Dział ogólny > Ogłoszenia

Konkurs na screenshoty do menu głównego - listopad 2023

(1/1)

Lokol:
Drodzy Użytkownicy, ogłaszamy kolejną edycję konkursu na screenshoty! Najlepsze z nich trafią do menu głównego gry i okna launchera w kolejnym wydaniu TD2. Wymagania dla konkursowych zrzutów ekranu nie zmieniły się względem poprzedniej edycji:


* preferowany format pliku to PNG, natomiast dopuszczalne są pliki JPG,
* obrazek powinien mieć proporcje 16:9, preferowana rozdzielczość to 1920x1080 (FullHD), minimalna 1600x900, screeny należy robić w TRYBIE PEŁNOEKRANOWYM,
* obrazek powinien pochodzić z trybu Maszynisty (single/multiplayer) lub Dyżurnego ruchu symulatora,
* screenshot musi być wykonany z ukrytym UI (poprzez wciśnięcie klawisza F9),
* w momencie wykonania screenshota powinny być załączone ustawienia graficzne Ultra lub High,
* obrazek powinien przedstawiać scenę z gry w surowej formie, tzn. niedopuszczalne jest stosowanie dodatkowej obróbki w zewnętrznych programach (filtry, ramki, stemple, akwarela itp.); zachęcamy natomiast do korzystania z wbudowanych w grze ustawień postprocessingu       
Screeny można wykonać na kilka sposobów: komendą /screenshot, klawiszem F8 lub przy pomocy klawisza PrintScreen (wtedy screen jest skopiowany do systemowego schowka i trzeba go zapisać). Postarajcie się, by screen przedstawiał ciekawą sytuację i dołączcie do niego ciekawy opis. Zachęcamy do wyeksponowania nowości, które pojawiły się w wersji symulatora 2023.2.1, na przykład lokomotyw EP09, wagonów do przewozów wojskowych lub efektów pogodowych.

Terminy:
16 listopada - 24 listopada do godziny 20:00 - nadsyłanie prac,
25 listopada - 29 listopada - wybór najlepszych prac przez zespół symulatora,
30 listopada - 8 grudnia - głosowanie na forum.

Obrazki zdobywców pierwszych miejsc pod względem największej liczby głosów będą wyświetlane jako tło w menu głównym symulatora, a wszystkie screenshoty poddane pod głosowanie na forum będą wyświetlane w oknie launchera.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym konkurs@ttsk.ngo. W treści wiadomości powinien znaleźć się nick przesyłającego z forum oraz krótki opis sytuacji na screenie, a w załączniku oczywiście screenshoty ;). W jednej wiadomości można zgłosić więcej niż jeden screenshot.
Prawa do dysponowania i rozporządzania nadesłanymi screenshotami przechodzą na Towarzystwo Twórców Symulatorów Kolejowych. Zastrzegamy sobie prawo do edycji przesyłanych plików celem dopasowania do głównego menu. Informacja o autorze screena wraz z opisem będzie wyświetlana w lewym dolnym rogu (symulator) lub w osobnym oknie (launcher).

Powodzenia i dobrej zabawy życzą:
matseb & Lokol
Dodano: 15 Listopada 2023, 22:00:08

W związku z nieprzewidzianymi problemami ze skrzynką mailową proszę wstrzymajcie się jeszcze od nadsyłania prac. Pojawi się tutaj informacja, gdy mail zostanie odblokowany, natomiast wtedy na pewno będzie to adres konkurs@ttsk.ngo.

Mail odblokowany, przesyłajcie screenshoty na adres konkurs@ttsk.ngo. Czekamy na zgłoszenia!

Lokol:
W tej edycji konkursu pod głosowanie wewnątrz zespołu symulatora poddano aż 63 zgłoszenia! Jest to absolutny rekord w historii konkursu i dziękujemy za tak duże zainteresowanie z Waszej strony! Finałowa dziesiątka screenshotów wyłoniona w głosowaniu została przedstawiona poniżej. Teraz Wasza kolej - zapraszamy do wybrania ulubionych propozycji w ankiecie na górze wątku. Kolejność zrzutów ekranu jest przypadkowa. Aby powiększyć obrazek, należy w niego kliknąć.

Głosowanie potrwa do 8 grudnia do godz. 20:00.

Screen nr 1


Screen nr 2


Screen nr 3


Screen nr 4


Screen nr 5


Screen nr 6


Screen nr 7


Screen nr 8


Screen nr 9


Screen nr 10

matseb:
Drodzy użytkownicy, chcielibyśmy przedstawić wam zwycięzcę listopadowego konkursu na screenshoty do menu głównego. Oczywiście chcemy podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie, a także osobom, które głosowały na forum. W głosowaniu zdecydowaliście, że absolutnym zwycięzcą jest screen numer 6 autorstwa Kryszakos. Gratulujemy!


Stacja Krnów w nocy po ciężkich manewrach i odstawiania wagonów.

Na drugim miejscu znalazł się screen numer 1 autorstwa NieAktywny. Trzecie miejsce zajął screen numer 10 autorstwa Torti. Również gratulujemy!

Całkowite wyniki przedstawiają się następująco:

Miejsce (liczba głosów):Numer screena:Autor:Opis:1. (58 głosów)6KryszakosStacja Krnów w nocy po ciężkich manewrach i odstawianiu wagonów.2. (54 głosy)1NieAktywnyMechaniku, wyjazd podany.3. (40 głosów)10TortiPóźny wieczór na stacji w Krzęczu.4. (38 głosów)2SpythereEP09-032 rozpędzająca się mglistym wieczorem w okolicy APO Czerwony Dwór.4. (38 głosów)7TortiOstatni pociąg osobowy w dobie wjeżdżający na stację w Rakach.6. (28 głosów)8MikiKoxEU07 ze składem wagonów z karbidem kończy bieg na stacji Szadek.7. (27 głosów)9ZawodowiecPowrót pociągu sieciowego z toru zamkniętego oraz odjazd wieczornego TLK 30116 torem lewym z tego powodu.8. (20 głosów)4SpythereEP09-032 rozpędzająca się mglistym wieczorem w okolicy APO Czerwony Dwór.9. (9 głosów)5MikiKoxEP09 w gwieździsty wieczór wjeżdża na stację Grabów.10. (5 głosów)3MonteuszEIC Chrobry 8550 wyjeżdża ze stacji Bronowice.
Wyniki są zgodne z ankietą w nagłówku wątku.


Pierwsze 5 screenów znajdzie swoje miejsce w menu symulatora, a wszystkie prace, które pojawiły się w głosowaniu na forum będą wyświetlane w launcherze symulatora. Gratulujemy wszystkim!Na koniec kilka statystyk:

Łącznie przyszło do skrzynki e-mail 74 screenshotów, 63 screeny zostały przyjęte do głosowania w zespole i spośród nich wybrano finałową dziesiątkę. Pozostałe prace zostały odrzucone ze względów technicznych, głównie z powodu niezgodności z proporcjami 16:9.

124 osoby zagłosowały na forum i oddały łącznie 317 głosów w ankiecie.

Wszystkie prace już wkrótce pojawią się w odpowiednich miejscach.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział zarówno w konkursie, jak i w głosowaniu na forum.

matseb & Lokol

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod