Train Driver 2

Devs => Archiwum administracji => Administracja => Zgłoszenia – tickety => Wątek zaczęty przez: Witek w 21 Kwiecień 2018, 17:34:07

Tytuł: Możliwość schowania ,,pomocy" przez maszynistę.
Wiadomość wysłana przez: Witek w 21 Kwiecień 2018, 17:34:07
Mówiąc o pomocach maszynisty, chodzi mi tu o te słupki, do nastawnika jazdy, nastawnia kierunkowego, bądź hamulca.
Myślę, że nie jestem jedyną osobą w tej ,,Tedekowej" społeczności, która o kolei myśli dość poważnie, a także poważnie myśli o tym, aby pracować jako maszynista w jakiejś spółce.
 W takim przypadku wydaje mi się więc, że już w symulatorze przydatna jest umiejętność posługiwania się przyrządami znajdującymi się w lokomotywie (chociażby, na początek, używać miał ich za pośrednictwem klawiatury), a nie za pomocą słupków na których wszystko pięknie jest zobrazowane - jaka pozycja nastawnika, jaka pozycja kranu hamulcowego, ile powietrza w przewodzie itp.
Wiem, że można z tego nie korzystać i nie zwracać na to uwagi, ale wydaje mi się to jednak dość uciążliwe i mi osobiście przeszkadza jeśli nie korzystam z tego.
Wiem jednak również, że nie każdy do tego tak podchodzi. Niektórym dobrze jest tak, jak jest - za pomocą tych słupków. Ja nic do tego nie mam, w żadnym wypadku, ale aby wszyscy byli zadowoleni, to myślę, że dobra opcją jest dodanie możliwości schowania konkretnych słupków w ustawieniach.
Taka błaha rzecz w sumie, ale chyba dość dobra.
Co o tym sądzicie? ;)
Tytuł: Odp: Możliwość schowania ,,pomocy" przez maszynistę.
Wiadomość wysłana przez: Coyotek w 21 Kwiecień 2018, 17:45:22
W opcjach masz coś takiego jak "HUD" i takowa funkcja ukrywa te "słupki". To dla właśnie takich osób jak ty, które chcą mieć więcej realizmu i działać samodzielnie.

Przy okazji prac nad nowymi wersjami, implementowana jest rozszerzona pomoc, gdzie przy danym np. przełączniku pokaże się jego funkcja oraz istniejąca wartość. Ma to na celu wspomóc osoby, które niekoniecznie sobie jeszcze radzą z samodzielną obsługą w kabinach.