Autor Wątek: Info: Dostosowanie scenerii do wersji "Ypsilon"  (Przeczytany 1725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EUgenio07

  • Konstruktor
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Redaktor
  • Wiadomości: 48
  • Siła reputacji: 371
  • EUgenio07 prezesEUgenio07 prezesEUgenio07 prezesEUgenio07 prezesEUgenio07 prezesEUgenio07 prezesEUgenio07 prezesEUgenio07 prezesEUgenio07 prezesEUgenio07 prezesEUgenio07 prezesEUgenio07 prezes
Dostosowanie scenerii do wersji "Ypsilon"
« dnia: 16 Czerwca 2023, 14:22:26 »
Drodzy twórcy!

Z uwagi na wyjście nowej wersji testowej (tylko dla sponsorów) symulatora z aktywnym edytorem bardzo prosimy, aby przy dostosowywaniu scenerii do nowej wersji uwzględnić następujące postulaty:
1. Zmodernizowane latarnie PKP PLK (wykonane przez Krzysia292) dodane w ostatnim wydaniu symulatora "Latarnia" - należy dostosować ich wysokość w taki sposób, aby nie lewitowały oraz tak aby smołowanie u spodu było praktycznie niewidoczne lub widoczne w bardzo małym stopniu.
2. Latarnie o słupie betonowym z WGT - bardzo prosimy, aby ich nie obniżać. Powoduje to niechlujne obniżenie szafy z bezpiecznikami na wysokość ziemi lub nawet jej całkowite zniknięcie. Mimo występowania na gruncie niższych wersji tego modelu, to bardzo prosimy jednak NIE obniżać tego modelu w edytorze, celem zapobieżenia ww. zjawisku.
3. Przepatrzeć należy również wskaźniki W8 i W27. Należy sprawdzić, czy wszystkie są wymienione na nowe modele i czy mają wpisane poprawne wartości. Analogicznie należy postąpić w przypadku magicznych W8, przy czym im zostawiamy wartości domyślne. Błędy związane z tymi wskaźnikami mogą powodować nieprawidłowe działanie pomocnika maszynisty lub magicznych W8 na scenerii poprzedzającej.
4. Na nowej wersji możliwe jest dostosowanie wartości opadu łącznika kablowego stosowanego przy tworzeniu połączeń LPN. W przypadku ostrych załamań przewodów (małej odległości między konstrukcjami wsporczymi LPN z użyciem łącznika kablowego) należy zmienić wartość parametru "h" z domyślnych 0,6 na np. 0,1 lub 0,2.
5. Informacja ta była zawarta w którymś z tygodników, jednak warto, aby pojawiła się też i tutaj. W najbliższym wydaniu zniknie całkowicie model "kol_rogatka1". W związku z tym należy zamienić te modele na nowe rogatki JEGD-50 (wykonane przez chudya). Te możemy stosować w 2 wersjach:
  • wersja Aowa (długość drąga od 7 do 12 metrów) - ta wersja nie ma rozróżnienia na wersję lewą i prawą ze względu na swój profil,
  • wersja płaskownikowa (długość drąga poniżej 7 metrów) - te mają rozróżnienie na wersję lewą i prawą z uwagi na płaskownikowy profil drąga.
Dodatkowo, do czasu wprowadzenia modeli urządzeń przejazdowych firmy Scheidt&Bachmann, zezwalamy na stosowanie rogatek JEGD-50 jako zastępstwo za urządzenia wcześniej wymienionej firmy z uwagi na ich duże podobieństwo w wyglądzie.

6. Należy również zweryfikować położenie pantografu pod siecią trakcyjną. W związku z tym prosimy stwórców scenerii o ich przepatrzenie pod kątem przylegania odbieraka prądu do sieci trakcyjnej przy pomocy obiektu pomocniczego pant-check. Wszelkie nieprawidłowości należy wyeliminować już na tym etapie.
7. Przypominamy, że nie ma potrzeby wymieniać podkładów i podsypek na nowe. Te zostaną automatycznie podmienione na nowe, lepszej jakości modele zgodnie z wpisanym w symulator słownikiem podmian.

W przypadku wykonywania ww. poprawek bardzo prosimy o DOKŁADNE opisanie wykonanych zmian. Zgłoszenia, które będą polegały tylko na wypisaniu "Aktualizacja do nowej wersji." nie będą sprawdzane do momentu zamieszczenia pełnej listy zmian.

Przypominamy również, że wszystkie scenerie przywracane po dłuższym czasie do rozgrywki muszą także obejmować swoimi zmianami wszystkie poprzednie wymogi aktualizacyjne.

O czym wszystkim spieszy zawiadomić Wasz ukochany zespół SSS!
Autor kilku scenerii, ale nie chce mi się wymieniać jakich. Zainteresowani wiedzą ;)