Autor Wątek: Solved/Rozwiązane: Brak możliwości nastawienia manewru w SCS  (Przeczytany 768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wodnik

  • User
  • Wiadomości: 2
  • Siła reputacji: 5
  • Wodnik pracownik torowy
  • UWAGA!!! NISZCZE CHAT W GRZE 😜
  • Distance Travelled: 487 km
  • Trains Routed: 3
Brak możliwości nastawienia manewru w SCS
« dnia: 02 Kwiecień 2018, 12:20:22 »
Od kilku dni jestem DR na serwerach EU. Gdy próbuje w SCS nastawić przebieg manewru nie mogę, ponieważ mam  na szaro napis manewry. Czy może jakoś to naprawić? Dyżurze na stacjach:
Lisiecki
Ruda talubska
Łęgi
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2018, 12:28:40 wysłana przez Wodnik »
Mam tylko przyjaciół czyli pociągi

Offline Dulson

  • Supporter
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Siła reputacji: 15
  • Dulson zwrotniczyDulson zwrotniczyDulson zwrotniczy
  • ISEDR/N
    • Dulson.pl
  • Distance Travelled: 1617 km
  • Trains Routed: 29
Odp: Brak możliwości nastawienia manewru w SCS
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2018, 12:34:12 »
Na podanych stacjach nie podasz sygnału "Ms2", ponieważ na tych stacjach występują przebiegi manewrowe zamykane jedynie. Gdyby były utwierdzane to i pewnie byś mógł też świecić manewry na semaforach. Jak i też na stacji miałbyś tarcze "Tm".
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2018, 12:38:56 wysłana przez Dulson »
Na PKP PLK od 2017: 1. ISEDR/N - Autoryzacje [2/2]: (1) - 02.03.2018; (2) - 29.03.2018.

Offline inomushis

  • Developer
  • Administrator
  • Supporter
  • *
  • Kontroler scenerii
  • Administrator SWDR
  • Wiadomości: 87
  • Siła reputacji: 72
  • inomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezesinomushis prezes
  • Distance Travelled: 1062 km
  • Trains Routed: 444
Odp: Brak możliwości nastawienia manewru w SCS
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2018, 12:59:35 »
Innymi słowy - semafory na tych stacjach nie pozwalają podawać sygnałów manewrowych oraz nie ma tam oddzielnych tarcz manewrowych.
Prace manewrowe prowadzi się poleceniami "Do mnie", "Ode mnie".
Podczas pracy manewrowej prowadzonej w ten sposób maszynista może pominąć semafor wskazujący sygnał S1 Stój na wyraźne ustne polecenie dyżurnego - nie potrzeba tutaj rozkazu pisemnego.
W przypadku takiego wyjazdu za semafor manewruje się do wskaźnika W5 - granica przetaczania lub do miejsca wskazanego przez dyżurnego ruchu, np. "Semafor A można pominąć, manewr za pierwszy rozjazd".

Szczegóły dotyczące wykonywania prac manewrowych znajdziesz w tej instrukcji: http://kolej.krb.com.pl/r1/rozdz2.htm - szczególnie §14.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2018, 13:02:03 wysłana przez inomushis »

Offline Wodnik

  • User
  • Wiadomości: 2
  • Siła reputacji: 5
  • Wodnik pracownik torowy
  • UWAGA!!! NISZCZE CHAT W GRZE 😜
  • Distance Travelled: 487 km
  • Trains Routed: 3
Odp: Brak możliwości nastawienia manewru w SCS
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwiecień 2018, 12:28:10 »
Dzięki nareszcie będę mógł menewrować na stacjach
Mam tylko przyjaciół czyli pociągi