Ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem proponowanej zmiany w regulaminie?

TAK
46 (59%)
NIE
32 (41%)

Głosów w sumie: 78

Głosowanie skończone: 15 Wrzesień 2017, 16:16:23

Autor Wątek: Idea/Pomysł Zabronione dyżurowanie bez sprawnego mikrofonu  (Przeczytany 1685 razy)

Online Ares28

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 98
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Distance Travelled: 1906km
  • Trains Routed: 769
Idea/Pomysł Zabronione dyżurowanie bez sprawnego mikrofonu
« dnia: 08 Wrzesień 2017, 02:59:34 »
W wyszukiwarce znalazłem także ten wątek, jednakże został on już zamknięty, a problem milczących dyżurnych powrócił.
O ile moderacja uzna to za stosowne, proszę o połączenie obydwu wątków i przeniesienie zbiorczego tematu do działu "zgłoszenia".

2.16 Do czasu wydania nowej wersji SWDR wzorowanej na ©SEPE SWDR, obowiązkiem dyżurnego jest Obecność na Wersji TESTOWEJ SWDR 3 oraz obecność na serwerze TEAM SPEAK 3.
~regulamin TD2

Proponuję następującą zmianę w powyższym punkcie regulaminu:

2.16 Do czasu wydania nowej wersji SWDR wzorowanej na ©SEPE SWDR, obowiązkiem dyżurnego jest Obecność na Wersji TESTOWEJ SWDR 3 oraz obecność i możliwość komunikacji głosowej na serwerze TEAM SPEAK 3. Oznacza to, że od dyżurnego wymaga się posiadania sprawnego mikrofonu i słuchawek / głośników w celu prowadzenia telefonicznego zapowiadania pociągów.

W ostatnim tygodniu nagminnie pojawiają się osoby, które zapowiadają pociągi poprzez pisanie na czacie na TSie albo sprzedawanie zaczepek inny dyżurnym. Takie sytuacje znacząco utrudniają ruch, oraz negują sens powyższego punktu regulaminu, który powstał z zamysłem obowiązku komunikacji głosowej między dyżurnymi. Wczorajszego dnia byłem świadkiem sytuacji w której dyżurny bez mikrofonu zakorkował Szymanki, tylko dlatego, że zamiast zapowiadać pociągi pisał dyżurnym na czacie albo prosił mechaników aby... sami siebie zapowiedzieli...  ??? Ręce opadają.  >:(
W trakcie prowadzenia ruchu, szczególnie na bardziej ruchliwych stacjach, albo sceneriach kształtowych, na których trzeba latać za wajchami dyżurny nie ma czasu non stop minimalizować gry aby zobaczyć kto coś napisał na czacie. Komunikacja głosowa to jednak mus i kluczowa esencja telefonicznego zapowiadania pociągów.

« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2017, 03:04:46 wysłana przez Ares28 »

Offline Marcin_S

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Siła reputacji: 63
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Kontroler scenerii
    • Domowy symulator EU07
  • Distance Travelled: 1718km
  • Trains Routed: 178
Odp: Idea/Pomysł Zabronione dyżurowanie bez sprawnego mikrofonu
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrzesień 2017, 12:40:58 »
Z mojej strony jest pełne poparcie. Istotnie, jest to dość uciążliwe, a wręcz irytujące. Raz te zaczepki, a dwa ciągłe pisanie na czacie. Zdarza się niejednokrotnie taki spam na czacie, że dyżurny podczas prowadzenia ruchu nie jest w stanie co chwilę sprawdzać, czy pytanie o wolny szlak tyczy się jego. Pytanie przepada w gąszczu wiadomości, a pociąg czeka.

Domyślam się, że zaraz odezwą się głosy, że nie każdy ma mikrofon. Pragnę nadmienić, iż w miarę "ludzki" mikrofon z marketu to koszt rzędu 20zł. Także myślę, że ewentualny taki zakup nie byłby zbyt obciążający domowy budżet.
- PKP Cargo S.A. Centralny Zakład Spółki -

Online Aseru

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 31
  • Aseru dyżurny ruchuAseru dyżurny ruchuAseru dyżurny ruchuAseru dyżurny ruchuAseru dyżurny ruchuAseru dyżurny ruchu
  • Byle do Piątku
  • Distance Travelled: 3014km
  • Trains Routed: 346
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrzesień 2017, 13:00:45 »
Stanowczo popieram. Kolegów bez mikro zapraszamy za nastawnik  ;)

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 180
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 5664km
  • Trains Routed: 2096
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrzesień 2017, 13:29:49 »
Ja tylko dodam, że proponowany punkt regulaminu nie wymusza używania mikrofonu i słuchawek, a jedynie ich posiadanie. Jest to jednak pewna różnica.
Mam nadzieję że pójdzie do kosza ze względu na nazwę, też nie miałeś co wymyślić tylko tego toruńskiego pedofila, nieroba i złodzieja. Na sam widok tego nazwiska otwiera mi się nóż w kieszeni.
@ICC jak zawsze w formie

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 199
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 8054km
  • Trains Routed: 3018
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrzesień 2017, 13:34:46 »
A ja jestem przeciw! Osobiście stwierdzam, że: " Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy", bo czat na TS3 niczym nie różni się od czatu w SWDR 1. Jedyna zmiana to zakaz używania zaczepek i czatu ogólnego do zapowiadania pociągów.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Online Ares28

• Supporter
  • *
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrzesień 2017, 13:51:16 »
Osobiście stwierdzam, że: " Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy"

Kto niby jest tą "złą baletnicą"? O mnie tak mówisz? O Husarzu, który jest instruktorem dyżurnych? A może o Marcinie, który pracuje na kolei?

bo czat na TS3 niczym nie różni się od czatu w SWDR 1. Jedyna zmiana to zakaz używania zaczepek i czatu ogólnego do zapowiadania pociągów.

To po co w ogóle używać TSa skoro wszystko można pisać. Mamy shoutbox, mamy czat w SWDR, po co jeszcze TS3 opłacać?

Zapowiadanie na czacie nie jest, nie było i nie będzie normalną praktyką.

Dodano: 08 Wrzesień 2017, 13:53:25

Ja tylko dodam, że proponowany punkt regulaminu nie wymusza używania mikrofonu i słuchawek, a jedynie ich posiadanie. Jest to jednak pewna różnica.

Wymaga używania w/w w celu prowadzenia telefonicznego zapowiadania pociągów.  8) W sytuacji awaryjnej może się zdarzyć, że ktoś jeden, max dwa pociągi zapowie innymi środkami. Ale jak ktoś wchodzi i cały dyżur spędza stukając na czacie i utrudniając w ten sposób ruch na swojej oraz innych sceneriach to za to powinny być ostrzeżenia.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2017, 13:54:19 wysłana przez Ares28 »

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 67
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrzesień 2017, 14:06:10 »
Śmiem się wypowiedzieć, choć w grze ostatnio właściwie się nie udzielam i nie pojawiam, jednak temat stanowi dla mnie dość dotkliwą sprawę. Fakt, podstawowy mikrofon i słuchawki to nie problem, tu się zgodzę... Problemem jednakże, w moim (i zapewne nie tylko) przypadku jest przestrzeń domowa. Nie każdemu domownikowi musi podobać się fakt, że gadam sobie do komputera (po za gadającym nikogo nie interesuje jaki jest cel gadania). Stąd mnie nikt nigdy jeszcze w TD2 nie słyszał i zapewne nigdy nie usłyszy, a grało się większości z Was ze mną raczej dobrze. Czyż nie?
Projekt LCS Jastrzębie - 20%
Poprawki w toku...

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 173
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 3563km
  • Trains Routed: 1477
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Wrzesień 2017, 14:06:44 »
Jestem za! Poke'i zrzucają wszystko do pulpitu i wymuszają pokazanie tsa, a Ty w trakcie układania Rj... Ponadto powoduje to opóźnienia pociągów, jak wspomniał Marcin. Albo w tę, albo we w tę... Bo taki rozstrzał szkodzi. A maszyniści mają swój czat w grze.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2017, 14:08:16 wysłana przez Neodokuran »
Bździno ----> 47% (Układ torowy-100%, Otoczenie-10%, Elektryfikacja-78%, Pulpit-0%)

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 18
  • hulek zwrotniczyhulek zwrotniczyhulek zwrotniczy
  • Ekspert ds. Edytora
  • Distance Travelled: 1291km
  • Trains Routed: 210
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Wrzesień 2017, 14:22:33 »
Jestem ZA ! Ostatnio wróciłem do dyżurowania. TS jest odzwierciedleniem Radiotelefonu. Train Driver 2 jest symulatorem i ma być zbliżony do reali, które występują na Polskich Kolejach. Czy w realu też dyżurny zapowiada pociąg na piśmie, raczej nie. Każdy kto zasiądzie w budce na stacji i wejdzie na TS i będzie zapowiadał pociągi na piśmie, powinien zostać w trybie natychmiastowym usunięty z dyżurki dopóty, dopóki nie zaopatrzy się w zestaw słuchawek i mikrofonu. Jest to uciążliwe kiedy ustawiasz przebieg, czy tworzysz RJ, a tu nagle ktoś się pyta o drogę wolną na czacie, a po chwili ponownie będzie Cię wywoływał ponieważ on musi szybko puścić pociąg, a ty musisz wszystko zminimalizować do paska i rzucić, bo ktoś jest niecierpliwy.  ??? ??? ::)
PROJEKTY: Coś się tam buduje ;)
Najlepszym lekarstwem na kłamstwo, jest PRAWDA !

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Wrzesień 2017, 14:44:20 »
BEz zmiany tego:
2.5 Kanały publiczne R1 - R8 służą wyłącznie do komunikacji radiotelefonicznej w symulatorze (SWDR/TD2), dopuszczone są inne rozmowy jeśli nie utrudniają komunikacji DR/maszynista.
Cała ta dyskusja jest bez sensu ;). W większości przypadków maszyniści nie dadzą dojść do głosu dyżurnym.
PS cały ten temat to: "Uniemożliwienie grania na serwerze publicznym" i stoi w sprzeczności z tym co MarcinW miał na myśli tworząc projekt: Darmowy symulator z ewentualną nieobowiązkową opłatą na serwer.
Jeśli panowie ściszyć TS'a, wyłączyć powiadomień, które wam tak przeszkadzają to sorry, ale może wy zrezygnujecie z dyżurki?
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2017, 14:48:11 wysłana przez Kacper9 »
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Online Ryszard

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 87
  • Ryszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezes
  • Distance Travelled: 2673km
  • Trains Routed: 687
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Wrzesień 2017, 14:45:59 »
No to właściwie po kiego maszyniści wchodzą na TS'a, skoro jest czat w grze? Może usuńmy czat w grze, bo powolutku to traci sens.
Projekt Wejherowo -> WiP

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 26
  • chudya nastawniczychudya nastawniczychudya nastawniczychudya nastawniczychudya nastawniczy
    • Stronka o mnie
  • Distance Travelled: 1036km
  • Trains Routed: 169
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Wrzesień 2017, 14:47:46 »
Warunki mam podobne, jak greg86 i całkowicie się z nim zgadzam. Jak zrozumiałem, TS miał być obowiązkowy jedynie do czasu opracowania nowego SWDR, ale jak widzę nie w tym kierunku to zmierza. Ktoś tu zaprasza za nastawnik... traktuję to niemal jak żart. Kilka dni po kolei próbowałem się przejechać. Raz mi się udało wejść - wyskoczył babol między sceneriami zaraz po pierwszej stacji. Myślę "trudno; gra jest przecież darmowa i się zdarza". W pozostałych przypadkach nie udało mi się nawet wejść na maszynę, bo spawny pozamykane. W ten sposób ani dyżurnym nie będę, ani na loku nie pojeżdżę. Zaglądam tu jeszcze tylko z przyzwyczajenia. Trochę to smutne, bo kiedy tu przyszedłem, było naprawdę fajnie.
Artur

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Wrzesień 2017, 14:59:39 »
DO mnie np niektórzy muszą pisać przez SWDR, bo na TS3 mam ich, a jakże zablokowanych i nie ma problemu.
[ciach]
sami siebie zapowiedzieli...
[ciach]
W kilku przypadkach sam siebie musiałem zapowiadać i problemu nie było, ale wcinanie się w regulaminowe dyskusje, bo dyżurni to jacyś panowie/szlachta (pozdrawiam ICC) to nie halo.
Ares Ty chcesz wprowadzić właściwe płatną dyżurkę, a ja stoję okoniem i uważam, że słusznie.
JA bez problemu prowadzę ruch z takimi osobami (aczkolwiek parę osób się doigrało blokadą w kontaktach i powiem tak: mają heńki problem. Da się? Da się!

Offline zaopatrzony

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 80
  • zaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezes
  • Szanuj mnie a też będziesz szanowany :>
    • Forum wielotematyczne
  • Distance Travelled: 1763km
  • Trains Routed: 913
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Wrzesień 2017, 15:11:35 »
Powiem tak: czasem mam taki dzień że nie chce mi się po prostu gadać do mikrofonu i wolę to spokojnie napisać. A czasem jest tak, że wszyscy siedzą na jednym kanale i ciągle ktoś gada przez co nie jestem w stanie porozumieć się z nikim nie przekrzykując kogoś innego/wchodzenia w jego słowo przez co po prostu mi się wtedy nie chce gadać. Może od razu zrobicie jeden kanał i tyle? Bo po co jest równe 7 skoro nikt ich prawie nie używa??? Tak po 2/3 może 4 stacje na jeden kanał? :o ??? >:(

Tajemnica mym bogiem, Anime nałogiem, a Kolej  podstawą. PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska. Mechanik IC/7, Obszar Eksploatacji i Realizacji przewozów.

Online Ares28

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Wrzesień 2017, 16:07:46 »
BEz zmiany tego:
2.5 Kanały publiczne R1 - R8 służą wyłącznie do komunikacji radiotelefonicznej w symulatorze (SWDR/TD2), dopuszczone są inne rozmowy jeśli nie utrudniają komunikacji DR/maszynista.
Cała ta dyskusja jest bez sensu ;). W większości przypadków maszyniści nie dadzą dojść do głosu dyżurnym.

Z tym też natarczywie walczymy  ;)

PS cały ten temat to: "Uniemożliwienie grania na serwerze publicznym" i stoi w sprzeczności z tym co MarcinW miał na myśli tworząc projekt: Darmowy symulator z ewentualną nieobowiązkową opłatą na serwer.

Nikomu nie umożliwiamy grania, uniemożliwiamy natomiast prowadzenie ruchu poprzez pisanie privów i zaczepianie innych dyżurnych. Jak już napisał Aseru:

Kolegów bez mikro zapraszamy za nastawnik  ;)

Dodano: 08 Wrzesień 2017, 16:11:24

Ktoś tu zaprasza za nastawnik... traktuję to niemal jak żart. Kilka dni po kolei próbowałem się przejechać. Raz mi się udało wejść (...) W pozostałych przypadkach nie udało mi się nawet wejść na maszynę, bo spawny pozamykane.

Ilość spawnów zależy od wielkości stacji, obecnych pociągów w obiegu, i ilości innych stacji. Nie ma sensu wpuszczać 20 pociągów jak otwarte są tylko 3 scenerie. Wielokrotnie natomiast spotkałem się z sytuacją jak podczas szczytu gdy było 12 scenerii i 30+ mechaników nikt nie logował się do mnie pomimo otwartych spawnów. Niemniej jest to temat na inną dyskusję.

Dodano: 08 Wrzesień 2017, 16:14:20

A czasem jest tak, że wszyscy siedzą na jednym kanale i ciągle ktoś gada przez co nie jestem w stanie porozumieć się z nikim nie przekrzykując kogoś innego/wchodzenia w jego słowo przez co po prostu mi się wtedy nie chce gadać. Może od razu zrobicie jeden kanał i tyle? Bo po co jest równe 7 skoro nikt ich prawie nie używa???

W takiej sytuacji prosisz kogoś o przejście na inny kanał. Jak już pisałem wcześniej w awaryjnych sytuacjach możnaby zapowiedzieć 1 max. 2 pociągi poprzez czat. Można tez zaczepić dyżurnego ale po to aby prosić by przeszedł na inny kanał, chociaż najczęściej komenda "Ligota chodź na R2" wystarcza i można na spokojnie powiedzieć co trzeba.

Dodano: 08 Wrzesień 2017, 16:17:22

Dodano ankietę, zapraszam do głosowania. Niech wygra demokracja!  ;D
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2017, 16:17:22 wysłana przez Ares28 »