Dział pomocy > Tryb mechanika / Dyżurnego ruchu

Oznaczenia szlaków w SPE

(1/1)

Panpociong123:
Witam!
Ogólnie to mam problem bo nie wiem gdzie na pulpicie SPE jest dany szlak bo na SCS są oznaczone i wiem gdzie wyprawić pociąg a na SPE nie wiem :-\.

Zmieniono tytuł wątku na bardziej opisowy /Ares

Rendzi20:
 Szlaki są wyraźnie oznaczone zaznaczyłem ci je strzałkami   i kolorowymi kółeczkami


matix78:
Witaj!
Na SPE nazwy szlaków są napisane w postaci skrotow 1 literki znajdujacych sie najdalej czyli tych liter zewnetrznych nie wewnetrznych z tego co wiem i jak masz np. szlak WK to pierwsza literka odpowiada za szlak i patrzysz sobie w swdr że to szlak WD jest, jak masz KN to pierwsza literka z brzegu to N i tak samo z innimi. Mysle ze jakoś pomogłem :P

Ares28:
Zapoznanie się ze scenerią i rozlokowaniem szlaków leży w gestii osoby rozpoczynającej dyżur. Proszę otworzyć plik w edytorze i zobaczyć jak się sprawy mają w przypadku wątpliwości.

Odnośnie oznaczeń torów szlakowych, zastosowano konwencję stosowaną w rzeczywistości, w której tor ma oznaczenie dwuliterowe, gdzie pierwsza litera pochodzi z jednego a druga z drugiego posterunku. Kolejność liter wyznacza kierunek wzrostu kilometraża. Stąd np w Krzemienicach tory z posterunku WD do Krzemienic mają oznaczenia 1WK i 2WK. Tak samo sławny tor między Sprową a Starzynami to 1SS. You get the idea.

Panpociong123:
Bardzo wam dziękuję! :D :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod