Autor Wątek: Talk/Rozmowa: Symulator SM42 współpracujący z TD2.  (Przeczytany 1735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sabyryn

  • Konstruktor
  • Weteran
  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Siła reputacji: 114
  • Sabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezes
  • Lok. W-wa Praga Centralna DOKP
Symulator SM42 współpracujący z TD2.
« dnia: 20 Listopada 2021, 23:42:15 »
Cześć!

Ostatnio z kolegami z PSMK - Parowozowni Skierniewice zbudowaliśmy symulator SM42 pracujący na symulatorze MaSzyna. Projekt od konceptu do finalnej wersji przeszedł kilkuletnią drogę by ostatecznie zostać uruchomionym po raz pierwszy w trakcie Dnia Otwartego 3 maja 2021r. Pulpit powstał na bazie stanowiska szkoleniowego, który stowarzyszenie pozyskało z MD Warszawa Odolany 20 lat temu. Jednak mocno niekompletny pulpit potrzebował części, które z większości ofiarowała nam kasowana SM42-300. Całością staraliśmy się odwzorować fabryczny wygląd pulpitu popularnej ,,stonki". Więcej o historii tego przedsięwzięcia możecie przeczytać tutaj:

http://www.psmk.org.pl/symulator-lokomotywy-sm42/

Przy wyborze symulatora który miałby obsługiwać nasz pulpit padło na MaSzynę, ponieważ pozwalała odwzorować dużo więcej przyrządów na pulpicie, takich jak obrotomierze, manometry czy woltomierze, pełny pokaz możliwości można obejrzeć tutaj:

https://youtu.be/O0MGr-9uuuY

 Jednak nie mogliśmy oprzeć się uruchomieniu na pulpicie TD2. Testowo na potrzeby jazdy w ,,Tedeku"  zaprogramowano nastawnik, hamulec, oraz przycisk kasowania czuwaka. Na dzień dzisiejszy można doprogramować także wszystkie inne obsługiwane wejścia jak przyciski, przełączniki itd. Niestety póki co nie ma możliwości wyprowadzenia z symulatora sygnałów wyjść, czyli wskazań mierników, kontrolek itp. Tutaj jazda testowa odbyta wraz z użytkownikami @303E oraz @matfre96 na scenerii Sól:

https://youtu.be/LdvQG9qPDyU

Na przejażdżkę pulpitem zapraszamy na dni otwarte Parowozowni Skierniewice już w 2022 roku.

Naterki, Kcynia, Hel, Winiary, Biała Sudecka
Przekaż 1% dla Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei --> http://www.psmk.org.pl/1-dla-psmk/