Aplikacje > SPE

DevBlog: SPE - Symulacja usterek

(1/1)

Ares28:


Symulacja usterek
Drodzy użytkownicy,

Wraz z nadchodząca aktualizacją do programu SPE zostaną dodane generowane losowo usterki urządzeń przytorowych.

Obecnie zaimplementowane zostały następujące usterki:

Licznikowa sekcja niezajętości:

* Awaria systemu niezajętości
* Tendencja do nieprawidłowego zliczania liczby osi (znacznie zwiększona szansa wystąpienia usterki "Błędny bilans osi")
* Błędny bilans osi
Obwód torowy:

* Awaria systemu niezajętości
* Stałe wykazywanie zajętości
* Mruganie zajętości
Sygnalizator:

* Przepalenie żarówki światła zezwalającego
* Przepalenie żarówki światła zabraniającego
* Przepalenie żarówki pasa świetlnego
* Przepalenie żarówki wskaźnika wyświetlanego
Zwrotnica:

* Trwały brak kontroli położenia w plusie/minusie (100% szansy na wystąpienie usterki "Utrata kontroli po przestawieniu")
* Tendencja do utraty kontroli w plusie/minusie (znacznie zwiększona szansa wystąpienia usterki "Utrata kontroli po przestawieniu")
* Utrata kontroli po przestawieniu

Naprawianie usterek
Jeśli zauważysz nieprawidłowe działanie, któregoś z elementów infrastruktury bądź urządzeń sterowania ruchem to możesz w każdej chwili wezwać techników i automatyków by przyjrzeli się sprawie. Służy do tego dedykowane menu z listą obiektów.


Jednak naprawa może trochę potrwać. O terminie jej zakończenia zostaniesz powiadomiony specjalnym oknem dialogowym.Menu ustawień
Oczywiście korzystanie z wyżej wymienionych urozmaiceń nie jest obligatoryjne. Prawdopodobieństwo usterki będzie można zmniejszyć albo nawet całkowicie je wyłączyć. Prawdziwi wyjadacze będą mogli natomiast utrudnić sobie rozgrywkę zwiększając szansę na wystąpienie usterki.

Zmienić można także czas trwania naprawy oraz podgląd usterek i zaznaczenie na liście obiektów, które zostały uszkodzone.Parę uwag od autora
Zaimplementowane w programie SPE usterki nie są kompatybilne z tymi zasymulowanymi w symulatorze. Nie należy używać programu SPE z włączonymi usterkami TD2!

W niedalekiej przyszłości wspólnie z trenerami zamierzamy przygotować poradnik na temat postępowania w przypadku poszczególnych awarii.


Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o możliwościach i obsłudze programu to zachęcam do zapoznania się z tworzoną na bieżąco instrukcją programu.

Miejsce na pytania do autora.

Dyskusja na temat projektu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod