Train Driver 2

Dział ogólny => Ogłoszenia => Wątek zaczęty przez: Marcin_S w 11 Grudnia 2021, 23:04:17

Tytuł: Regulamin i wytyczne SSS
Wiadomość wysłana przez: Marcin_S w 11 Grudnia 2021, 23:04:17
Niniejszy regulamin określa zasady organizacji narzędzia ‘System Sprawdzania Scenerii’, w tym prawa i obowiązki zarówno osób sprawdzających, jak i zgłaszających scenerie. Mamy nadzieję, że dzięki uregulowaniu tego procesu, będzie on bardziej przejrzysty i obiektywny.

Uprzejmie prosimy, aby każda osoba zgłaszająca nową scenerie do ‘SSS’ od 01.01.2022 robiła to zgodnie z niniejszym regulaminem.
Tytuł: Odp: Regulamin i wytyczne SSS
Wiadomość wysłana przez: trichlor w 18 Czerwca 2022, 22:42:45
Szanowni "budowniczowie" scenerii,

w wytycznych sprawdzania scenerii, które są załącznikiem do Regulaminu sprawdzania scenerii pojawił się dla dodatkowy zapis dotyczący wszystkich scenerii dla etapu I. Dodano punkt 11 w następującym brzmieniu: "Na nastawni wyposażonej w urządzenia mechaniczne musi wisieć plan schematyczny całej stacji bądź obsługiwanego okręgu, zawierający zaznaczone wszystkie przebiegi pociągowe."

Zapis ten ma na celu:

- ułatwić sprawdzającym etapu I ocenę poprawności wpisów dotyczących zwrotnic, rygli wykluczników,
- poprawnie prowadzić i planować ruch pociągów na posterunkach z danym typem urządzeń.

Wprowadzamy to po sygnałach w wątkach scenerii, gdzie pojawiały się niezasadne zarzuty o błędach polegających na niemożności przyjęcia pociągu na dany tor stacyjny lub wyprawienia pociągu z danego toru na sygnał zezwalający na odpowiednim semaforze na przebieg zorganizowany.

Bardzo proszę autorów scenerii wydanych o sukcesywne uzupełnianie tego elementu.

3Cl