Autor Wątek: Zlot zespołu TrainDriver2 2023  (Przeczytany 4698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _l0stfake7

 • Zarząd
 • Administrator
 • Developer
 • Weteran
 • Naczelnik deweloperów
 • Sponsor
 • Grupa VIII
 • *
 • Wiadomości: 182
 • Siła reputacji: 116
 • _l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes_l0stfake7 prezes
 • (∩ⴲ ε ⴲ)⊃━☆゚.*
  • kajmanzzaokladki.pl
Zlot zespołu TrainDriver2 2023
« dnia: 20 Maja 2023, 19:45:35 »
    W miniony weekend (12-14 maja) odbył się zlot członków zespołu TrainDriver2. Piątkowe popołudnie upłynęło głównie pod znakiem oczekiwania na przybycie kolejnych uczestników imprezy na miejsce noclegu. Wieczorem natomiast biesiadowaliśmy przy ognisku bawiąc się do późnych godzin nocnych.

    Sobota to najbardziej aktywny dzień. Rozpoczęliśmy ją od wizyty na stacji kolejowej w Międzychodzie, gdzie podziwialiśmy niecodzienną konstrukcję - bramkę sygnałową z kształtowymi semaforami wjazdowymi z kierunków Zbąszynia, Rokiernicy i Szamotuł.

Spoiler: pokaż


    Następnie udaliśmy się do Stefanowa, gdzie mieliśmy możliwość odwiedzenia Kolejowej Izby Pamięci udostępnionej nam przez działaczy z “Stowarzyszenia Miłośników Kolejnictwa "Stacja Stefanowo". Wspomniana izba bogata jest w pamiątki szeroko związane z koleją, kolejarzami, wyposażeniem stacji i sygnalizacji kolejowej. Na terenie stacji znajduje się parowóz Tkt48-147 i oryginalnej konstrukcji latarnia z nazwą stacji.


Spoiler: pokaż


    Kolejnym celem naszej podróży była Parowozownia w Wolsztynie, gdzie o godzinie 18 rozpoczynała się Noc Muzeów. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje, w tym przejazd drezyną ręczną, zwiedzanie sali muzealnej czy wyjątkowo oświetlonej hali parowozowej.

Spoiler: pokaż
    Ostatnim punktem w sobotnim planie była stacja kolejowa w Świętnie, gdzie działacze z “Towarzystwa Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni” na czele z prezesem w osobie UAZownika również zorganizowali wydarzenie pod szyldem Nocy Muzeów. Do dyspozycji odwiedzających udostępniono pomieszczenie dyżurnego ruchu z nastawnicownią oraz izbę muzealną wypełnioną po brzegi przedmiotami związanymi z koleją. Punktem kulminacyjnym były godziny wieczorne, kiedy na stacji zapadł zmrok, który uwidocznił licznie zgromadzone punkty świetlne, na które składały się naftowe lampy wskaźnikowe, sygnały końca pociągu, lampki warsztatowe a także lampy sygnałowe i zwrotnicowe.Od lewej górny rząd: bogus_pb, _l0stfake7, kojonek2, maluch95, UAZownik, trichlor, janoxxx, radocha26, sabyryn, xoorbes
Od lewej dolny rząd: coyotek, stasiu, marbas83, babisz_fajny, peter0133, Kasia, marcin_s, thundo, ares28, Basia    W niedzielę udaliśmy się w kierunku Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, gdzie wraz z przewodnikiem zmierzyliśmy się z podziemną trasą ekstremalną, która przebiegała przez liczne fortyfikacje, bunkry i tunele oraz stacje kolejowe.


Spoiler: pokażhttps://kajmanzzaokladki.pl
"Jaka jest cena kłamstw? Nie chodzi o to, że mylimy je z prawdą, ale o to, że usłyszawszy dość kłamstw, przestajemy rozpoznawać prawdę w ogóle. Co wtedy? Porzucamy nadzieję na poznanie prawdy i zadowalamy się opowieściami"
"To słuszność idei może nas zaprowadzić do sukcesu, a nie liczba jej wyznawców."