Autor Wątek: Info: Automatyczne ostrzeżenia za spowodowanie zagrożenia w ruchu kolejowym  (Przeczytany 12804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline inomushis

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Siła reputacji: 149
  • inomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezes

Cześć!
Jak zapewne zauważyliście, wprowadziliśmy do regulaminu nowy punkt, który pozwala na automatyczne nagradzanie kolejowych piratów.

Ta zmiana wynika z kilku czynników. Po pierwsze – jesteśmy zasypywani skargami w stylu „on przejechał S1”, „on się wykoleił”. Ilość takich spraw z dnia na dzień narasta, a użytkownicy oczekują szybkiego rozpatrywania spraw i eliminowania z symulatora tych, którzy szukają tutaj miejsca na wygłupy.

Jak dobrze wiecie, w ruchu kolejowym to bezpieczeństwo jest najważniejsze – dlatego wszystkie przejawy naruszania zasad instrukcji kolejowych, które da się „wykryć” w sposób automatyczny będą z czasem automatycznie nagradzane ostrzeżeniami do konta. Dziś zaczynamy od wykolejenia się z powodu przekroczenia prędkości – jest to stałe 20%, przyznawane tylko na serwerze PL1. Dodatkowo, aby zabezpieczyć się przed błędami wynikającymi z problemów z fizyką (tzw. wystrzały) – bierzemy pod uwagę tylko wykolejenia powstałe w czasie jazdy z prędkością mniejszą niż kilkaset kilometrów na godzinę.

Tutaj należy się też przypomnienie - 40% ostrzeżenia blokuje tryb maszynisty, a 50% - tryb dyżurnego ruchu. Ostrzeżenie zmniejsza się o 5% codziennie o północy, nie licząc pierwszego dnia od nadania.

Po drugie – ta zmiana jest częścią większego projektu. Odpowiadając na Wasze prośby, ankiety i postulaty dotyczące „zluzowania” wymagań dotyczących scenerii, przepisów i nakładanych ostrzeżeń zmierzamy do wyodrębnienia dwóch światów rozgrywki. PL1 – który będzie ściśle trzymał się zasad, przepisów i regulaminów oraz PL2, który będzie oferował wolną rozgrywkę dla wszystkich, na wszystkich sceneriach, bez żadnych wymagań. Każdy użytkownik będzie mógł sam zadecydować, czy chce zostać wirtualnym kolejarzem, czy tylko grać w pociągi.

Więcej informacji na temat podziału PL1 / PL2 – wkrótce!
Do zobaczenia na szlaku!