. Odpowiadając na Wasze prośby, ankiety i postulaty dotyczące „zluzowania” wymagań dotyczących scenerii, przepisów i nakładanych ostrzeżeń zmierzamy do wyodrębnienia dwóch światów rozgrywki. PL1 – który będzie ściśle trzymał się zasad, przepisów i regulaminów oraz PL2, który będzie oferował wolną rozgrywkę dla wszystkich, na wszystkich sceneriach, bez żadnych wymagań. Każdy użytkownik będzie mógł sam zadecydować, czy chce zostać wirtualnym kolejarzem, czy tylko grać w pociągi.

Więcej informacji na temat podziału PL1 / PL2 – wkrótce!
Do zobaczenia na szlaku!