Dział ogólny > Stowarzyszenie

Stowarzyszenie TTSK

(1/1)

xoorbes:
Projekt TrainDriver 2 został ogłoszony przez MarcinW na forum ISDR 21 maja 2015 roku. Od tamtej pory przeszedł on bardzo długą i wyboistą drogę, aby dojrzeć na tyle mocno, że niezbędna stała się jego formalizacja w postaci stowarzyszenia. Niestety ekipa która rozpoczęła ten projekt nie przetrwała próby czasu, ale ich ale ich praca nie poszła na marne. Projekt trafił w ręce grupy równie ambitnych osób, która stale go rozwija.

Prowadzenie projektu społecznościowego jest ogromnym wyzwaniem w szczególności, gdy zaangażowana grupa składa się z dziesiątek osób, a z owoców jej pracy korzystają tysiące. Niemal cztery lata temu rozwój symulatora stanął pod znakiem zapytania, nastąpił kolejny rozłam w zespole w wyniku którego część osób z niego odeszła. Pół roku po tym wydarzeniu przyszło następne, po którym postanowiliśmy wprowadzić głębokie zmiany w wewnętrznej strukturze zespołu i podjąć prace nad jego stabilizacją. Podczas zebrania grupy osób zainteresowanej dalszym rozwojem projektu, została zaprezentowana nowa koncepcja struktury zespołu i sposobu jego działania. W wyniku przedstawionych zmian powołaliśmy  Zarząd, który odpowiada za całość projektu oraz Naczelników, którzy odpowiadają za poszczególne piony w ramach zespołu. Po roku działania w takiej strukturze, doszliśmy do wniosku że zmiana ta się sprawdza, a obrany przez nas kierunek został w pełni zaakceptowany przez zespół. W kolejnym kroku postanowiliśmy jeszcze bardziej uodpornić projekt na potencjalne zawirowania. Zaczęliśmy się zastanawiać nad formalizacją naszych struktur. Równolegle, zaczęliśmy też zauważać potrzebę posiadania “osobowości prawnej”, aby móc zacząć rozmawiać z innymi podmiotami z branży. Podjęliśmy więc decyzję o rozpoczęciu prac nad stowarzyszeniem, które powinno zapewnić nam wszystkie narzędzia niezbędne do stabilizacji i wzmocnienia projektu. Jednocześnie jest to też najlepsza forma działalności z punktu widzenia społeczności korzystającej z owoców naszej pracy. Po wielu miesiącach przygotowań, w czerwcu 2021 roku złożyliśmy do Sądu dokumenty niezbędne do rejestracji stowarzyszenia i ostatecznie 9 listopada 2021 uzyskaliśmy wpis w rejestrze KRS.

Dzisiaj, formalnie udostępniamy stronę Stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że będzie ona dla Was cennym źródłem informacji. Strona będzie stale rozwijana i uzupełniana.

Dziękuję również z tego miejsca wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania Stowarzyszenia TTSK.

XoorbeS

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod