Autor Wątek: Info: Oświadczenie zarządu z dnia 26 maja  (Przeczytany 5238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _l0stfake7

 • Zarząd
 • Administrator
 • Developer
 • Weteran
 • Naczelnik deweloperów
 • Sponsor
 • Grupa VIII
 • *
 • Wiadomości: 187
 • Siła reputacji: 121
 • _l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes
 • (∩ⴲ ε ⴲ)⊃━☆゚.*
  • kajmanzzaokladki.pl
Oświadczenie zarządu z dnia 26 maja
« dnia: 26 Maja 2021, 21:09:53 »
    W związku z nierozwagą jednego z członka zespołu trenerów doszło do wycieku hasła dostępowego do serwisu Mattermost w wyniku czego osoby trzecie uzyskały dostęp do niektórych treści z kanałów, do których dostęp miał wspomniany użytkownik w randze trenera (m.in.: publiczne kanały w ramach całego zespołu i prywatne kanały przeznaczone dla trenerów).

    Naczelnik trenerów po rozmowie z całym działem zadeklarował, że wszyscy solidarnie zrezygnują z pełnionych funkcji i odejdą z zespołu. Rezygnacja ta nie spotkała się z aprobatą zarządu projektu, poniżej przedstawiamy nasz komentarz w przedstawionej sprawie:

    "Jesteśmy świadomi, że działania, które doprowadziły do nieautoryzowanego dostępu nigdy nie powinny się zdarzyć, nie mniej jednak szkody jakie moglibyśmy wyrządzić społeczności projektu TrainDriver2 likwidując zespół trenerów byłyby znacznie większe niż treści, które potencjalnie mogą zostać opublikowane i które mogą dotknąć niektóre osoby personalnie. Wypowiedzianych słów nie da się cofnąć. W rozmowach prywatnych często używa się słów i sformułowań, których publicznie nikt nie wypowiada. Wszystkie osoby, które poczują się dotknięte czy oburzone tym co być może niedługo przeczytają, z góry przepraszamy.

    Zdajemy sobie też sprawę, że jest grono osób, które postawiły sobie za cel zniszczyć ten projekt. Nie mamy wpływu na to czy screeny zostaną udostępnione czy też nie. Niezależnie od tego co zostanie udostępnione i czy treści te będą zmanipulowane to projekt nadal będzie prowadzony. Lekcje, które odebraliśmy w ciągu ostatnich tygodni przekują się w najbliższym czasie na bardzo gruntowne zmiany w zabezpieczeniach całego projektu i jeszcze większy nacisk na kulturę komunikacji na prywatnych kanałach oraz na wyeliminowanie ze społeczności osób, których działania są negatywne a czasami wręcz destruktywne dla naszego projektu. Nie godzimy się na niszczenie tego, co bezinteresownie i z pasją, wspólnymi siłami tworzymy przez ostatnie kilka lat.

    Na koniec, gwoli ścisłości chcielibyśmy przekazać, że opisana sytuacja i związane z nią następstwa nie wpłynęły w żaden sposób na bezpieczeństwo kont użytkowników w naszych usługach.”


    W naszej opinii powyższe oświadczenie jest dostatecznie wyczerpujące temat, dlatego nie będziemy się do niego w żaden sposób odnosić w przyszłości.
https://kajmanzzaokladki.pl
"Jaka jest cena kłamstw? Nie chodzi o to, że mylimy je z prawdą, ale o to, że usłyszawszy dość kłamstw, przestajemy rozpoznawać prawdę w ogóle. Co wtedy? Porzucamy nadzieję na poznanie prawdy i zadowalamy się opowieściami"
"To słuszność idei może nas zaprowadzić do sukcesu, a nie liczba jej wyznawców."