Autor Wątek: Info: Zmiany w strukturze organizacyjnej symulatora  (Przeczytany 4540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin_S

 • Zarząd
 • Global Moderator
 • Developer
 • Supporter
 • *
 • Konstruktor
 • Naczelnik trenerów
 • Wiadomości: 400
 • Siła reputacji: 241
 • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
 • Zejdź mi z oczu. Poszedł, do izby.. BIEGIEM!
  • Domowy symulator EU07
 • Distance Travelled: 4773 km
 • Trains Routed: 978
Zmiany w strukturze organizacyjnej symulatora
« dnia: 08 Lipca 2019, 14:57:55 »
Szanowni Użytkownicy!

Z uwagi na rozwój symulatora i chęć szerszego otwarcia się na społeczność TrainDriver2 podjęliśmy decyzję o przebudowie całego systemu zarówno podejmowania decyzji jak i rozwoju. Z punktu widzenia społeczności wprowadzamy dwie kluczowe zmiany:

Pierwsza to powołanie nowej specjalizacji Konstruktor która będzie odpowiadała randze - Deweloper i będzie gromadzić osoby, które czynnie pracują nad rozwojem symulatora od strony scenerii i pulpitów. Konstruktorzy otrzymają narzędzie w postaci dedykowanych kanałów na MM i TS3 wyłącznie do swojej dyspozycji. Wewnętrznie, do grupy konstruktorów będą należały osoby zarówno sprawdzające scenerie, jak i je tworzące. Wszyscy oni podlegać będą pod Naczelnika Konstruktorów, który będzie włączony do grupy podejmującej strategiczne decyzje odnośnie symulatora.

Kolejna specjalizacja, której członków chcemy wyłonić spośród społeczności to Trener. W założeniu ma ją tworzyć grupa osób, która zajmie się szkoleniem, egzaminami oraz tworzeniem instrukcji i dokumentacji poszerzającej wiedzę o kolei i symulatorze. Osoby te również będą wybierać swojego Naczelnika, który podobnie jak w przypadku powyżej będzie włączony do grupy decyzyjnej i będzie mieć realny wpływ na rozwój symulatora.
Obie grupy będą również uczestniczyły w testowaniu wersji deweloperskich, przed ich finalnym wydaniem.

Pozostałe trzy specjalizacje: Administratorzy, Deweloperzy oraz Global Moderatorzy będą funkcjonować na obecnych zasadach i każda z tych grup wybierze swojego Naczelnika.

Grupa pięciu Naczelników będzie odpowiedzialna za podległe sobie obszary i będzie komórką odpowiadającą za bieżący rozwój symulatora. Grupa ta, będzie powoływana poprzez demokratyczny – bezpośredni – wybór, w wyborach jawnych na okres 9 miesięcy. Przed upływem tego okresu zostaną rozpisane kolejne wybory. Rola Naczelnika jest wielokadencyjna -  to znaczy, że nie ma limitu ubiegania się o kolejną kadencję.

Równolegle z Naczelnikami zostanie powołany Zarząd. Jego rolą będzie nadzorowanie i regulacja sposobu pracy Naczelników, oraz powoływanie i odwoływanie osób do poszczególnych specjalizacji. Zarząd w normalnym trybie nie podejmuje żadnych decyzji wykonawczych, to znaczy nie decyduje o bieżących zadaniach realizowanych w ramach rozwoju symulatora. Zarząd pełni rolę bezpiecznika, to znaczy ma prawo zawetować decyzję Naczelników, jeżeli dojdzie do wniosku, że zagraża ona symulatorowi. Ma też prawo odwołać wszystkich Naczelników i rozpisać kolejne wybory. Zarząd pracuje nad wizją rozwoju symulatora.

Zarówno Zarząd, jak i Naczelnicy będą mogli powołać (bez prawa głosu) ekspertów w danych dziedzinach. Ekspert może być powołany na stałe, lub tymczasowo. Rolą eksperta jest wspieranie Zarządu i/lub Naczelników w podejmowaniu decyzji i realizowaniu zadań.
Zgodnie z wewnętrznymi ustaleniami, cały proces reorganizacji chcemy zamknąć do końca lipca, ale już dziś zwracamy się do społeczności, aby zgłaszała się do pracy na rzeczy symulatora. Poniższy odnośnik ( LINK ) kieruje do wątku na forum.
Osoby które mają już na swoim koncie prace przy zaakceptowanych na PL1 sceneriach, oraz te które chciałby pracować przy szkoleniach, bardzo prosimy o zgłoszenie się w tym wątku.
Niezależnie od tych 2 specjalizacji - jeżeli wśród społeczności są programiści znający dobrze język C#, w szczególności w kontekście środowiska Unity, oraz modelarze ze znajomością 3ds Max lub Blendera i chciałby dołączać do grona deweloperów - również prosimy o ujawnienie się i dopisanie do listy.

Poniżej zamieszczony jest schemat struktury logicznej, który ma być efektem reorganizacji symulatora.

« Ostatnia zmiana: 08 Lipca 2019, 17:22:49 wysłana przez _l0stfake7 »
Autoryzacje: EU06, EU07(4E,303E,303Eb), ET41, ET42, ET22(201E,201El), SM42(6D, 6Dg), SP42, SM48/TEM2, ST44, ST48

- PKP Cargo S.A. ZT Warszawa Odolany -