Autor Wątek: Talk/Rozmowa: Audycja "Niedziela na Głównym" w Radiu Poznań  (Przeczytany 1218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz86

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 23
  • Tomasz86 dróżnik przejazdowyTomasz86 dróżnik przejazdowyTomasz86 dróżnik przejazdowyTomasz86 dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 1588km
  • Trains Routed: 213
Odp: Audycja "Niedziela na Głównym" w Radiu Poznań
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Wrzesień 2017, 11:35:56 »
Jako słuchacz podzielam zdanie MrKarakan-a, trzeba pamiętać o tym, że szary człowiek nie zna zagadnień technicznych związanych z techniką kolejową. O ile dla Nas np. określenie hamulca zasadniczego i dodatkowego jest zrozumiałe o tyle dla przeciętnego Kowalskiego już niebardzo.

Odnośnie planowanego wideo... Pamiętaj by był to materiał dla zwykłych ludzi - sama rozmowa na filmie powinna być prowadzona w zrozumiałym języku dla Kowalskiego a nie w żargonie branżowym.

Moim zdaniem takie wideo powinno składać się z 3/4 krótkich tematów:
- Kto to jest maszynista i jakie są jego obowiązki.
- Plusy i minusy pracy (krótko, 3+ i 3-)
- Jak widzą przyszłość tego zawodu sami maszyniści? /co chcieli by zmienić.
- Co by powiedział maszynista przeciętnemu Kowalskiemu by zachęcić go do wyboru tego zawodu?

Na pewno omijał bym temat budowy i zasady działania pracy lokomotywy etc - jest to temat rzeka, masło maślane dla Kowalskiego.

Powodzenia
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2017, 12:48:37 wysłana przez Tomasz86 »
Mój pociąg zawsze prowadzi Świnka Morska.

Online Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 251
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 6896km
  • Trains Routed: 2596
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Wrzesień 2017, 13:18:14 »
Nie ma sensu nie poruszać tematów technicznych, kiedy jest się na lokomotywie. Może nawet będzie można wejść do przedziału maszynowego. Naturalnie, nie  chodzi tutaj o zalewanie odbiorcy skomplikowaną terminologią, a raczej wyjaśnienie, najlepiej w prostych słowach, zasad działania określonych elementów. Można przedstawić procedurę "odpalania" lokomotywy.
"Człowiek przywykł, że go zło opada jak robactwo."

Offline Tomasz86

• Supporter
  • *
  • Tomasz86 dróżnik przejazdowyTomasz86 dróżnik przejazdowyTomasz86 dróżnik przejazdowyTomasz86 dróżnik przejazdowy
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:25:14 »
W takim razie ten film będzie dedykowany głównie wtajemniczonym hobbystom.
Równie dobrze mogę opowiedzieć Ci pokrótce o procesie technologicznym produkcji cukru poczynając od buraka cukrowego... I zrozumiesz tyle samo co ten ktoś, który nie wie czym jest i jak wygląda pantograf.

Nie mówię, że będąc na lok nie masz korzystać z okazji i nie nagrywać sobie dźwięków do symulacji itp na własne potrzeby.
Sugerował bym Ci nawet oficjalne zwrócenie się w tej sprawie np do Cargo by umożliwili wstęp i pozyskanie takich materiałów z Franowa.

Online Ensifer

• Supporter
  • *
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:37:58 »
Akurat w telewizji mnóstwo jest programów, które pokazują skomplikowane procesy w maksymalnie uproszczony sposób i to się sprzedaje. Można się z tego czegoś nauczyć.
Raczej nie będę miał kiedy nagrać dźwięków do symka, ale mogę spróbować. Wszystko zależy od tego, ile będzie czasu i co uda się nakręcić.

Offline Tomasz86

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:55:29 »
Napisałem  Ci propozycję co chciałby zobaczyć taki zwykły, szary Tomasz - zapytałeś o to na 1 str.

Zauważ, że w TV te programy są dużo dłuższe i montowane profesjonalnie na profesjonalnym sprzęcie i w studiu.

Online Ensifer

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Wrzesień 2017, 19:02:08 »
Nie trzeba udawać się na lokomotywę, żeby robić taki materiał. To byłaby trochę strata czasu, wystarczyłoby zaprosić kogoś wygadanego do studia. Poza tym, sama rozmowa będzie mniej interesująca od rozmowy połączonej z prezentacją samej maszyny.

Offline EN57-002

• User
  • Siła reputacji: 221
  • EN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezes
  • Distance Travelled: 8416km
  • Trains Routed: 3378
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Wrzesień 2017, 22:36:14 »
Ensifrer, nagraj działanie sprężarki pomocniczej pantografów, wypadało by kiedyś w TD odwzorować działanie i udźwiękowienie całego loka "na zimno", przesuwanie dźwigni kranu do sprężarki, na pewno jakieś dźwięki wydaje.
Czy mi się wydaje, czy wśród społeczności td2 są mechanicy, bieżąco jeżdżący lokami, którzy mogą, bez presji mediów (radia) nagrać odpowiednie dźwięki i zaimplementować? Po co więc Ensifer ma to robić z redaktorem, którego to niekoniecznie rusza?
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2017, 22:39:12 wysłana przez EN57-002 »

Online Ensifer

• Supporter
  • *
Odp: Audycja \\\\\\\"Niedziela na Głównym\\\\\\\" w Radiu Poznań
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Październik 2017, 18:16:57 »
Pragnę poinformować, że jutro będziemy nagrywać materiał z jazdy lokomotywą EP07. Oprócz jazdy pociągowej jest również szansa na zarejestrowanie pracy manewrowej na stacji Poznań Główny. Piszcie, jeśli chcielibyście zobaczyć coś konkretnego. Koniecznie trzymajcie kciuki, żeby wszystko się udało. Podrzucę linka, kiedy materiał będzie gotowy.

Dodano: 27 Październik 2017, 16:10:08

Na razie mam nagranie live z Facebooka, chociaż trochę się wstydzę je publikować - pomyliłem napięcie z natężeniem, kiedy mówiłem o amperomierzach, może pojawiły się też jakieś inne głupoty w mojej wypowiedzi. W każdy razie podróż minęła bardzo szybko... zdecydowanie zbyt szybko. Muszę przyznać, że bardzo miło jedzie się lokiem EP07P.

Dodano: 27 Październik 2017, 16:13:09

Dajcie znać, jeśli jednak chcecie zobaczyć :P . Bo jeszcze się okażę, że nie ma chętnych.

Dodano: 30 Październik 2017, 09:01:54

Audycja do odsłuchania TUTAJ.
Proszę zgłaszać błędy i przejęzyczenia, pewnie jest ich trochę, zwłaszcza że nie spodziewałem się, że będę musiał tyle mówić.
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2017, 09:01:54 wysłana przez Ensifer »