Train Driver 2

Dział pomocy => Pomoc techniczna => Wątek zaczęty przez: Hrvat w 11 Stycznia 2022, 12:20:33

Tytuł: Symulator jest niegrywalny
Wiadomość wysłana przez: Hrvat w 11 Stycznia 2022, 12:20:33
Witam,
jako długoletni użytkownik Maszyny, po raz kolejny skusiłem się na TD2, próba pierwszej scenerii znowu wyleczyła mnie na długie miesiące od kolejnej próby. Symulator jest niegrywalny albo miałem pecha albo trzeba mieć duży dystans do tej produkcji. Posiadam dosyć dobrą sprzęt, 48GB ramu, Dwa procesory czyli w sumie 16 wątków, GTX 1060 i windows 7 64, wszystkie biblioteki zaktualizowane a już po samym odpaleniu hasler skacze z teksturami, masakryczne spadki FPS, symulator działa płynnie tylko chwile po wczytaniu nowej scenerii a wisienką na torcie był błąd wczytania wirtualnego drużnika przy kolejnej scenerii i wieczne S1 na semaforze także, po 20 minutach od instalacji nie ma śladu na dysku. TD2 grafiką i dziwiękami bije na głowę Maszynę ale nic po za tym.
Tytuł: Odp: Symulator jest niegrywalny
Wiadomość wysłana przez: niescioreq w 11 Stycznia 2022, 12:46:35
Witaj,
Ok. nnp.

Miałeś zdecydowanie pecha, ja mam 16GB ramu, RTX 2060, jeden procesor i Windows 11 z wszystkimi najnowszymi aktualizacjami systemu i sterowników. A no i jakiś tam ssd.
Nie miałem problemu (i wszyscy których znam i grają ten błąd nie występuje) więc to na pewno problem u Ciebie, dokładnie to z grafiką lub ustawianiami od niej. Dodatkowo polecam pobawić się ustawieniami w samym symulatorze.
Tryb jednoosobowy jest jaki jest, czasami nie łapie wirtualnego "drużnika" i masz S1.
Zapraszamy na multiplayer, skoro jesteś wieloletnim użytkownikiem maszyny to dasz sobie radę :)
Tytuł: Odp: Symulator jest niegrywalny
Wiadomość wysłana przez: trainfun09 w 11 Stycznia 2022, 12:49:10
Spróbuj pozmianiać ustawienia graficzne. Pamiętaj, że scenerie będą różnić się wielkością i wagą, co może mieć wpływ na rozgrywkę (choć w przypadku takiej konfiguracji raczej minimalne). Również nierozwiązaną kwestią pozostają przejścia pomiędzy sceneriami, które będą przycinać nawet na dobrym sprzęcie. To co w maszynie odbywa się od razu przez kilka minut, tutaj z racji dynamicznego sklejania scenerii odbywa się co kilka minut.
Błędy virtual dispatchera są wszystkim znane, dobrze jest abyś się wypowiedział o tym więcej - być może jest to problem konkretnej scenerii, który trzeba naprawić. Warto również rozważyć zmianę systemu operacyjnego. Choć Win7 jest dobrym systemem, to jednak wraz z ostatnim wydaniem przeszliśmy na inną wersję silnika, znacznie bardziej "nowożytną" - podczas testów tej wersji miałam jeszcze Win8.1, i większość problemów z grywalnością naprawiła dopiero aktualizacja do Win10.
Tytuł: Odp: Symulator jest niegrywalny
Wiadomość wysłana przez: Argeos w 11 Stycznia 2022, 16:30:19
Mam GTX 650, 8 GB RAM, instalka na dysku talerzowym i mimo tego z wyjątkiem zmiany scenerii spokojnie wykręcam co najmniej 40 FPS. Ewidentnie masz pecha.
Tytuł: Odp: Symulator jest niegrywalny
Wiadomość wysłana przez: chinczyk w 11 Stycznia 2022, 20:23:59
TD2 grafiką i dziwiękami bije na głowę Maszynę ale nic po za tym.
Grafiką może i tak, ale udźwiękowieniem zdecydowanie maszyna prowadzi.
Tytuł: Odp: Symulator jest niegrywalny
Wiadomość wysłana przez: kojonek2 w 11 Stycznia 2022, 20:43:00
Dwa procesory czyli w sumie 16 wątków

Może tutaj leży problem. Choć zgaduję, bo pierwszy raz słyszę, żeby ktoś miał płytę serwerową do grania i nie mam pojęcia czy może ona przysparzać problemów. Testowałeś inne gry oprócz maszyny?