Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Tryb edytora / Odp: Poradnik budowania scenerii w edytorze - ocena społeczności.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MaciejakS dnia Dzisiaj o 00:45:44 »
Dobrze, wezmę pod uwagę to i postaram się na to zwrócić uwagę w przyszłości w kolejnych odcinkach. Są metody na to by wstawić, ale po co gdy można zastosować wstawienie semafora zalecane?
2
Tryb edytora / Odp: Poradnik budowania scenerii w edytorze - ocena społeczności.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ugulele dnia Dzisiaj o 00:38:14 »
Skoro mamy się przerzucać to:
Po kolei. Są metody na to, aby wstawić semafory wyjazdowy przy międzytorzu 4 metry. Niekoniecznie tak jak Ci się wydaje. Tutaj bym prosił jednak o przemyślenie.

Co do kwestii flexów - błędem to nie jest i nikogo nie obsmaruję, za to że to zrobił na swojej scenerii, ale jak uczyć to nie najlepiej jak można, a nie przy użyciu półśrodków? Zauważ też, że jak widzę flexa to muszę przeanalizować, czy jest to odcinek prosty, czy krzywy, co zabiera dodatkowy czas. Nie jest to wg mnie zbędne czepialstwo, ale dopóki po drugiej stronie barykady między twórcami a sprawdzającymi nie zasiądziesz, to mam wrażenie że nie zrozumiesz. Poza tym - poradnik nie jest zbiorem odczuć i przemyśleń, tylko wytycznych przełożonych  na język bardziej zrozumiały. Tutaj nie ma miejsca na dywagacje - nie wiesz, to zapytaj. Oglądający nie zwróci uwagi, na to że powiedziałeś, że jest to Twoje odczucie, choćbyś zaznaczył to jeszcze 20 razy po drodze tylko zrobi to i już.

Co do dopisku. Mógłbym, ale post byłby 4 razy dłuższy. Nie płacą mi za analizę sekunda po sekundzie. Traktuj to jako ukłon w Twoją stronę, a nie moją złośliwość bo jej tu nie ma.
3
Tryb edytora / Odp: Poradnik budowania scenerii w edytorze - ocena społeczności.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MaciejakS dnia Dzisiaj o 00:22:26 »
Cytuj
Zachęca do stosowania flexów w miejsc trywialnych, gdy ich eliminacja trwa 5 sekund, a dodatkowo niepoprawnie autor sugeruje, iż należy używać tylko rozjazdów R300 1:9 do budowy głowicy. Jest to nieprawda, gdyż zabudowanie rozjazdu na trapezie o międzytorzu 4 metrów rozjazdy R300 nie powinny zostać użyte, a właśnie R190.

Akurat chciałbym zanegować to, o czym napisałeś. Nie powiedziałem że innych rozjazdów nie może być na głowicy. Poza tym zaznaczyłem wyraźnie, że robię taką a nie inną scenerię. Poza tym nie ma tam nigdzie R190 tylko R300 bo w międzytorzu nie masz 4 metrów, tylko 5 metrów. Nie wiem jak chciałbyś wstawić semafor wyjazdowy przy 4 metrach międzytorza, mimo że poza tym i tak na sceneriach w rzeczywistości stosuje się układ torowy, nie mówiąc już o tym że wyraźnie mam na celu ukazanie przykładowego modelu stacji. Ale rozumiem jak najbardziej, biorę pod uwagę te wszystkie uwagi do siebie i dlatego będą też odcinki analizujące inne scenerie, żeby pokazać jak to wygląda na różnych stacjach.
Stwierdzenie, że "Nie powinny" to prawda, ale to w rzadkim przypadku.

I nie rozumiem także, dlaczego stosowanie flexa 5m w połączeniu toru z rozjazdem (w prostej linii) jest problemem? Do tej pory wstawianie prostych odcinków w tor (który po prostu w pewnych miejscach nie wykrywa, że powinien zostać połączony z innym torem, nawet jak jest na tej samej współrzędnej kierunkowej)? Czy powoduje to skrzywienie toru? nie. Czy powoduje, że sceneria będzie gorsza? Nie. Dowalanie się tylko dlatego, że to 5m PROSTY flex jest zbędnym czepialstwem. Ja naprawdę nie zabraniam zrobić lepszego poradnika, staram się to przedstawić w jak najprostszy sposób. Zaznaczam wyraźnie, że są to w moim odczuciu dobre zachowania, miejąc także na uwadze to jak powinna wyglądać taka sceneria w oparciu o Ie-1. Chyba użycie sformułowania "Polecam" czy "Dla mnie wygodniej" w tej sytuacji wystarczy dla jasnego zrozumienia przekazu. Nie mówię, że jest to jedyne rozwiązanie, a jest to rozwiązanie dla mnie najprostsze.

Tak, opisałem to dosyć ogólnikowo, ale nie zgodzę się, że błędnie. Większość sytuacji opiszę w kolejnych odcinkach (na pewno nie w #2), dziękuję za to że wspomniałeś o wstawce prostej, dodam do tego adnotację w filmiku.

Cytuj
I tak mogę pisać i pisać.
No właśnie nie wiem po co ten dopisek. Wymień wszystkie błędy, to wszystkie wezmę pod uwagę żeby je wyjaśnić, jeżeli rzeczywiście są to błędy, a nie widzimisię. Widzimisię nie równa się poprawność według PLK. Największym problemem jest też właśnie to, że jeżeli rzeczywiście są to błędy, to nie wymieni ich się konkretnie w piśmie, tylko rzuci ogólnikiem.

P.S. Szczegółowy odcinek o rozjazdach pojawi się po drugim odcinku
4
Tryb edytora / Odp: Poradnik budowania scenerii w edytorze - ocena społeczności.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ugulele dnia Wczoraj o 23:24:34 »
Z przykrością muszę oznajmić, iż o ile pierwszy poradnik wyglądał obiecująco (poza drobnymi niedociągnięciami, takimi jak brak objaśnienia skosu łuku, oraz jego kąta). To drugi poradnik już ma ich dużo więcej i jest obsiany błędami. Zachęca do stosowania flexów w miejsc trywialnych, gdy ich eliminacja trwa 5 sekund, a dodatkowo niepoprawnie autor sugeruje, iż należy używać tylko rozjazdów R300 1:9 do budowy głowicy. Jest to nieprawda, gdyż zabudowanie rozjazdu na trapezie o międzytorzu 4 metrów rozjazdy R300 nie powinny zostać użyte, a właśnie R190. Ponadto używanie z rozjazdami R190 funkcji anligment, oraz wykonanie przy pomocy tej funkcji trapezu działa jak najbardziej poprawnie. Szkoda, że autor nie opowiedział o większej ilości rozjazdów, gdyż głowice wykonuje się z różnych typów rozjazdów. Nic też nie ma o minimalnych wstawkach między rozjazdami. I tak mogę pisać i pisać. Przykro mi oceniać to tak negatywnie, ale być może przyszłe odcinki warto przedyskutować z ludźmi, którzy znają się w tym temacie bardziej? Inaczej będą powstawać kolejne stacje zawierające babole, tylko tym razem z dopiskiem - bo na poradniku Maciejaka tak było... Ja też przyznam się, że od czasu do czasu coś wydzbanie na odcinku u siebie, ale zawsze staram się to prostować. Mam nadzieję, że takie sprostowanie tego odcinka pojawi się w najbliższym czasie, najlepiej zanim powstanie drugi odcinek, względnie tuż po nim.
5
Dyskusje / Odp: Wykolejenie w dziwny sposób
« Ostatnia wiadomość wysłana przez chinczyk dnia Wczoraj o 21:00:28 »
Powodem mogło być też najechanie na sekcje bezpradowa wcześniej nie ustawiając nastawnika na 0.

6
Pomoc techniczna / Odp: "Zamrożenie" podczas wyjazdu z Piaskowa.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomaszek_Lodz dnia Wczoraj o 19:52:54 »
Podziękował i do zamknięcia.
7
Dyskusje / Odp: Wykolejenie w dziwny sposób
« Ostatnia wiadomość wysłana przez szatan dnia Wczoraj o 19:40:50 »
Obstawiam że przez przypadek nacisło się "o" podczas jazdy na tylko tylnym patyku.
https://git.td2.info.pl/td2dev/simulator/-/issues/1904
No , tak , ale co konkretnie z tego można wywnioskować ?  Myślę, że to ważne, aby w prostym języku to wyjaśnić.
8
Dyskusje / Odp: Wykolejenie w dziwny sposób
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dulson dnia Wczoraj o 19:13:42 »
Obstawiam że przez przypadek nacisło się "o" podczas jazdy na tylko tylnym patyku.
https://git.td2.info.pl/td2dev/simulator/-/issues/1904
9
Dyskusje / Issue/Problem: Wykolejenie w dziwny sposób
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Igoreq dnia Wczoraj o 18:11:06 »
Dobry.
Wczoraj jadąc szlakiem Ki na Grabowie, miałam mijankę z wjeżdzającym do stacji (Ja wyjezdzalam torem prawym), Elka mrugnęła światłami, ja ze swojej głupoty również włączyłam i wyłączyłam jeden z reflektorów I tu nagle wykolejenie. Ktoś wie o co chodzi? Powód wykolejenie to coś poszło nie tak.
10
SPK / Odp: Symulator Pulpitu Kostkowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Atmosferyczny dnia Wczoraj o 15:51:39 »
W jaki sposób przełożyłeś zwrotnicę?
Strony: [1] 2 3 ... 10