Autor Wątek: Info: Wikipedia - Scenerie  (Przeczytany 10096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pepsi2026

 • Global Moderator
 • Weteran
 • Sponsor
 • *
 • Wiadomości: 741
 • Siła reputacji: 1538
 • Pepsi2026 prezesPepsi2026 prezesPepsi2026 prezesPepsi2026 prezesPepsi2026 prezesPepsi2026 prezesPepsi2026 prezesPepsi2026 prezesPepsi2026 prezesPepsi2026 prezesPepsi2026 prezesPepsi2026 prezes
 • Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym
Wikipedia - Scenerie
« dnia: 31 Października 2021, 12:53:15 »
Dzień dobry.

Wraz z wydaniem wersji symulatora 2021.1.1 na TeDekowej wikipedii nadeszły zmiany.
W sekcji scenerii zaakceptowanych do uruchomienia na PL1, znajdujących się poza paczką całościową dodane zostały kolumny Projekt oraz Hash.
Tabela ze sceneriami, o której mowa w tym wątku.

Projekt
Obecnie mamy trzy oficjalne projekty, w ramach których tworzone są scenerie. Do projektów tych zaliczamy: ŁKA, CMK oraz ISDR.

- ŁKA (Łódzka Kolej Aglomeracyjna) Opiekun: trichlor
- CMK (Centralna Magistrala Kolejowa) Opiekun: emik
- ISDR (Scenerie bazowane na tych z symulatora ISDR) Opiekun: Ares28

Jak nietrudno zauważyć, ostatni projekt z powyższej listy jest projektem fikcyjnym. W związku z tym przychodzimy do Was z propozycją. Jeśli jakiś twórca (zespół twórców) będzie tworzył scenerie, które zostaną dopuszczone na głównym serwerze rozgrywki (PL1) w ramach wspólnego, kolejnego rzeczywistego lub fikcyjnego (np. jakaś cała fikcyjna linia kolejowa) projektu istnieje możliwość oficjalnego wpisania go na wikipedię TD2.

Po co wpisywać projekty na wikipedię TD2?
Istnieje szansa, że dyżurny ruchu przy tworzeniu rozkładu dla maszynisty zobaczy, że dane scenerie są z jednego projektu, w związku z tym przy robieniu rozkładu dla maszynisty wytrasuje go tak, jakby jechał po faktycznej linii kolejowej. Tym sposobem uniknie się np. sytuacji, gdy nagle magicznie o 180° zmieni się kilometracja. Dodatkowo nie będzie dużego przeskoku pod względem otoczenia.

"Co mam zrobić, gdy mam już swój projekt, wydałem kilka scenerii i chcę, by taka informacja znalazła się na wikipedii TD2?"
Do spełnienia jest kilka warunków, które przedstawiam w liście poniżej.

1. Należy założyć wątek na wzór tego lub tego projektu. W wątku tym należy na bieżąco informować o postępach prac nad sceneriami, które wchodzą (będą wchodzić) w skład projektu.
Należy też określić, czy jest to projekt fikcyjny, czy może istniejący w rzeczywistości.
2. W powyższym wątku musi zostać przedstawiony schemat linii (projektu), na wzór tego.
3. Przez SSS (System Sprawdzania Scenerii) na gitlabie muszą przejść (przez 3 etapy) i zostać wydane co najmniej 4 scenerie, znajdujące się na schemacie z punktu drugiego.
4. W przypadku rozbudowywania projektu ISDR należy skonsultować to z opiekunem tego projektu, by zgadzała się kilometracja, otoczenie, urządzenia sterowania ruchem kolejowym itp.

Gdy wszystkie powyższe punkty zostaną spełnione należy wypełnić Ankiete

Hash

Z hashami sprawa jest prosta. W przypadku aktualizacji scenerii (zmiany hash w SWDR) proszę uprzejmie autorów o zamieszczanie najnowszego w hashu w poście z informacją o owej aktualizacji, lub w głównym poście
(np. "Obecny hash: XYZ). Dla was to 5 sekund roboty, a osobom edytującym wikipedię usprawni to działanie.

"Sceneria obecnie niedostępna"

Obecnie jest trochę scenerii, które z jakiegoś powodu nie zostały przystosowane do uruchomienia na PL1 na wersji 2021.1.2. Po najechaniu na nazwę takowej scenerii na wikipedii TD2 pokaże się okienko z tytułową informacją.W przypadku braku reakcji ze strony autora scenerii do dnia 14.11.2021 r. (czyt. poprawy scenerii, by można było ją uruchomić na PL1 i prowadzić na niej ruch) sceneria taka zostanie wypisana z wikipedii TD2.
Wykonano.

Miłego dnia.
« Ostatnia zmiana: 31 Marca 2022, 23:47:30 wysłana przez KMSzczecin »


Offline kowbojYT

 • Sponsor
 • Weteran
 • Grupa XVI
 • *
 • Wiadomości: 87
 • Siła reputacji: 416
 • kowbojYT prezeskowbojYT prezeskowbojYT prezeskowbojYT prezeskowbojYT prezeskowbojYT prezeskowbojYT prezeskowbojYT prezeskowbojYT prezeskowbojYT prezeskowbojYT prezeskowbojYT prezes
Odp: Wikipedia - Scenerie
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Października 2021, 13:20:13 »
Obecnie jest jeszcze Projekt 1001, a go nie ma w poście. Pozdrawiam
Ten co pomaga przy aktualizacji Stacjownika
Projekty: LCS Sarnów [Etap 2 w SSS]