Dział ogólny > Ogłoszenia

Stanowisko Zarządu w sprawie serwera Discord (Td2 Szkolenia)

(1/1)

xoorbes:
Ankieta dotycząca Waszych oczekiwań od docelowej platformy komunikacyjnej integrującej społeczność TrainDriver 2
Szanowni użytkownicy.

Budowanie wiarygodnego, stabilnego i uczciwego ekosystemu wokół symulatora jest dla nas kluczowe. Wychodzimy z założenia, że wzajemne relacje można tworzyć tylko bazując na zaufaniu, a zaufanie można zdobyć tylko przejrzystymi działaniami. Stąd między innymi comiesięczne rozliczenia z wpływów i wydatków, tygodnik, ale też regulaminy, które choć miejscami zawiłe dają gwarancję, że mimo że podejmujemy często decyzje niepopularne, robimy to w sposób przejrzysty.

Kilka lat temu podejmując decyzję, że Trenerzy będą mieli swój nieoficjalny kanał komunikacji z graczami w postaci serwera Discord, zawarliśmy dżentelmeńską umowę na jakich zasadach będzie on funkcjonował. Ostatnie zmiany na tym serwerze wykonane zostały nie tylko bez zgody Trenerów, ale również Zarządu.

Jeżeli ktoś chce budować ogólny serwer, skupiający osoby zainteresowane koleją i różnymi symulatorami - droga wolna. Proszę jednak najpierw zaoferować jakąś wartość, zbudować markę i pozyskać zaufanie użytkowników, a nie wykorzystywać fakt, że została zbudowana społeczność wokół inicjatywy związanej ze szkoleniami i traktować ją jako swoją zdobycz tylko dlatego, że posiada się uprawnienia administratora. Działanie takie wyrządza szkodę tej społeczności, wprowadza niepotrzebny chaos i irytację. Jest nam niezmiernie przykro, że dokonało się to przy udziale byłego Naczelnika i wieloletniego członka zespołu.

Ten symulator działa tylko dzięki Wam i dla Was. Wszystko co robimy opiera się o zaufanie, zarówno w ramach zespołu jak i między nami. Działanie przeciw, czy wbrew woli użytkowników nie może pozostać bez odpowiedzi. Zostały podjęte następujące decyzje:

Wykorzystanie tego co budowaliśmy przez lata jest działaniem na szkodę symulatora:

* Peter0133 - Okolicznością łagodzącą jest Twój wkład w rozwój tej społeczności, który kompensuje w pewnym sensie to co się wydarzyło. Choć zaufania niestety już nie odbuduje. 90 dni bana.
* Naro - 180 dni banaDo czasu wprowadzenia docelowych rozwiązań:

* zapraszamy wszystkich na nasz serwer Mattermost na kanał pytania-do-trenerow
* Szkolenia będą prowadzone przez Google MeetPrzepraszamy za zaistniałą sytuację i zamieszanie jakie z niej wynikło. Gdy gdy tylko docelowe rozwiązanie zostanie wypracowane, poinformujemy Was o tym na forum. Wątek utworzony przez Trenerów dotyczący sytuacji na discord został ponownie otwarty. Można tam również dyskutować na ten temat.

Jednocześnie zachęcamy do wypełnienia ankiety, w której chcemy poznać Waszą opinię na temat obecnych i przyszłych narzędzi do komunikacji. Od dawna planowaliśmy zmiany w tym zakresie, sytuacja z Discord przyśpieszy tylko te działania. Chcemy zapytać Was o Wasze potrzeby, co jest dla Was ważne. Weźmiemy pod uwagę te opinie, podczas uruchamiania docelowej platformy komunikacyjnej.

W imieniu Zarządu,
XoorbeS

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod