Aplikacje > SPK

Jak używać edytora SPK?

(1/2) > >>

pseudo_studios:
Witam. Obecnie wykorzystuje SPK aby się poduczyć się do obsługiwania SPK w TD2. Może ktoś napisać/podlinkować instrukcje dot. edytora SPK i dodawaniu w nim przebiegów?

Za odpowiedzi dziękuje

kierownik_z_ulicy:
https://wiki.td2.info.pl/index.php?title=Instrukcja_SPK

pseudo_studios:
nie ma tam instrukcji edytora :(

PilotHN:
Przebiegi edytuje się dość prosto: Dla odpowiedniego sygnalizatora np. XX_D (gdzie XX to kod posterunku zapowiadawczego), pierwsze okienko to pole "startu", czyli tor, przy którym stoi semafor, np 'XX_It1', . Kolejne pola to izolacje (muszą pokrywać się z tymi "na gruncie" czyli w torach na scenerii, przez które przebiega dany przebieg, np. XX_Iz5 XX_Iz6 XX_ItA. Kolejne okienko to przejazdy, jeżeli są utwierdzane w przebiegach, np. 'P10100'. Kolejne to rozjazdy w przebiegu, np. XX_5ab+ XX_5cd- XX_6+', bo krzyżowe trzeba osobno. Na koniec jest prędkość, semafor następny (ewentualnie) i odcinek docelowy, np. XX_YY (nazwa szlaku).

Natomiast sam chciałbym się dowiedzieć (bo bazuję na innych pulpitach):
1: Do czego służy "sekcja przebiegu", jak się jej używa i jaka a kostka zwalnia ten przebieg? Np. na Wielichowie jest szlakiem wewnętrznym.
2: Jakie są prawidła blokady liniowej i CO DOKŁADNIE należy wpisać w poszczególne pola odpowiednich kostek, żeby blokada działała prawidłowo, zarówno na szlakach zewnętrznych jak i wewnętrznych. I jak ewentualnie to przetestować...

Pozdrawiam :)

Egzorcysta:
Lekko odkopię, ponieważ nikt się nie odniósł do powyższej wiadomości, więc pozwolę sobie również zadać pytanie tutaj.

Czy jest możliwość przetestowania blokady liniowej i semaforów wyjazdowych z uruchomioną już stacją (opcja pomijania blokad działa tylko do testowania pulpitu na sucho)? Czy jednak potrzebuję odpalać SWDR i potrzebuję inne stacje żeby sprawdzić wyjazdy?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod